Çocuklarım

(À perdre la raison)

Sinema Filmi

2012

Aile demek bağlılık demek, ama bağlar fazla sıkıysa kâbus ve felaket demek daha doğru olabilir. Murielle ve Münir birbirini tutkuyla sever. Münir, çocukluğundan bu yana kendisine konforlu bir yaşam sunan gizemli Doktor Pinget´nin himayesinde, onunla birlikte oturmaktadır. Evlenmeye karar verdiklerinde çiftin doktora olan bağımlılıkları çizmeyi aşar. Genç kadın kocasını doktorun zengin yuvasından koparmak konusunda çaresiz kalınca, kendini sağlıksız bir üçlü ilişkinin içinde bulur. Mantığın olmadığı trajik bir son sinsice aileyi beklemektedir.

Künye

Yönetmen Joachim Lafosse
Senaryo ,
Görüntü Yönetmeni Jean-François Hensgens
Süre 111 dk
Tür Dram
Ülke Belçika

Son Yorumlar (1)

mkurtsen avatar mkurtsen 23 Mart 2013 18:49:18

9

Önce belirteyim. Film IKSV 2013 programında
Evlenene kadar birbirlerini tutkuyla bağlı Münir ile Murielle aileye çocuklar katıldıkça bağlar kopuyor, Muriella'nın çocuklarla başa çıkamam durumu, eşinin çocukluğundan beri himayesinde olduğu doktora eko nomik bağlılıkları,. sağlıksız dışarıdan t akviyeli üçlü ilişki , harcamaların hesabının sorulması kadını bunalıma sokuyor,
Hızla korkunç trajik sonu hazırlıyor.
Yüzlerce bu durumda yaşayan aile var. Pek de güzel hayatlarını sürdürüyorlar. üç değil 5/6 çocuklu aileler var.
Burada galiba kadının hastalıklı ruhu öne çıkıyor. çıkıyor ama yeterince karakter tahlili yapılmadığı veya oyuncunun yeterince yansıtamadığı için yaptığı sürpriz oluyor ve izleyciye ağır geliyor.
Tahar Rahim başarılı, Niels Arestrup maalesef..Vasat bir film.
Çok fazla beğendiğim söyleyemeyeceğim.
10/7

Yandex.Metrica