Kobay

7,58

( 4 kişi yorum yaptı )

Kobay

Sinema Filmi

1989

Köyden almanyaya göç etmiş burda sevdiği kızı almak için para için kobay olmayı kabul eden fakir bir gencin trajikomik hikayesi.

Künye

Yönetmen Müjdat Gezen
Senaryo
Yapımcı Müjdat Gezen
Müzik Zülfü Livaneli
Görüntü Yönetmeni İzzet Akay
Süre 76 dk
Tür Bilim Kurgu, Dram, Komedi
Özellikler 16 mm, 35 mm, Renkli
Ülke Almanya Türkiye

Oynayanlar

Müjdat Gezen Müjdat Gezen Kobay
Kostas Papanastasiu Kostas Papanastasiu Bilim Adamı
Ulrike S. Lothar Lambert Ulrike S. Lothar Lambert Bilim Adamının Eşi
Çetin İpekkaya Çetin İpekkaya Yaman Okay-Seslendirme
Tülay Kemancı Tülay Kemancı Kobayın Sevdiği Kız
İsmet Elçi İsmet Elçi Avni Yalçın-Seslendirme
Yeşim Çağlarman Yeşim Çağlarman

Ekip

Kurgu Necdet Tok (Kurgu)
Kamera Ekibi İzzet Akay (Kameraman)
Işık Ekibi İzzet Akay (Işık Şefi)
Ses Ekibi Necip Sarıcıoğlu (Ses Kayıt)

Son Yorumlar (4)

karademir1981 avatar karademir1981 28 Eylül 2015 23:26:20

8

ben sevdim bu filmi. Evet amatör bir ruhla çekilmiş ama insani ve sevimli bir film. Yabancı bir ülkede tutunabilmek amacıyla tıp dünyasına katkı yaptığını sanan bir gurbetçinin aldatılmasına şahitlik ediyoruz. Genelde bu tür filmlerde yabancıların he psi kötü karakterler olarak çizilir fakat doktorun eşi en azından duyarlı bir insan olarak yazılmış. Müzikler Livaneli'ye ait. Beklentinizi yüksek tutmazsanız Chaplinvari bir film izleyecek ve keyif alacaksınız...

mansuryıldırım avatar mansuryıldırım 21 Şubat 2015 06:41:19

6

Aslında kötü film değil sadece daha iyi anlatılabilirdi bir gelişi güzellik var filmde senaryo iyi olsada pek iyi işlenememiş filmin görüntü yönetmeni izzet akay olmasa film izlenecek gibi değil film söylendiği gibi sinema filmi değil bir video film i şu an unutulmuş halde ama insanın değersizliği sadece para için yaşayan insanlar kapitalizm eleştirisi var ama bunu gör gözüm parmağına şeklinde anlatıyor müjdat gezen başrol olarak iyi sayılabilecek bir performans göstermiş sevgilisini oynayan oyuncu daha ünlü olabilirdi gurbetçilerin almanyadaki hallerini başarılı bir şekilde yansıtmış film 35 mm değil 16 mm filmin görüntü kalitesi kötü ışıklandırma kötü müziklerde zülfü livaneli filmi izlenir kılmış keşke bu filmi atıf yılmaz yada daha deneyimli bir yönetmen çekseydi müjdat gezen pek yönetmen olarak iyi değildi yinede bu film sürpriz finali için bile izlenebilecek orta düzey bir film.

emresiyahoglu 07 Şubat 2009 22:00:02

Müjdat gezen in süper bir filmi...

Yandex.Metrica