Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Monako Prensesi Grace (Grace Of Monaco)

Monako Prensesi Grace

6,50

(3 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 19 Eylül 2014 1 Saat 42 Dk Dram Biyografi Dram, Biyografi
IMAX 2d

Yönetmen: Olivier Dahan Olivier Dahan

Ülke: fransa

Gişe: 30.351

Oyuncular: Nicole Kidman, Milo Ventimiglia, Parker Posey, Tim Roth, Paz Vega, Frank Langella, Derek Jacobi, Geraldine Somerville, Roger Ashton-Griffiths, Nicholas Farrell Devamını Gör...

Konusu : “Yüzyılın Düğünü”den altı yıl sonra, 1962’deki sette 20. Yüzyılın ikonik prensesi Monako Prensesi’nin 1 yıllık hayatına odaklanıyor. Grace Kelly geçmişi ve o anki hali ile uzlaşmaya çalışıyor; beyaz perdeye olan özlemi ve iki çocuk annesi, monarşik Avrupa Prensliği ve Prens III. Rainier’ın eşi görevleri arasında sıkışıyor. Alfred Hitchcock Grace’in Hollywood’taki kariyerine dönme projelerinin tasarılarını hazırlarken o kendini kişisel bir krizin içinde bulur. Rainer’ın hasta Monako için düşündüğü modernleşme ile birlikte Monako üstünde Fransız vergisi uygulamayla tehdit eden ve prensliğe el koymak isteyen Fransa Başkanı Charles de Gaulle ile iletişim iki yönlü kesildi. Tamamen kontrolden çıkmış uluslararası bir kriz ve Fransa’nın yaklaşan işgali sadece ailesi, evliliği ve ülkesi için değil ama aynı zamanda Grace’in özel hayatı için de kriz sebebiydi. Sinema ikonu, evden çok uzakta bir Amerikalı olarak çok zor bir kararla karşı karşıya kalır: küresel olarak sevilen ve hayran olunan ünlü film yıldızı statüsünü mü yoksa yeni rolünü ve kişiliğini benimsemesi mi gerekiyor; kocasına, çocuklarına ve artık onun evi olan dünyanın ikinci en küçük prensliğine olan sorumluluğu. Grace of Monaco gerçek bir peri masalı, coşkulu bir romantizm, sinema efsanesi Prenses Grace’in bir portresi ve aşkın kökünün bir tutkudan çok daha öte bir şey olduğunun anlaşılması. Aşk bir zorunluluk.riverlicious

16 Ocak 2015 19:08

Diana gibi sansasyonel bir yapım bekledim.Ama nedense tat vermedi.Nicole Kidman hatrına izledim.Sıkıcı değil ama konu da yok. Biraz boş kalmış film.Doldurulamamış nedense.Boş zamanda izlenebilir.

Cevap Yaz

Yuxel1907

21 Kasım 2014 01:22

Hayalkırıklığı ile tanımlayabilirim bu filmi; bazı oyuncuların performansları dışında konusuna göre oldukça vasat bir film..

Cevap Yaz

mansuryıldırım

21 Eylül 2014 01:04

Kaldırım serçesi 2007 filminde edith piaf ın dramını anlatan fransız yönetmen olivier dahan bu sefer ünlü yıldız grece kely in evlenip oyunculuğu bırakmasını ondan sonra monako prensesi olmasını yani evinin kadını olmasını o kadar şatafata rağmen aklının yıldızlıkta kalmasını en istediği rol marnieyi tipi hedrene kaptırması gibi vs.şeyleri anlatan beklediğim kadar iyi bulamadığım bir film nicole kidman grece kely rolünde çok iyi ayrıca yakışmış bu rol ona hala çok güzel nicole kidman için bile izlenebilir.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica