Yem 3D

(Bait)

Sinema Filmi

2012

Avustralya'da bir sahil kasabasında yaşayan yerli halk, tüm şehri yerle bir eden bir felaketle sarsılır. Kasabalarını yıkım uğratan felaket tsunamidir ve sonuç hem maddi hem de manevi altından kalkılabilecek gibi değildir. İlk devasa dalganın ardından hayatta kalan Josh, Kyle, Heather, Jaime ve Ryan kendilerini bir marketin içerisinde savunmasız bir halde bulur. Kendilerini tehdit eden şey ise marketin taşması riskidir. Ancak, mağdurları bekleyen asıl felaket bu değildir. Dev dalgalar sonrasında ortayan çıkan ölümcül köpekbalıkları, sular yükseldikçe marketin içindeki avlarına biraz daha yaklaşmaktadır. Grup üyeleri Josh'ın saldıraya uğramasının ardından bu felaketi alt etmek için takım halinde savaşmaları gerektiğini farkına varacaktır.

Künye

Yönetmen Kimble Rendall
Senaryo
Görüntü Yönetmeni Ross Emery
Vizyona Giriş Tarihi 30 Ağustos 2013
Süre 94 dk
Tür 3D, Aksiyon, Gerilim
Ülke Avustralya

Ekip

Seslendirme Zamire Zeynep Kasapoğlu (Seslendirme)

Firmalar

Pinema (Dağıtımcı)
Hasılat 78.230,0 TL
Toplam İzleyici 7.251
Vizyonda Kaldığı Hafta 4 Hafta

Son Yorumlar (2)

mkurtsen avatar mkurtsen 09 Eylül 2013 22:37:15

Önce filmin isminden başlayayım.Bait türkçedeki karşılığı yem,olta veya tuzak yem, dolaysiyle filmin ismi bu defa doğru olarak tercüme edilmiş.
Yönetmenine baktım Kimble Rendall.kendiside balık yüzlü. İkinci uzun metraj filmi.öncesinde ikinci birim y önetmenlik deneyimleri var.Bait'te yönetmen olarak iyi, kötü sayılmaz.

Bu tür filmleri seyirlik olarak gördüğüm için çok fazla ilgimi çekmez. Birkaç gün evvel izlediğim Adore veya Two Mothers türkçe ismiyle Yasak Aşk 'ta Naomi Watts'ın oğlu Ian olarak izlediğim Xavier Samuel adını görünce izlemek istedim. Zira o filmdeki oyununu beğenmiştim. Gelecek vadeden genç bir oyuncu. Buradada baş rolde, filmin yükü omuzlarında.rolünün altından kalkmış.
Konu belli yukarıda okumuşsunuzdur. Avusturalya sahilleri, market soygunu. tam bu sırada tsunami. İçi su dolu markette sıkışıp kalmış insanlar bir taraftan kendilerini kurtarmaya çalışırken, birtaraftanta içeri girmiş Kaplan türündeki Köpekbalığı ile mücadele ediyorlar.
ilk başlarda film bir soygun filmi gibi gelişiyor, tsunami ve köpekbalığı sonra işin içine giriyor..dolayısıyle önceleri iyide sonra filmi pek ciddiye alamadım. Neyseki karakterler yelpazesi geniş ve gerçekçi, genç insanlar Josh/Tina, Jaimie, Doyle, Ryan, Kyle, Kirby, izlerken oyalanıyorsunuz.
Sonuç, sinematografi olarak iyi büyük süpermarket mekan olarak tam olmasada ikna edici iyi/kötü bir gerilimde koymuşlar, özel efektler iyi, oyunculuklar iyi Julian McMohen, Phoebe Tonkin Alex Russell özellikle ile Xavier Samuel , ortaya vasat izlenilebilir bir seyirlik çıkmış. meraklısı olan izlesin.
10/7

erakman avatar erakman 08 Mart 2013 15:11:02

5

Oyunculuklar bayagı vasat.Filmin son sahnesinde ki tsunami yemiş şehir görüntüsü komik.Tsunamı sonrası markete sıkışmıs bir grup kişinin balina ile savaşı ise sıkıcı.Kısacası vakit kaybı

Yandex.Metrica