Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Kurban

Kurban

8,60

(26 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ocak 1970 1 Saat 34 Dk Macera Duygusal Macera, Duygusal

Yönetmen: Melih Gülgen Melih Gülgen

Ülke: türkiye

Oyuncular: Kemal Bekir, Güler Ökten, Şahin Çelik, Zekai Müftüoğlu, Muhip Arcıman, Veysel Fidan, Nihat Berrak, Oya Filiz, Yaşar Şener, Nuri Tuğ Devamını Gör...

Konusu : Film, kabadayı bir ağabey ile polis memuru kardeşinin öyküsünü konu alır. Şahin, babasının ölümünden sonra ailesini geçindirebilmek için okulu bırakarak farklı işlerde çalışmaya başlar. Ancak bütün çabalarına rağmen ailesini bir türlü darboğazdan kurtaramaz. Bu sırada aldığı bir teklif Şahin için büyük bir fırsat olur. Ünlü mafya babası Beşir işlediği cinayeti üstlenmesi karşılığında Şahin’i himayesine alacaktır. Teklifi kabul eden Şahin yıllarca cezaevinde kalır. Şahin cezaevinde kaldığı sürede büyük bir kabadayı olarak ünlenirken, kardeşi Bekir ise polis teşkilatına girmiştir. İki kardeş kısa süre sonra çatışmak zorunda kalacaklardır.battalgz

7 Şubat 2018 14:45

cüneyt arkının insanları seveceksin filminden esinlenerek başlıyor filmin ilk sahneleri şahinde halil gibi cinayet suçunu üstüne alıyor ailesine bakabilmkek için daha sonra film farklı sahnelerle dolu olsa da aslında konu hemen hemen aynı insanları s eveceksine 10 verirken bu filme 8 verebildim. zaten her iki filmin senaryosunu da erdoğan tünaş yazmış her ikisini de melih gülgen yönetmiş. her iki filmdede hüseyin peyda aynı rolde tabi ki her ikisinde de gayet başarılı. filmin benzer yönleri cinayet suçunu fakir aileleri için üstlenen şahin ve halil. her ikisinin kardeşi eti çok seviyor. farklara gelince birinde kardeş savcı diğerinde emniyet amiri. birinde kardeşler tanış diğerlerinde tanış değil sonradan halil kardeşini buluyordu.her iki filmdede kardeşleri uğruna fedakarlık var halil kardeşi uğruna karısını ve hayatını kaybediyor şahin ise tam sevdiği kadınla evlenecekken baba olacakken cinayet işliyor ve kardeşi tarafından tutuklanıyor. kurban filmine 8 vermenin sebepleri çok örnek senaryo insanları seveceksine çok yakın. 2 çok fazla gereksiz sevişme sahneleri var. 3. bazı replikler umutsuzlar ( YILMAZ GÜNEY ) filminden alıntı. Örnek. sen ben ve silahım biarada yaşayamaz mıyız repliği. ondan sonra o herkesin çok seviyoruz dediği saç beyazlama sahnesi. oda gene Yılmaz Güneyin Belanın Yedi Türlüsü filminden çalıntı. zaten Kadir 1972 de o filmi de baskın adıyla çekmiş o filmde benzer bir sahne gene mevcuttu.bunlar dışında film bence orta şeker bir film. Coşkuna Yaman Okay dublajı çok yakışmıştı. Ajda Pekkan şarkıları filmin en güzel yönü hele finalde Ömür Boyu şarkısının slow müziği çok hoş olmuş. Şahin kara kanun namına seni tutuklıyorum repliği şahane. Ahu da Yalçında Kadire çok güzel uyum sağlamış. ilk defa bir filmde bütün dublajları beğendim. Haldun Ergüvenç Zekai Müftüoğlu Sadrettin Kılınç filme sesleri ile renk katmışlar. film vhs de kesik 87 dk.sinematürk çekimi ise 94 dk. şaşırtıcı ama gerçek vhs de kesik tv kesik değil bu bilgiyide vermiş olayım.

Cevap Yaz

Komedyacı

30 Aralık 2015 18:11

Kadir Savun eksik kalmış filmde. Ancak Ajda Pekkan şöhretinin zirvesinde iken, şarkıcı rolünü oynayan Ahu Tuğba'nın sesi olarak Ajda'nın sesinin olması bence komik olmuş. Daha bilinmeyen bir solistin sesi kullanılabilirdi.

Cevap Yaz

Revorse

12 Haziran 2012 21:19

Güzel bir Kadir İnanır filmi.Kadir'e deli sert,kızgın ve asi roller çok yakışıyor.Bu filmde oldukça hakkını vermiş kendinden beklenen lerin...Filmde sosyal esintiler de yer alıyor haliyle,belki 70 lerde ki ''Kan'' vb filmleri gibi olmasada döneme göre mesajları fena olmayan filmlerinden.Yalçın Gülhan ve Ahu Tuğba da oldukça içtenlikli oynamışlar,filmin sonundaki şiir ise çok güzel...

Cevap Yaz

Yuxel1907

18 Şubat 2012 14:15

Bu filme 4,5 yıl öncede "Mükemmel bir film" diye yorum yapmışım.. Gerçekten de mükemmel bir film.. Bu filmin adeta devamı gibi olan EMANET de aynı güzellikte bir filmdir..

  Filmde çok hissi sahneler var; Şahin Kara'nın çocukluğunda kaça sigara yakalattığında komiserin, "Bunun suç olduğunu bilmiyor musun" sorusuna "Biliyoruz beyim; ama açlığı da biliyoruz" demesi, Beşir Ağa'nın cinayetini üstüne alacağı kişiye yönelik "Ailesini ihya ederiz" ederiz cümlesi, saçlarının beyazladığı sahneleri önemlidir..

 Filmde; Türk Sinemasının genellikle geçiştirilen dini sahnelerin daha özenle çekilmesi de bir başka dikkat çekici yönüdür..

Cevap Yaz

t_rex

17 Mayıs 2011 16:45

kadir inanır oyunculuğunun zirvezine çıkmış. 

Cevap Yaz

delikadir39

6 Ekim 2010 11:33

Kadir İnanır'ın başarılı yeraltı filmlerinden birisi.

Cevap Yaz

performer

18 Kasım 2009 21:28

çok kötü sahneleri var. lakin kurgusu çok başarılı!!! izlediğim en kötü kadir inanır filmi. fakat yinede çok beğenen izleyicisi var. her görüşe saygı duymak lazım. emek verilmiş. dönemin sinemacılık şartları işte.

Cevap Yaz

azizcihan

10 Eylül 2009 16:18

Bu filim Yılmaz Güney'in Umutsuzlar'ından çalınmış,sözleri,oyuncuların birbirine söyldikleri değiştirilmemeiş bile yazıklar olsun kadir inanır böyle bir filimde oynayıp da "Azap yolu" gibi güzel bi dizi çekiyorsun ya diyecek bir şey bulamıyorum.Yazıklar olsun emek hırsızlığı ne zamandan beridir müthiiiiişşş bir filim oldu ? ki böyle yorumlar yapıp duruyorsunuz,Yılmaz Güney'in filminin kopyası,sadece kardeşi var burda kadir inanırın gerisi hepsi özenti giydiği kıyafetten ettiği söze kadar hepsi Yılmaz Güney'in !!!!!!!!!!!!!! Önceden de yorum yaptım ama nedense yayınlanmadı,şimdi ster yayınlayın bu yorumumu ister yayınlamayın.......

Cevap Yaz

azizcihan

10 Eylül 2009 14:37

Arkadaşlar filim Yılmaz Güney'in Umutsuzlar filminden alınmış sanki.Orada geçen sözler harfi harfine değiştirilmemiş : "Ben onun hayatında devamlı kanayan bir gülmüşüm" "Sen,ben ve silahım 3 ümüz bir arada olamazmıyız" "Devamlı susardı,bir çocuk gibi gülümserdi" "Sıcak bakışlı sert adam" vs vs vs gibi çok dikkatli olan bir izleyici hemen sezer bunları,yazıklar olsun diyorum başka bir şeyde demiyorum,Türk insanının kendisini ağırdan satması Çirkin Kral gibi muhteşem,en önemliside ÖZGÜN yapıtlar üreten,böyle şimdilerde olduğu gibi ve kurban filminde olduğu gibi çalmaya hırsızlığa kaçmayan bir sanatçının ülkeden ve bizim toplumumuzdan soyutlanmasına neden oldu..Yazıklar olsun diyorum söyleyecek kelime bulamıyorum,filmi bugün izledim,bu siteye bugün üye oldum ve hemende yorumumu yazdım,bu yorumunda sonuna kadar arkasındayım.

Cevap Yaz

emre84

9 Ağustos 2009 10:47

Başarılı bir film senaryo ve oyunculuk performansları mükemmel

Cevap Yaz
Yandex.Metrica