Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Van Gölü Canavarı

Van Gölü Canavarı

5,67

(6 kişi yorum yaptı)

2012-10-22 12:25:51 30 Kasım 2012 1 Saat 37 Dk Dram Komedi Dram, Komedi
IMAX 2d

Yönetmen: Mehmet Bükülmez Mehmet Bükülmez

Ülke: türkiye

Gişe: 11.584

Oyuncular: Selahattin Taşdöğen, Ceylan Yılmaz, Naci Taşdöğen, Nazif Çetin, Murat Ergün, Mesut Irk, Çetin Yeltekin, Kübra Yılmaz, İbrahim Kumral, Canan Halifeoğlu Devamını Gör...

Konusu : 23 Ekim 2011’de yaşanan depremin ardından ailesini kaybetmiş olan Behçet, çocukluk arkadaşı olan Kamuran ve Nazif’i de yanına alarak İstanbul’a gitmeye karar verir. Kamuran ve Nazif de işsiz olduklarından dolayı bu teklife sıcak bakar ve yola koyulurlar. Otobüs de Behçet, ailesinin öldüğü inşaat yığınını görünce dayanamaz ve eşini, çocuğunu, şehrini bırakıp da gidemez. Otobüsten inerler ve Van gölü sahiline gelirler. Üç kafadar kara kara düşünürken Kamuran’ın aklına süper bir fikir gelir. “Van gölünde canavar ya gerçekten varsa?” derler ve göl sahilinde bir çay ocağı açmaya karar verirler. Şehre canavarın olduğu yalanını ise dedikoducu Halil yayar. Tüm şehir, sahile canavarı görmek için akın ederken, üç kafadarın işleri yoluna girer. Her gün gelen giden müşterilerin sayısı artar. Şehirde kahve işleten Mustafa bu habere inanmaz, fakat Mustafa’nın kızı Seda bu canavar olayını haber yapar ve böylelikle tüm basın Van gölüne akın eder. Şehir halkını sahile gitmekten kurtaramayan muhtar ise yapacak bir şeyinin olmadığını ilgili makamlara ilettikten sonra kendinden yaşça çok küçük olan karısı Canan’ı alır ve o da Canavar Cafe çay ocağına gider. Basının ilgisinden rahatsız olan yetkililer ve ahaliler, gençlerin canavar sevgisinden yola çıkarak gerçek canavarın aslında deprem canavarı olduğunun farkına vararak bu üç kafadarın yalanına göz yumarlar…



Göztepe

19 Kasım 2018 16:21

Bahsedildiği kadar kötü bir film değil hatta ortalamayı tutturmuş bir film diyebiliriz. Van depremiyle işsiz kalan üç kafadar memleketlerini terketmek yerine akıllarına "Van Gölü Canavarı" fikri geliyor. Asparagas haberle bu haber bölgeye yayılıyor ve herkes canavar seyretmeye geliyor. Bu üç kafadar çardakta göl kenarında çay, gözleme meşrubat satarak fırsatı değerlendirmeye yöneliyorlar. Aslında depreme ithafen çekilmiş bir film depremle canavarı senaryoda birleştirmişler. Selahattin Taşdöğen ile Naci Taşdöğen kardeşler dışında filmde profesyonel oyuncu yok. Film oyunculuk bazında değilde deprem görüntüleri ve fotoğraflarını yer vermesiyle bir nebze önem taşıyor diyebiliriz.

Cevap Yaz

ElBLanKo2nd

16 Ocak 2017 14:33

Filmin baştan sona belli bir akışı yok izlerken hiç keyif almadığım film. Senaryonun vasat olmasıyla beraber bi o kadarda kadrosu vasat. Boş vakitlerde zaman geçirebilmek için bile izlenilmez.

Cevap Yaz

ElBLanKo

4 Ocak 2017 16:46

Filmin baştan sona belli bir akışı yok izlerken hiç keyif almadığım film. Senaryonun vasat olmasıyla beraber bir o kadarda kadrosu vasat. Boş vakitlerde zaman geçirebilmek için bile izlenilmez.

Cevap Yaz

mansuryıldırım

5 Aralık 2014 16:58

Film yer yer orta düzey bir kaliteyi yakalasada amatör oyuncuları ve amatör havasıyla tadını kaçıran bir ilk film denemesi olmuş ayrıca dram ve komedi iyi harmanlanmadığından bu filmi trajikomik bir hale sokmuş filimde nazif çetin ve naci taşdöven dışında iyi olan yok beklentiyle izlenmezse zaman geçirmek için izlenebilir.

Cevap Yaz

baran34

30 Haziran 2013 19:05

Filmi izlemek isteyen arkadaşlara tavsiyem büyük bir beklenti içerisinde olmasınlar. Zira Taşdöğen kardeşler haricinde cast tamamen amatör oyunculardan kurulu. Buna birde senaryo ve kurgu aşamasındaki yetersizlikler eklenince ortaya istenmeyen bir yapım çıkmış. Halbuki prodüksiyon güçlü olsa birde oyuncular kalburüstü olsa van depremi iyi bir şekilde işlenebilirdi. Kamuran rolünde oynayan vanlı amatör oyuncu Nazif Çetin arkadaş gelecek vaadediyor. Ama diğerleri çok sırıttı film boyunca. Naci Taşdöğen filmi kurtarma adına kendini hırpalamış ama nafile çünkü zincirin diğer halkaları çok kopuktu. Yine de iyi niyetle çekilmiş.

Cevap Yaz

Burak67

4 Mart 2013 18:21

fiimi beğendim... Ekim 2011'de yaşanan Van depreminde birçok Vanlı vatandaşlarımız evsiz, barksız kaldı. Bu film, Van depremini abartısız, trajikomik bir şekilde ele almış.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica