Labor Day

(Labor Day)

Sinema Filmi

2013

Joyce Maynard’ın aynı adlı romanından uyarlanan filmde, 1980’lerin sonunda eşinden ayrılmış bir ev kadını olan Adele ve 13 yaşındaki oğlu Henry ile hapishaneden firar eden Frank Chambers’ın hikayesi, Amerika’da İşçi Bayramı olarak kutlanan günün (Labor Day) dahil olduğu zamanda geçiyor. Adele ve Henry alışveriş sırasında, yaralı Frank ile karşılaşırlar ve Frank onlardan kendisine evlerinde bakmalarını ister. Yıllar önce eşinin ölümüne sebep olduğu için hapse giren ve sonra kaçan Frank, Adele ve oğlunun evinde saklanırken, birbirlerine kısa sürede alışırlar ve bir an önce Kanada’ya yerleşmeye karar verirler.

Künye

Yönetmen Jason Reitman
Senaryo
Eser
Süre 111 dk
Tür Dram
Ülke ABD

Son Yorumlar (3)

riverlicious avatar riverlicious 28 Aralık 2015 15:57:36

10

Mükemmel bir film.gerek işleyiş gerek oyuncular. Beni hep melankoliye sürükleyen bir yapım.mutlaka izlemeniz gereken filmlerden biri

lebkuchen avatar lebkuchen 14 Ağustos 2014 23:34:47

Dün Yapmis oldugum uzun bir Ucak Yolculugunda uzun zamandir izlmeyi düsündügüm bir türlü firsatini bulupta izleyemedigim,filmi Ucakta izlemek kismetmis,Filme gelince,Kate Winslett,muhtesem duru güzelligi karsisinda,etkilenmemek mümkün degil..Filmden cok büyük beklentileriniz olmasin,Yinede izlenebilir bir film..Yalniz Filmin adi Ile Olan baglantisini Cözemedim..Zira Filmin adi ile hic bir ilgisi yok..

mkurtsen avatar mkurtsen 24 Nisan 2014 20:37:29

9

Önce Yönetmen Jason Reitman (1977) ile başlayayım.
Böyle güzel bir film çektiği için birinci sırayı hak ediyor.
Daha önce Young Adult filmi ile adını duydum. Tarzım olmadığı için izlemedim, tarzınız olsa bile hepsine yetişmenin olanağı yok.. Jason'u n İlk k ez bir filmini izliyorum.
Senaryosunu sağlam bir temele dayandırdığı belli, YAZAR Joyce Maynard (1953) Romanından oda .sinemaya yabancı değil. bir aktör annesi (Wilson Bethel).
Eğer , aileyi merkez alan romantik dramlardan hoşlanıyorsanız, sizin için biçilmiş kaptan.
Kadın elinden çıktığı belli sağlam içinde gizem ve gerilimide barındıran naif bir hikaye, yönetmen, yönetim mekanlar, oyuncu seçimi hepsi çok güzel, herşey yerli yerinde.
Özellikle Josh Brolin'in oyunu kadın izleyici bayılacak.
Kate Winslett, genç Henry''ı oynayan Gattlin Griffith, yetişkin Frank'ta Tom Lipinski, Tobey Magure ve James Van Der Beek ve Mandy karakterini oynayan oynayan alımlı güzel Maika Monroe
olağanüstü performaslar., hepsi çok güzel
Ben beğendim. İzleyin diyorum, Özellikle kadın izleyiciye
Keyifli seyirler
10/9 - -

Yandex.Metrica