Kötü Ruh

8,20

( 1 kişi yorum yaptı )

Kötü Ruh

(Evil Dead)

Sinema Filmi

2013

Yaşadığı kayıp ve bağımlılık yüzünden hayatı altüst olmuş genç bir kadın olan Mia (Jane Levy) zorlukları atlatmasına yardım etmeleri için ağabeyi David (Shiloh Fernandez) ve onun kız arkadaşı Natalie (Elizabeth Blackmore) ile çocukluk arkadaşları Olivia (Jessica Lucas) ve Eric’ten (Lou Taylor Pucci) kendisiyle birlikte aileden kalma rüstik kulübeye gitmelerini ister. Mia oraya vardıklarında, arkadaşlarının önünde törenle son zulasını da yok ederek, bir daha uyuşturucu kullanmamaya yemin eder.
İçeri girdiklerinde ise, terk edilmiş kulübeye birilerinin izinsiz girmiş olduğunu anlarlar. Kiler içleri doldurulmuş düzinelerce hayvanla çevrelenmiş, iğrenç bir mabede dönüştürülmüştür. Eric orada bulduğu eski bir kitaptan çok etkilenir. Kitabın gizemli içeriğine kendini kaptıran genç adam ondan bö lümleri yüksek sesle okurken yaratmak üzere olduğu dehşet verici sonuçlardan tamamen habersizdir.

Mia uyuşturucu krizinin gitgide kötüleşmesi yüzünden dağılmaya başlar ve oradan kaçmaya çalışır; ancak gördüğü korkunç bir imgelem yüzünden geri döner. Kulübedeki davranışları o kadar şiddetli bir hâl alır ki arkadaşları onu bağlamak zorunda kalırlar. Dışarıda kopan tehlikeli fırtına yüzünden kulübede mahsur kalan gençler, sırayla birbirlerine cephe almaya başlarlar. Saldırganlıklarının şiddeti an be an artarken, David’in hayal bile edilemeyecek bir seçim yapması gerekir.

Künye

Yönetmen Fede Alvarez
Senaryo , ,
Yapımcı Sam Raimi , Nathan Kahane , Joseph Drake , Bruce Campbell , Maya Fukuzawa
Müzik Roque Baños
Görüntü Yönetmeni Aaron Morton
Vizyona Giriş Tarihi 19 Nisan 2013
Tür Korku
Ülke ABD

Firmalar

Warner Bros (Dağıtımcı)
Hasılat 1.077.262,0 TL
Toplam İzleyici 109.777
Vizyonda Kaldığı Hafta 15 Hafta

Son Yorumlar (1)

pleiadess avatar pleiadess 09 Ekim 2013 16:21:19

6

Korku filmlerinde bol kan kullanınca daha fazla korkacağımızı düşünüyorlar sanırım, tam tersi bu kadar kırmızı boya insanı bir yerden sonra rahatsız ediyor kanımca :)) izlediğim korku filmleri arasında en vasat olanıydı, hatta saçma sahneleri çoktu d iyebilirim.. Çok korkan arkadaşlara saygım sonsuz, ama inanın çok daha iyileri var :)) Not: Cem yılmaz sayesinde korku filmide izleyemez oldum, nerede üç beş genç bir arada görsem aklıma copperfield,springfield yaz kampları geliyor korku filminde gülmeye başlıyorum :))

Yandex.Metrica