Korku Seansı

7,92

( 7 kişi yorum yaptı )

Korku Seansı

(The Conjuring)

Sinema Filmi

2013

Ed ve Lorraine Warren doğaüstü, paranormal olayları araştıran bir çifttir. Bir gün Perron ailesinden bir telefon alırlar. Ailenin çiftlik evi nedeni bulunmayan karanlık bir varlık tarafından kuşatılmıştır; hayatları alt üst olmuştur. Bu vakayı çözebileceklerine inanan Warren çifti, ne kadar şeytani bir varlıkla karşı karşıya olduklarını çok geç fark edeceklerdir...
Gerçek bir öyküden uyarlanan filmin başrollerini Yetimhane filminden tanıdığımız Vera Farmiga ve Prometheus'un yıldızlarından Patrick Wilson paylaşıyor. Kadroda Joey King, Ron Livingston ve Lili Taylor'ın eşlik ettiği filmin yönetmeni ise ilk Testere filmine imza atan James Wan.Erman Erakman

Künye

Yönetmen James Wan
Senaryo ,
Yapımcı Rob Cowan , Peter Safran
Müzik Joseph Bishara
Görüntü Yönetmeni John R. Leonetti
Vizyona Giriş Tarihi 30 Ağustos 2013
Süre 112 dk
Tür Gerilim, Korku
Ülke ABD

Firmalar

Warner Bros (Dağıtımcı)
Hasılat 1.816.887,0 TL
Toplam İzleyici 172.069
Vizyonda Kaldığı Hafta 13 Hafta

Son Yorumlar (7)

cansınfan avatar cansınfan 04 Ocak 2015 00:22:37

10

Ben bu film başta olmak üzere 4-5 yıl içinde çıkan yabancı filmlerde Türkçe seslendirme yabanları öğrenmeyi çok istiyorum. Benim böyle bir ilgim var ama nedense seslendirme resmi sitesinde bile yabancı filmler hakkında çok az bir bilgi var

cansınfan avatar cansınfan 12 Ekim 2014 22:33:55

10

James Wan'ın en korkunç filmi olmuş diyemem Testere'den sonra ama en iyisi bu. Karakterler harika

sezi avatar sezi 18 Kasım 2013 17:25:12

6

İzlenilebilir bir korku gerilim fakat; dehşet korktum,gerildim ya da izlerken heyecanladım diyebileceğim bir film değil.Gerçek bir hikaye olması ilgiyi çeken tek şey diyebilirim bu da elbette filmi izlenilir kılıyor.

enginyuksel1982 avatar enginyuksel1982 17 Kasım 2013 03:50:33

8

kesinlikle izlenmeye değer her anında bunu hissedeceksiniz 8/10

baran34 avatar baran34 11 Eylül 2013 10:14:27

8

Son zamanlarda seyrettiğim en iyi gerilim filmi olmuş. Ed ve Loraine Warren çiftinin gerçek hayat hikayesinin konu alındığı film anlaşılan çiftin çözdüğü onlarca paranormal vakayı seri haline getirecek. Çünkü 20 milyon dolarlık düşük bir bütçeye rağ men filmin hala gösterimde olduğu şu tarihte 250 milyon doları aşmış durumda. Haliyle yapımcılar bu durumu gözardı etmeyecek. Film R patentli korku sineması etiketi ile gösterime girdi. Fakat daha ziyade gerilim filmi diyebiliriz. Çünkü artık seyirciler kapı gıcırtısı ya da bir anda bir hayaletin ceaaaa! demesi ile korkmuyoruz. Lakin filmdeki kasvetli ortam ve her an birşeyler olacak hissi insanı tedirgin ediyor. Bu da korku değil gerilim filmi olduğunun kanıtı.
Lera Farmiga ve Lili Taylor filmin kuşkusuz en iyi performanslarınısergileyenlerdendi. Tabii ki yaşanmış gerçek bir hikayeden esinlenerek çekilmesi filme ayrı bir hava katıyor. İyi seyirler.

mkurtsen avatar mkurtsen 08 Eylül 2013 03:48:04

6

Vizyon filmi, hiç kimse gitmemiş mi? yoksa buraya mı gelmemiş? o halde ilk yorumuda ben yapayım.
Filmin konusu doğa üstü olaylardan derlenmiş, tanıtımlarda gerçek bir hikayeden uyarlanmıştır diyor. Ben de hadi canım sende diyorum.
Konuyu biraz aça yım Perron isimli 7 kişilik bir aile var. genç bir karı/koca ve birbirinden güzel beş kız, içlerinde yetişkinde var.
Gözden uzak bir vadide bir çiftlik evine yerleşiyorlar, gel görki ev karanlık bir varlık diyemeyeceğim, ruh tarafından kuşatılmış, aileye rahat vermiyor, onlarda bu işleri araştıran, bu konuda ders veren Ed ve Lorianne çiftinden yardım istiyorlar. Onlarda kabul edip gelip eve yerleşiyorlar, Tam ekip halinde kameralar, teknik elemanlar, polis vs.
Lorianne (Vera Farmiga) yaptığı araştırmada evi kuşatan şeytani varlık hakkında kocası Ed'e (Patrick Wilson) bilgi veriyor.
Biraz karmaşık ama bende szie anlatayım.
Ev 1863 yılında Jedson Sherman tarafından yapılmış.Jedson Bathshabe adlı bir kadınla evli. Kadının Mary Town adlı bir akrabası cadı olarak suçlandığı için kendini asmış.
Bathshabe Jedson'la evlendikten sonra bir bebekleri olmuş, bebek 7 günlükken Jedson onu ateşe atmış ve kurban etmiş, kadın evin önündeki ağaca koşup bir ip atmış ve kendini orada asarken şeytana olan sevgisini anlatmış. Onu indirmeye çalışan herkes kendini asmış. Ölüm saati sabah 03.07
Sonrasında evde yaşayan başka ailelerde başka vakıa ve intiharlar var.
Lorianne ilk geldiğnde kendini ağaca asan kadını hissediyor, hissetmek ne kelime görüyor.içineki hislelele başkalarının hytlarını anlıyor.
Tek yol var evin annesinin içine giren şeytani varlığı onuniçinden çıkarmak, rahiplede konuşuyorlar, kilise onay veriyor, ve finale yakın şeytan çıkarma ameliyesi başlıyor. Pek te kolay olmuyor, epey uğraşıyorlar, Olay Budur.
Ben korkmadan tepkisiz izledim. Bu tür filmlerde çok korktum korkunçtu diyenleride anlayamıyorum. Türünün (Horhor) iyilerinden sinema olarak iyi, Malezyalı Yönetmen James Wan işi iyi kurtarmış, oyuncular iyi üç, dört oyuncu sayayım Vera Farmiga, Patrick Wilson özellikle Carolyn rolündeki Lili Taylor (finalin yükü onun omuzlarında) ve John Brotherton (Brad) sinema, hep gerçek olaylardan olacak değil ya.
korkanlara tavsiye etmiyorum, aman ha. diyorum
10/7

Yandex.Metrica