Görünmeyenler

6,75

( 3 kişi yorum yaptı )

Görünmeyenler

Sinema Filmi

2012

Selin Onur ve altı yaşındaki kızları Merve yeni taşındıkları evde baştab çok mutludur. Fakat bir süre sonra bir dizi garip olaylar yaşamaya başlarlar. Küçük kızları Merve’nin vücudunda gördükleri morluklar onların iyiden iyiye telaşlanmalarına neden olur. Evdeki bakıcıdan süphelenen Selin ve Onur, önlem olarak eve güvenlik kameraları kurmaya karar verirler. Güvenlik sistemleri belki onları dışarıdaki tehlikelerden koruyacaktır ama asıl korkutucu olan, evin içindedir. Onur’un iş seyahatine çıkmasıyla birlikte “Görünmeyenler”le evde baş başa kalan Selin ve Merve tüyler ürperten olaylarla karşı karşıya kalacaktır.


Çekimleri İstanbul'da yapıldı

Künye

Yönetmen Melikşah Altuntaş
Senaryo ,
Yapımcı Pamir Demirtaş , Seda Demirtaş , Caner Özyurtlu , Alper Özyurtlu
Görüntü Yönetmeni Alper Özyurtlu
Vizyona Giriş Tarihi 30 Kasım 2012
Süre 80 dk
Tür Korku
Ülke Türkiye
Internet Sitesi http://www.gorunmeyenler.com

Oynayanlar

Nihan Okutucu Nihan Okutucu Selin
Duru Ok Duru Ok Merve
Deniz Özmen Deniz Özmen Onur
Enes Atış Enes Atış Gizemli Adam
Güliz Oktar Güliz Oktar Bakıcı Esma
Pınar Öğün Pınar Öğün Anaokulu Öğretmeni Şule
Simge Defne Simge Defne

Ekip

Yapımcı Caner Özyurtlu (Genel Koordinatör)
Sanat Yönetmeni Müge Özen (Sanat Yönetmeni)
Tuğba Azcan (Sanat Yönetmeni)
Yönetmen Ekibi Zeynep Ocak (Yardımcı Yönetmen)
Sanat Ekibi Damla Çelikel (Sanat Asistanı)
Ses Ekibi Usal Onan Karagözoğlu (Ses Kayıt)

Firmalar

AC Film (Yapım)
Pinema (Dağıtımcı)
Hasılat 313.504,0 TL
Toplam İzleyici 35.673
Vizyonda Kaldığı Hafta 14 Hafta

Son Yorumlar (3)

mansuryıldırım avatar mansuryıldırım 25 Şubat 2015 10:05:08

6

Bu filmi bir daha izleyeyim olumlu bakayım dedim yok nerden tutsan olmuyor tamam korku filimlerinde başarısızız ama son dönemde bir kıpırdanma oldu bu filimde diğer korku filimlerimize göre en azından farklı olmasıyla dikkat çekiyor sahte belgesel fi limlerinden biri bir evdeki kamera kaydını izliyoruz gibi çekilmiş filim istanbul emniyet arşivinde bir kayıtı izliyoruz şeklinde başlıyor filmin artısı gerçekçi havası ve tadında 80 dakikada bitmesi ama filim son 10 dakikada her şeyi bozuyor filimdeki eve gece gelen yabancı ve anaokulu hikayesi pek inandırıcı değil bütün sürprizi bu gizemli adam açıklıyor ve filmi komediye çeviriyor oysa 70 dakika bir gizem varken son 10 dakikası ve final jeneriğindeki çocuk şarkısı filmin kalitesini düşüren bölümler film oysa gizemini son dakikaya kadar sürdürse birisi olanları anlatmasa daha iyi bir filim olabilirdi diğer yorum yazan arkadaşın dediği gibi film paranormal aktifite ve yetimhane ve bir çok filmin etkisinde yinede bu filimleri filime iyi yerleştirmiş ama yönetmeninde ilk işi olmasıyla iyi bir film olmayı kaçırmış orta düzeyde kalmış bir korku filmimiz filmi izleyeceklere filmin temposunun düşük olduğunu belirteyim sabır isteyen bir film filmin ikinci yarısı birinci bölümden iyi sadece son 10 dakikası ve gizemli adam bölümü olmamış nihan okutucu anne rolünde iyiydi küçük kız duru ok ta iyi sayılır kısaca paranormal aktifite tarzı filimleri sevenler sevebilir ben pek beğenmedim orta düzey bir korku filmi olmuş ötesi değil.

mansuryıldırım avatar mansuryıldırım 23 Kasım 2014 06:42:36

4

Gerçekçi bir havası olsada temposu çok düşük amatörce bir havası var sanırsam gerçekçi olması için böyle yapmışlar filmi ama bu filmi sıkıcı ve tatsız tutsuz yapmış paranormal aktife etkisiyle yapıldığı belli oluyor malesef olmamış.

turkerbozkurt avatar turkerbozkurt 03 Aralık 2012 15:31:01

yetimhane ve paranormal aktife filminin karışımı

Yandex.Metrica