Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Ağır Roman Yeni Dünya

Ağır Roman Yeni Dünya

9,67

(3 kişi yorum yaptı)

2012-08-18 14:18:45 1 Ocak 1970 Dram Duygusal Dram, Duygusal

Yönetmen: Metin Balekoğlu Metin Balekoğlu

Ülke: türkiye

Oyuncular: Tevfik Erman Kutlu, Tamer Tıraşoğlu, Begüm Birgören, Özge Özpirinçci, Sumru Yavrucuk, Murat Daltaban, Macit Koper, Nesrin Cavadzade, Kosta Kortidis, Uğur Uzunel Devamını Gör...

Konusu : 40 sene evvelki Kolera’nın efsanevi adamı Gli Gli Salih’in oğlu Salih JR. adam bıçaklama nedeniyle girdiği cezaevinden çıkar ve Kolera’ya, babasının sevgilisi Tina’nın evine döner ve bu 5 sene içerisinde Kolera’da yaşamın değişmiş olduğunu görür. Kentsel dönüşüm projesinin girdiği mahalle yok olma tehlikesi ile karşı karşıyadır. Büyük inşaat şirketleri civarı yutmuşlar, hızla Kolera’ya doğru ilerlemektelerdir. Tüm bu tehlikenin yanında Salih JR. kendisini büyük bir aşkın içinde bulur.

Yapımcı

Kurgu

Sanat Yönetmeni

Kostüm Tasarım

Yapım Ekibi

Yönetmen Ekibi

Kamera Ekibi

Post-Prodüksiyon

Işık Ekibi

Sanat Ekibi

Makyaj Ekibi

Ses Ekibi

Efektler

Oyuncu Seçimi

Seslendirme

Diğeranelka39

23 Ocak 2013 23:23

yeni dünya düzeninde tutunamadılar anlaşılan :D

Cevap Yaz

Kuzey Kore

4 Ekim 2012 21:56

Kentsel dönüşüm adı altında şehrin en güzel ve en değerli bölgelerini ele geçirmeye çalışan gözü dönmüş bazı müteahhitlerle, onların siyasi şeriklerinin, İstanbul'daki kadim mahallelerin yoksul halklarını yerlerinden yurtlarından etmek için ne tür baskılar yaptıklarını ve hangi iğrenç oyunları tezgahladıklarını son derece gerçekçi bir dille anlatan özenli bir çalışma gerçekleştirilmiş. Yapım, yönetim ve yazım ekibinin, mahallelerin yıkımlarla boşaltılması konusunda yerel muhalif çevrelerden derinlemesine bilgi edinmiş olduklarını, senaryodan da çok net biçimde anlayabiliyoruz. Bu da, dizinin yapımından önce derinlikli ve çok yönlü bir araştırma yapılmış olduğunu gösteriyor. Bu sayede konusu ve kurgusuyla ortaya adeta bir belgesel-dizi çıkarılmış. Bu haliyle bu dizi, kentsel dönüşüm konusunu işleyen ve aslında hepsi müteahhitleri haklı çıkarmaya, kentsel dönüşüm uygulamalarını desteklemeye yarayan güdümlü haber programlarının dezenformasyonuna karşı başarılı bir yanıt olabilir. Ve umarım, bu yapım, mahallelerini terk etmeye zorlanan insanlarda birlik duygusu yaratabilir. Ve yine umarım, bu yapım, ellerine tutuşturulan birkaç kuruşla sokaklarından ayrılmaya çoktan teşne olan insanları da uyarır ve akıllarını başlarına devşirmeye yardımcı olur. Yaşadığı kente karşı duyarlı olan herkesin Ağır Roman Yeni Dünya adlı bu diziyi seyretmesini öneriyorum. Arkadaşların emeklerine sağlık. Öte yandan, bir eleştirim ve bir de kötü tahminim olacak. Eleştirim şu: Dizide, mahallenin kabadayısı rolündeki Salih karakterinin aşırı abartılı hali hemen dikkati çekiyor ve antipati yaratıyor. Kötü tahminime gelince; hiç istemem ama, bu dizi işlediği konu ve bu konuyu ele alış biçimi yüzünden bazı çevreleri kızdırabilir. O yüzden dizinin ömrü kısa olabilir. Benden söylemesi...)

Cevap Yaz

anelka39

28 Ağustos 2012 17:47

pek tutacağını sanmıyorum reytinglerde kaybolur

Cevap Yaz
Yandex.Metrica