Kollarımda Kal

(À coeur ouvert)

Sinema Filmi

2012

Tanınmış ve kendilerini işlerine adayan iki cerrah olan Mila ve Javier, 10 yıldan uzun bir süredir birbirlerine delicesine aşıktır. Birbirlerine duydukları sıra dışı aşkı korumak için her zaman büyük özen göstermiş, günlük hayatın sıradanlığına boyun eğmeyi reddetmiştir. Ne var ki, Mila’nın beklenmedik hamileliği ve hastanedeki iş stresinin giderek artması karşısında, Javier çareyi daha çok içki tüketmekte bulur, bu yüzden de işinden uzaklaştırılır. İçindeki karanlık düşüncelere teslim olan Javier, eşi Mila’dan giderek uzaklaşır. Bununla birlikte, ilişkileri tehlikeye girince, Javier eşi Mila’yı geri kazanmak için ne gerekiyorsa yapmaya hazırdır.

Künye

Yönetmen Marion Laine
Senaryo ,
Görüntü Yönetmeni Antoine Héberlé
Eser
Vizyona Giriş Tarihi 24 Mayıs 2013
Süre 88 dk
Tür Dram
Ülke Arjantin Fransa

Firmalar

Medyavizyon (Dağıtımcı)
Hasılat 12.583,44 TL
Toplam İzleyici 1.307
Vizyonda Kaldığı Hafta 10 Hafta

Son Yorumlar (1)

mkurtsen avatar mkurtsen 26 Ağustos 2013 02:10:07

2013 İKSV 32. İstanbul Festivalinde gösterilen filmlerden.
Gerçek hayattan bir peri masalı diye yazıyor, festival tanıtımı.
Vizyonda kaldığı sürece sadece 1131 kişi izlemiş. Yönetmen Marion Laine'in 2. uzun metraj filmi. hikayesi Mathias Énard'ın Rem onter l'Orenoque romanına dayalı .
Filmin türkçeye çevrilen ismi yine ilgisiz .Kollarımda Kal. Fransızca adı À coeur ouvert (Açık Kalp) İngilizce adı A Monkey on my Shoulder
(Benim Omuz bir Maymun) gibi birşey İngilizcem yeterli değil tam çeviremedim. Film ithalatçılarıda şaşırmış, Ne yapsınlar İKSV daki Türkçe adı Kollarımda Kal'da karar kılmışlar.
1131 kişi izlemiş dedik. Filmin yönetmeni kadın. Hikaye kadın izleyiciye yönelik, Erkek izleyici bu tarz filmlere pek gitmiyor.. Filme kadınlarda sahip çıkmamış.
Bende izlemek için pek istekli değildim, ama filmi izledikçe beğendim..
Mila ve Javier (Binoche ve Ramirez. 10 yıllık evli, evlilikleri rutin diskolar, motosiklet, gece yarısı tekne gezileri, cinsiyet ve, zevk, hala tutkuyla aşıklar, çok çalışıyorlar., içki (bir belki de aşırı açık metafor olarak, hatta şempanzeler hakkında anlayamadığım bir şey var) Javier içki sorunu nedeniyle hastanede pasif bir görevde askıya alınıyor, düşünün bir cerahsıınız ameliyat yapamıyorsunuz. karısnın çok sevsede onu hastanede kendisine kurulan komplonun bir parçası olarak görüyor.. ve Mila kendini istenmeyen bir gebelik içinde buluyor . çocuğunu doğurma ısrarı Güney Amerika'ya taşınma projesinin iptali.Daha sonra Javier tarafından hayal kırıklıkları ,kıskançlık, kavgalar, duvarları, eşyaları kırıp dökmeler.bir dargın, bir barışık,bir döğüş, bir seviş
Sonra Mila'nın dramatik, dönemi yaklaşıyor, bir düşüş var ve bir baş yarası, (Javier mumlar lirik) ve bir fantezi sıra Orinoco boyunca ayarlanır onu hastane yatağında onu yatarken bilinçsiz arasında bazı kesişen için işaret sürdürmektedir Venezuela nehir. Nehirde Final.
Filmde hiç ipe sapa gelmez bir konu olsada kiöyle değil, bu oyunculuklar çok güzel. Yan rolleri boşverin. 2 baş oyuncu Binoche ve Ramirez film çekmiyor, hayatın içinde yaşıyor. Ancak tek bir mükemmeliyet iyi film olma için yeterli mi?.
Fransa/Arjantin ortak yapımı filmin künyesini yazarak bitireyim.
Üretim şirketleri: Thelma Filmler, Manchester Filmler, MK2
Oyuncular: Juliette Binoche, Edgar Ramirez, Hippolyte Girardot, Amandine Dewasmes
Yönetmen: Marion Laine
Yazar: Mathias Enard romanından Remonter l'Orenoque dayalı Marion Laine,,
Fotoğraf: Antoine Heberle
Yapımcı: Christine Gozlan, Catherine Bozorgan
Üretim tasarım: Pierre Qeffelean
Editörler: Luc Barnier, Mathilde Van de Moortel
10/8

Yandex.Metrica