Para Avcısı

8,00

( 8 kişi yorum yaptı )

Para Avcısı

(The Wolf Of Wall Street)

Sinema Filmi

2013

Jordan Belfort 24 yaşında genç ve hırslı bir adamdır. Para kazanma arzusuyla Wall Street borsasında komisyoncu ve Stratton Oakmont adında bir yatırımcı firmasında zengin olmak için her şeyi yapmaya hazır bir CEO olur. Önemsiz tahviller ve birçok yatırımcıyı aldatarak, Belfort kısa zamanda bir para makinasına ve aynı zamanda bir harcama makinasına dönüşür. Bir günde hesapları milyon dolarlarla doldururken o gece hepsini aynı hızda harcayabilir. Profesyonel hayatının yanı sıra uyuşturucu, hayat kadınları, son derece pahalı lüks fantezilerle dolu kirli bir oyunun içindedir. Bu karakterin hayatındaki her şey abartılı bir şekilde devam etmektedir...

Künye

Yönetmen Martin Scorsese
Senaryo ,
Yapımcı Martin Scorsese , Riza Aziz , Leonardo Dicaprio
Müzik Howard Shore
Görüntü Yönetmeni Rodrigo Prieto
Eser
Vizyona Giriş Tarihi 07 Şubat 2014
Süre 179 dk
Tür Dram, Polisiye
Ülke ABD

Ödüller

En iyi erkek oyuncu (komedi-müzikal) (71. Altın Küre Ödülleri-2014)

Firmalar

Medyavizyon (Dağıtımcı)
Hasılat 2.455.195,28 TL
Toplam İzleyici 188.009
Vizyonda Kaldığı Hafta 21 Hafta

Son Yorumlar (8)

baran34 avatar baran34 04 Temmuz 2016 00:44:08

7

Wall Street'te bizdeki gözaltı pazarı hisse senedine karşılık gelen angarya hisse senedi broker'ı Jordan Belfort'un kendi kitabından beyazperdeye uyarlanmış bir film. Yönetmen Martin Scorsese'in gedikli oyuncusu Leonardo DiCaprio ile beraber başarıl ı bir çalışma daha. Bu ikilinin "Shutter Island" filmini beğenerek izlemiş biri olarak bu filminide beğendim. Fakat filmin Bollywood tarzı 3 saat süren süresi ve gereksiz diyaloglar insanı sıkıyor. Birde gereğinden fazla belaltı kelimeler ve erotik görüntüler var. Her ne kadar Jordan Belfort'un kokain, sex ve manipülatif hisse senedi işlemleri gibi üçkağıtlarını içeren kötü alışkanlıklarını film ibretlik bir horgörü içerisinde sunsada; ailecek izlenilecek bir yapım değil. Aslında bu yapım aracılığla Amerikan halkının açgözlü, paraya tapan ve karakteristik özelliklerden yoksun insanlar topluluğu olduğuna bir kez daha tanık oluyoruz. Kara komedi tarzındaki filmi izlemenizi tavsiye ederim.

Kpax08 avatar Kpax08 15 Mayıs 2015 10:19:49

Gerçek bir hikayeden alınmış ibreti alem olabilecek mükemmel bir film. Dicaprio'nun oyunculuğu yine üst düzey. Satış sektöründe çalışanlar bu filmi mutlaka izlemeli.

lebkuchen avatar lebkuchen 16 Mart 2015 23:45:53

Martin Scorsese ustayi,Yillar sonra böylesine ustaligina yakisir bir bicimde,Izlemek,Hic bir basarisinin tesadüf olmadiginin,Göstergesidir,,,Film,Ahlaksizligin ve Rezaletin dibine vuran,Ve bir o kadarda,Eglendiren,Fazla paranin,ve Hirsin insanlari na sil degistirip,farkli arayislar icersine,ivme ivme sokan,,Ve bu ugurda,Bir cok degerini yitiren bir grup.Borsacinin hayat Hikayesidir..Amerikan Kültürünün,Yozlasan degerlerini,Scorsesesin öbjektifinden,cok objektif bir sekilde izleme sansina,sahip olabiliyorsunuz..Son yillarin En iyi Biyografi filmi,

vitruvian avatar vitruvian 28 Şubat 2015 12:51:04

6

Scorsese'den yine uzun süreli ve yine Dicaprio'lu bir yapım. 2013'ün en fazla ses getiren filmlerinden. Bir nebze biyografi diyebiliriz, Jordan Belfort'un hayat hikayesi. Bazı sahnelerde ağzınız açık kalıyor, ancak gerçekten yaşandığı iddia edilen bi r hayat bu, ve bunu hatırladıkça daha da şaşırıyorsunuz. Dicaprio'nun performansı gerçekten muhteşem. Yan rollerde de hepsi birbirinden başarılı isimler var. Genel anlamda baktığımızda, "komedi" kategorisine rahatlıkla sokabiliriz aslında. Çünkü hemen hemen her saniye (en dramatik olması gereken anlarda dahi) sürekli bir gülmece unsuru var. Tabii bu yönetmenin bir tercihi. Çok hareketli, sürükleyici bir ton tutturmayı seçmiş. Bu öyle bir hareket ki kimi zaman "fazla karışık" gibi gelebiliyor film. Ancak bir yerlerden tekrar hikayeye bağlanıp devam ediyorsunuz. Akademi Ödülleri'nde beklenen etkiyi yaratamadı, hatta tam anlamıyla hüsrana uğradı. Kesinlikle keyifli bir yapım, sinema tarihine geçmiş bir yönetmenin elinden çıktığı da belli. Martin Scorsese ve Leonardio Caprio’dan yine sınırları zorlayan bir yapım. Scorsese, Robert de Niro’dan sonra yeni alter egosunu buldu ve muhteşem işler çıkarıyorlar. Wall Street'te işe başladığı gün kara pazartesiyi gören Jordan Belfort'un inanılmaz ama tamamen gerçek hikayesi. Ancak çok uzun yıllar etkisini devam ettireceğini zannetmiyorum. Scorsese'nin en iyi filmlerinden bir liste yapacak olursak, oldukça alt sıralarda kalırdı.

enginyuksel1982 avatar enginyuksel1982 09 Kasım 2014 20:15:36

8

gerçek bir hikayeden alınmış olmasıyla epey ses getiren bir film oldu uzun süresine rağmen izlenmeli 8/10

mkurtsen avatar mkurtsen 10 Mart 2014 15:45:56

8

Ben burada ya ÇOK BEĞENDİGİM yada hiç BEĞENMEDİĞİM filmler hakkında görüş bildiriyorum. Aradada onlarca film kalıyor. Varsın kalsın.... The Wolf of Wall Street önemli bir film,
yönetmeni, oyuncusu, bütçesi, gişesi, oscar adaylığı herşeyi ile çok öne mli, o yüzden filmi gözardı edemedim. .
Beğenmedim, demiyeyim ama, sevmedim, filmi sevemedim.
Önce rakamlara bir bakalım
Bütçe 100 Milyon Dolar
Dünyada elde ettiği gişe geliri 364 Milyon Dolar
Türkiye cirosu 2.3 milyon Dolar
Di Caprio filmde oynamak için 10 Milyon Dolar almış (J Edgar'dan 2, Gatsby'den 20 Milyon Dolar
vb..değişiyor...).

İzlemeyenler için biraz konudan bahsedeyim.
Jordan Belfort (1962) Girişimci, motivasyonel konuşmacı sonradan yazar,1990'ların başında kurduğu Stratton Oakmont adlı brokerage şirketiyle genç yaşta milyon dolarlar kazanıp sonrasında isminin karıştığı hisse senedi manipülasyonu, kara para aklama, sahte hisse senedi satış suçları ile yatırım dolandırıcılığı... FBI'ca takipte FBI'a itiraf ve 22 ay hapis ve 200 milyon dolar ile kurtulur. aslında yazarlığı ve konuşmacılığı bu olaylardan sonra başlıyor.

Filmi The Wolf of Wall Street adlı ilk Kitabından Terence Winter senaryolaştırılmış Hapishanede tanıştığı Tommy Chong öykülerini dinleyince yazmak ve yayınlamak için onu teşvik ediyor. oda yaşadığı zengin ve çarpık hayatı bütün samimiyeti ile yazmış .Kitap 40 ülkede 18 dilde yayınlamış. 2 kitabın Yayın ve Film hakkı 1.7 Milyon Dolar.

Küfürsüz konuşması yok. her lafı belden aşağı, onun için paradan başka bir değer yok para için her yol mübah, yasa dışılık dahil, zaten kendiside bütün suçlarını FBI'a itiraf ediyor..İyi tarafıda var kendisi gibi tutkulu gençlere şirketinde imkan veriyor, motive ediyor, yetiştiriyor.
Kendine has bir kişilik kendi içinde ahlak ve vicdan sorgulaması yapmıyor, para kadın uyuşturucu tutkusu..

Filmde son derece rahatsız edici cinsellikle ilglili sahneler var, nerede ise filmin her karesinde küfür.
Adam kitabında ne yaptı ise yazmış samimiyetine inandım , Martin Scorsese'de aynen perdeye aktarmış

DiCaprio oynamış, bana abarttığını düşündürdü. filmde .Dallas Buyers Club'ün aktörü büyük küçük iyi, kötü rol ayırmayan oscarı bileğinin hakkı ile alan Matthew McConaughey ile Fransız Jan Dujardin'de var

İzlemek isteyenler için iyi seyirler

10/8

Yandex.Metrica