Mama

8,13

( 3 kişi yorum yaptı )

Mama

(Mama)

Sinema Filmi

2013

Mama, Anne ve babaları öldürüldüğü gün ormanda ortadan kaybolan iki küçük kızın hikayesini anlatan doğaüstü bir gerilim filmi. Yıllar sonra kurtarılan kızlar yeni bir hayata başlar ancak geceleri hala biri ya da bir şeyin gelip üstlerini örtmeye çalıştığını fark ederler.Beş yıl önce Victoria ve Lilly adlı kız kardeşler, şehrin banliyösündeki mahallelerinden iz bırakmadan kaybolur. Amcaları Lucas (Nikolaj Coster-Waldau) ve kız arkadaşı Annabel (Jessica Chastain) o günden bu yana onları deli gibi aramaya devam eder. Mucize eseri çocukları yıkık dökük bir kulübede bulurlar fakat çift bir süre sonra evlerine sadece küçük kızları mı misafir olarak aldıklarını merak etmeye başlar.Annabel çocukları normal bir hayata alıştırmaya çalışırken, evlerinde bir kötülüğün var olduğundan iyiden iyiye emin olmaya başlar. Kız kardeşler travmaya bağlı stres mi yaşamaktadır yoksa onları ziyarete gelen bir hayalet mi vardır? Kayıp kızlar bunca yıl tek başlarına nasıl hayatta kalmışlardır? Bu tedirgin edici soruların cevaplarını keşfederken, yeni anneleri yatma vakti geldiğinde duyduğu fısıltıların kaynağının ölümcül bir varlık olduğunu keşfeder.

Künye

Yönetmen Andy Muschietti
Senaryo , ,
Yapımcı Barbara Muschietti , Guillermo Del Toro , J. Miles Dale
Müzik Fernando Velázquez
Görüntü Yönetmeni Antonio Riestra (2)
Vizyona Giriş Tarihi 18 Ocak 2013
Süre 100 dk
Tür Duygusal, Gerilim, Gizem, Korku
Ülke Kanada Ispanya

Firmalar

UIP (Dağıtımcı)
Hasılat 1.224.383,0 TL
Toplam İzleyici 121.124
Vizyonda Kaldığı Hafta 19 Hafta

Son Yorumlar (3)

serblood2012 avatar serblood2012 28 Haziran 2013 18:01:56

7

tam bir gerilim filmi iyiydi..

mkurtsen avatar mkurtsen 27 Nisan 2013 19:08:04

Filmi izledim, korku filmi olarak yazılmış, aman ne korktum, öldüm korkudan. Yanlış korku değil, filmde baştan sona gerilim var. Korkutabildiklerinede korku filmi.
Ayakları yere basmayan tıpkı bir sürüngen gibi duvarlarda sürünen, vakitli vakitsiz o rtaya çıkan, ruhu ta 1878 lerden gelen deforme olmuş insan vucutlu hayaletten (hayalet ama cismi var) neden korkayım. Akıllı davranıp deforme olmuş, kemikleşmiş kadın hayaleti için kemikleri çıkık yüzlü erkek oyuncu (Javier Botet) oynatmışlarsa da sonuç değişmiyor.
Film hakkında birkaç söz edeyim, Bir bütünüyle sinema olarak güzel, oyunculuklar güzel çekimler güzel ,efektler güzel, Jessica Chastain güzel (herfilmde bambaşka bir kimlikle karşımıza çıkıyor) Küçük kızlar ,özellikle Megan Charpentier (Victoria) güzel, hakkını teslim edelim, iki kardeşide oynayan Nikolaj Coster-Waldau güzel.
İçeriğine katılmadığım, bilimi bildiklerimizin dışına taşıyani bir konuya nasıl güzel diyeyim. Sıradışı olaylarr varsa sıradışı kanıtlarda gerekir.
Şişko yapımcı Guillermo del Toro bu tür filmlere pek meraklı, Andrés Muschietti'nin 3 dakikalık kısa filmi " Mamá" yı 100 dakiklalık filme çevirmek az iş değil, bunu yaparkende filmin sahibine Yönetmenik hediye ediyor. Darısı bütün kısa film yapanların başına...
İçeriğine katılmasamda sinema olarak güzel.
10/7.5

trk_shn avatar trk_shn 16 Ocak 2013 09:32:31

Fantastik film tutkunları için bu film bence biçilmiş kaftan.İspanya ve Kanada ortaklığı ile yapılmış bu filmi favorilerim arasına alıyorum.

Yandex.Metrica