İnsan Avı

7,50

( 2 kişi yorum yaptı )

İnsan Avı

(A Most Wanted Man)

Sinema Filmi

2013

Vahşice işkence görmüş yarı Çeçen, yarı Rus bir göçmen Hamburg’un İslam topluluğuna girer ve babasının haksız kazanılmış servetinde hak iddia eder. Alman ve ABD gizli servisleri konuya yakın ilgi gösterir. Zaman ilerleyip risk yükseldikçe bu en çok istenen adamın gerçek kimliğini ortaya çıkarma yarışı başlar. Ezilmiş bir kurban mı, yoksa yok etme eğilimli bir radikal mi?

Künye

Yönetmen Anton Corbijn
Senaryo ,
Yapımcı Gail Egan , Stephen Cornwell , Simon Cornwell , Andrea Calderwood (I)
Müzik Herbert Grönemeyer
Görüntü Yönetmeni Benoît Delhomme
Eser
Vizyona Giriş Tarihi 05 Eylül 2014
Süre 121 dk
Tür Gerilim
Ülke Ingiltere

Firmalar

Pinema (Dağıtımcı)
Hasılat 212.497,0 TL
Toplam İzleyici 14.343
Vizyonda Kaldığı Hafta 3 Hafta

Son Yorumlar (2)

kemerlee avatar kemerlee 12 Kasım 2014 19:23:36

7

Ünlü ingiliz yazar John le Carre’nin 2008 yılında yayınlanan aynı isimli romanından uyarlanan filmimiz, geçen yıl kaybettiğimiz oscarlı usta Philip Seymour Hoffman’ında son filmi olma özelliğini taşıyan bir eser. 80 yaşındaki yazar Carre soğuk savaş dönemindeki alışkanlıkları ve olay örgüsünü 2001 sonrası paranoya yaşıyan batının soyunduğu cadı avına uyarlamış. Hem tespitleri hemde gerçekçi yaklaşımı taktir edilecek düzeyde olsada yinede Terör örgütlerini asıl destekleyen ve yetiştirenlerin direk Amerikan gizli servisi ve Dünya ekonomisini elinde bulunduran(Amerikanın merkez bankasınında sahipleri ayriyetten) multi milyarderler olduğunu söyleyemeyen, hatta buralar bile giremeyen, olaylara çok dar açıyla bakan bir proje. Belki bu savaş arasında kalan küçük insanın nasıl yok edildiğini anlatan bir kitaba ve dolayısıyla filme soyunulmuş olsalarda, amacına pek ulaşabilen yada etkileyebilen bir eser çıkmamış ortaya. Zaten ajan filmi deyince bol aksiyon, hızlı yakın dövüş sahneleri bekleyen büyük bir çoğunluğun direk pas geçiceği bir projeyken, belli derinliğe sahip seyirci içinde basit ve yüzeysel bir iş olmuş.

mansuryıldırım avatar mansuryıldırım 08 Eylül 2014 10:49:52

7

İnsan avı filminin tek yıldızı phlip seymour hoffman burdaki oyunculuğuyla oscarı almalıydı filmi tek başına sırtlamış nerdeyse allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun böyle büyük bir oyuncunun uyuşturucu komasına girip ölmesi ve ölürken apartmanın da yardımcısıyla yalnız bir hayat yaşaması üzücü filmin konusu 11 eylül saldırıların ilk planlandığı yer hamburgta geçen melenkolik 11 eylül travmasını anlatan filmin asıl düşmanın terörizm olduğunu kimsenin masum olmadığını anlatan artık vicdan ve merhametin kalmadığını herşeyin acımasız ve ceza verilerek yapıldığını işlerin hiç bir zaman iyiye gitmeyeceğini anlatan karanlık bir gelecek tasviri var buna katılmamak imkansız şu an dünyanın durumunu düşününce.

Yandex.Metrica