Kızımın Kanı

7,26

( 8 kişi yorum yaptı )

Kızımın Kanı

Sinema Filmi

1987

Kayak hocası Cemil (Tarık Akan) eşinden ayrıdır. Aysun (Mine Baysan) adında bir sevgilisi vardır. Kızı Figen (Neslihan Acar) ise kendisine ilgisiz annesi ile yaşar. Figen’in sevgilisi Hakan’sa, aslında genç kızları şantajla fuhuş batağına sürükleyen, yakışıklı ama kötü bir gençtir. Tahir (Yüksel Gözen) ile ortak çalışır. Hakan, Figen’in kendisine zaafından yararlanıp ilaçlı içki içirerek tecavüz eder. Sevişmelerini filme çeker. Cemil kızının davranışlarından kuşkulanır. Hakan bir süre evlenme vaadi ile oyaladığı Figen’e seks resimlerini gösterip şantaj yapar. Figen sonunda Hakan’ın çirkin yüzünü görmüştür. Hakan polise gitmemesi için genç kızı tehdit eder. Tahir’le birlikte Figen’i patronları Musa’ya (Yavuz Karakaş) teslim ederler. Musa gece birlikte olduğu Figen’e yüksek dozda eroin verir ve ölümüne sebep olur. Polisin haber verdiği Cemil kızını teşhis eder. Yüreği acı ve intikam hissiyle doludur. Eşyaları arasında Figen’in ona yazdığı pişmanlık dolu mektubu bulur. Olayın cinayet olduğundan emindir. Polisin bulduğu seks kasetinden yola çıkarak Hakan’a ulaşır ve onu ıssız bir yere götürüp sıkıştırır. Zorla Tahir’in adresini alır. Hakan sonra Tahir’e telefon edip uyarır ve yardım ister. Yardım yerine Musa’nın adamları Hakan’ı öldürür. Cemil Tahir’den de Musa’nın yerini öğrenir. Musa’nın adamları ise Cemil’i engellemek için sevgilisi Aysun’a işkence yapar. Aysun kaçıp polise Cemil’in intikam alacağını söyler, ama çok geçtir. Cemil Musa’yı öldürüp yaptığı kötülüklerin ve talihsiz kızının öcünü almıştır bile...

Künye

Yönetmen Halit Refiğ
Senaryo
Yapımcı Türker İnanoğlu
Görüntü Yönetmeni Çetin Gürtop
Süre 105 dk
Tür Dram, Duygusal, Gençlik, Macera
Özellikler 35 mm, Renkli
Ülke Türkiye
Etiketler Hap , Intihar, Uyuşturucu Daha Fazlası

Ekip

Yapımcı Adnan İrkut (Yapım Koordinatörü)
Necati Şimşek (Yapım Koordinatörü)
Kurgu Mehmet Bozkuş (Kurgu)
Sanat Yönetmeni Sohban Koloğlu (Sanat Yönetmeni)
Yönetmen Ekibi Muzaffer Hiçdurmaz (Yönetmen Yardımcısı)
Kamera Ekibi Uğur Kovan (Kamera Asistanı)
Nadi Özerkal (Set Fotoğrafları)
Post-Prodüksiyon Ömer Aksu (Negatif Kurgu)
Şems Tokgöz (Laboratuar)
Sabahattin Hoşsöz (Renk Düzenleme)
Işık Ekibi Ali Salim Yaşar (Işık Şefi)
Adnan Türker (Işık Şefi)
Ses Ekibi Erkan Esenboğa (Ses Kayıt)

Firmalar

Erler Film (Yapım)
Sineray (Film Hazırlık Stüdyosu)

Son Yorumlar (8)

sinemaadamı avatar sinemaadamı 19 Aralık 2016 20:30:04

8

tarık akan ustanın güzel filmlerinden ama 8 verdim. neden mi çünkü alem sahneleri çok yapmacık çekilmişti. oyuncular sanki isteksiz bir şekilde oynamış izlenimi verdi. içki, esrar hepsi var ama orda oynayan oyuncuları hiç beğenmedim. ikincisi tarık a kanın dublajı olmamıştı. engin şenkan sesini acı dünya filmindede kullanmıştı orda gitmişti ama burda onu damga filmindeki gibi zafer ergin seslendirmeliydi.bunun dışında patron rolüne yavuz karakaş hiç gitmemişti bence yüksel gözen patron nuri alço tahir eray özbal hakan rolünde oynasa film daha başarılı olurdu gene de vasat bir film de olmamış bu bikaç yönü dışında bence güzel bir film. vhs çekimini bulup mutlaka izlemenizi tavsiye ederim. neslihan acar rolünü çok pasif oynamış ama tarık akan ve yüksel gözen filmi sırtlamışlar. bilhassa yüksel gözeni çok beğendim. tabi o tahir rolünü biraz nazikçe oynamış nuri olsa sert ve daha zalim olurdu. çünkü hafif adam rolü yakışmaz nuri alçoya ama yüksel gözen, şemsiye inkaya kadın satıcı rollerini kadınsı rolde oynamayı çok güzel beceriyor buda bi yetenek kesinlikle aşağılama değil :) tahiri sıcak suyla cezalandırdığı sahne , hakanın ayaklarını odunla kırdığı sahne, hakanı götürürken ağına düşürdüğü kıza ettiği nasihatler sahneler çok etkileyiciydi. müziklerde yerinde olmuş tam bi erler film türker inanoğlu filmi olduğunu müziklerinden bile anlıyabiliyoruz.

MGUNAY avatar MGUNAY 23 Eylül 2016 09:10:51

10

Tarık Akan'ın çaydanlıkla Yüksel Gözen'i yakma sahnesiyle hafızamıza kazınan film. Sorularının karşılığı alınca seni bırakacağım ama yanmış bir pislik olarak repliği unutulmaz.

MGUNAY avatar MGUNAY 28 Mart 2011 16:38:03

10

80 li klasik filmlerden gerçekten anlamlı bir film insan çocuklarına zamanın tehlikelerinden nasıl sahip çıkması gerektiğini bu filmler daha iyi gösteriyor.

oğuzzz avatar oğuzzz 12 Şubat 2011 12:14:02

8

çok güzel bir film daha bugün izledim , kesinlikle tarık akanın en iyi filmlerinden biri çok başarılıydı yüksel gözendi bu rollerde çok başarılı...

performer avatar performer 07 Şubat 2011 23:37:02

8

güzel bir film. sıkılmadan izlenebilir.

Exotic avatar Exotic 13 Şubat 2009 08:48:02

10

bu tarz filmler favorim :) fuhus batakligi , eroin esrarli oyunlar... tam 80li yillarin fantastik filmleri :D icinde az cok fantastik var... ama ben cok egleniyorum izlerken. neslihan acarin bi cok filmi var bu tarzda..hos kizdi..bu filmi bugun izlem eyi dusunuyorum :)

Yandex.Metrica