Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Sen Aydınlatırsın Geceyi (Thou Gild'st the Even)

Sen Aydınlatırsın Geceyi

8,35

(8 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Kasım 2013 1 Saat 47 Dk Dram Duygusal Komedi Dram, Duygusal, Komedi

Yönetmen: Onur Ünlü Onur Ünlü

Ülke: türkiye

Oyuncular: Kaan Yılmaz, Cengiz Bozkurt, Ayşe Nil Şamlıoğlu, Derya Alabora, Nadir Sarıbacak, Serkan Keskin, Ezgi Mola, Ercan Kesal, Ahmet Mümtaz Taylan, Damla Sönmez Devamını Gör...

Ödüller: En İyi filmEn iyi senaryoEn iyi kurguEn iyi senaryoEn iyi yardımcı kadın oyuncuAyhan Işık özel ödülü

Konusu : Sen Aydınlatırsın Geceyi, karakterlerin tamamının süper kahraman olduğu bir çeşit aşk hikâyesi. Karısını çok seven bir adamın hikâyesi. Duvarların içinden geçebilen bir yan hakem; nesneleri oynatabilen bir kadın; zamanı durduran bir kız; bir dev; bir görünmez öğretmen ve benzeri karakterler var bu hikâyede. Adam karısını çok sevmektedir, karısı onu aldatır, olaylar gelişir.Göztepe

24 Kasım 2018 21:18

Filmin ana teması belirsizlik Manisa'nın Akhisar ilçesinde çekilen bir film. Ege şiveside filmde yer almış psikolojik yönü ağır basan psikolojisi bozulmuş saçmalayan tedavi gören adamı Ali Atay iyi canlandırmış. Demet Evgar'da rolünün hakkını vermiş ama bahsedildiği kadar olağanüstü bir film değil son yılların siyah beyaz çekilen yeni dönem ödüllü filmlerden.

Cevap Yaz

sinemadelisi

11 Ağustos 2015 23:08

Film ötekilerden çok farklı,sinemamızın en marjinal filmlerinden biri.Onur Ünlü sineması her an kendini hissettiriyor.Müzik,filmin siyah beyaz oluşu,karakterlerin süper kahraman oluşu,şive kullanmaları hepsi birer risk barındırıyor.Ama yönetmen hepsinin altından başarıyla kalkmayı başarmış.Cemal karakterinin Orhan-Ferdi kıyaslaması sekansını çok başarılı buldum.Filmde bana göre role en yakışan isim kuşkusuz Demet Evgardı.Bu Onur Ünlü kafasının daha iyi filmlere imza atacağı günleri de bekliyorum.

Cevap Yaz

mansuryıldırım

1 Eylül 2014 16:31

Tatsız tutsuz bir film çok düşük tempolu bir dram fantastik filmi bence komediye dönmeli filmin aklımda kalanları şarkılı bölümleri nadir sarı bacakın ve ercan kesalın performansları tek aklımda kalan FİLİMDEN.

Cevap Yaz

enginyuksel1982

31 Ağustos 2014 21:17

müziğiyle abdürd senaryosuyla fantastik karakterleriyle ilginç bir film. özellikle taş yağma sahnesi epey manidar fakat yine de 6/10

Cevap Yaz

mkurtsen

21 Temmuz 2014 13:55

Filmi izledim Küçük bir Türkiye Modeli olarak Bir Anadolu kasabasında akan hayatı anlatıyor. Mekan olarak seçilen Akhisar'da çok güzel. Siyah/beyaz çekimler çok güzel. Oyuncular, oyunculuklar süper. Onur Ünlü'nün yönetmenliğine de şapka çıkartıyorum. Peki kasabanın sıkıntılarını dertlerini,endişelerini, tek kelime ile oradaki hayatı anlatırken hiçte inandırıcı olmayan olağan üstü özellikleri olan, ölümsüz, süper kahramanlar yerine ayağı yere basan gerçek hayatın içinden kahramanlar kullanılsa nasıl olurdu acaba ? Filmden benim aklımda kalan tek şey Ayşe Nil Şamlıoğlu'nun canlandırdığı erkek karakter. 10/7

Cevap Yaz

baran34

10 Kasım 2013 11:21

Onur Ünlü'nün bağımsız bir filmi. Ama öyle böyle değil. Fantastik komedi-dram karışımı bir acayiip. 330 koltuklu salon full oturacak boş bir koltuk dahi yoktu. İlk defa bu kadar kalabalık bir salonda film izledim. İzlemeden önce kendi kendime dedim ne oluyor acaba hayatın şifresinimi verecek. Neyse filme gelelim. Değişik metafizik yetenekleri olan bir kasaba halkı ve çevresinde dönen fantastik unsurlarla bezeli yer yer vurucu mizahi öğelerle beslenen çok çok kaliteli bir yerli yapım. Ali Atay usta oyuncu sınıfına artık geçti gibi bir kanıya vardım artık. Senaryo çok iyi etüd edilerek çekilmiş. Kurgu ve repliklerde iyiydi. Bilet konusunda tavsiyem 1 gün önceden yerinizi ayırtın. Yoksa bulamayabilirsiniz.

Cevap Yaz

ahu_doruk

1 Kasım 2013 16:24

Semaver kumpanyadaki gösterimde izlemiştim. Onur ünlü daha cesur ve kaygısız, kafasındakileri dökerken diye düşünüyorum ve iyi ki de o kaygıdan sıyrılıp böyle bir film yapmış. Elde edeceği başarı ileriye dönük olarak daha güzel filmler getirecektir bize.

Cevap Yaz

yenisezondizifilmkb

8 Mayıs 2013 13:36

23 Nisan Semaver Kumpanya'da gösterime gitmiştim gerçekten mükemmel bir film. Vizyona neden girmedi gibi eleştiriler zaman zaman yapımcıya geliyormuş evet ama bence bu şekilde farklı ve cesur hamle ileride daha iyi anlaşılacaktır. Fırsatı olanlar bilet bulanlar kesinlikle gidip izlemeli, filmden sonra söyleşi keyfi de bir başka!

Cevap Yaz
Yandex.Metrica