Bir Hurdacının Hayatı

5,67

( 1 kişi yorum yaptı )

Bir Hurdacının Hayatı

(Epizoda u zivotu beraca zeljeza)

Sinema Filmi

2013

Gerçek olayları beyazperdeye taşıyan ve belgesele yakın bir yaklaşımla olağanüstü bir cesaret ve umut öyküsü anlatan bu dramın kahramanları, kendilerini oynayan bir ailenin fertleri. Nazif hurda demir toplayarak hayatını güç bela kazanmaktadır. Nazif’in eşi Senada düşük yaptığında hastane, sigortaları olmadığı için öyle yüksek bir meblağ talep eder ki ameliyat olmadan kasabalarına dönmek zorunda kalırlar. Nazif, eşinin hayatını kurtarmak için, on gün boyunca daha çok hurda toplamaya ve yardım bulmaya çabalarken çağdaş dünyanın umursamazlığı ve gizli ayrımcılığını da göğüslemeye çalışacaktır.

Künye

Yönetmen Danis Tanovic
Senaryo
Yapımcı Amra Baksic Camo , Danijel Hocevar
Görüntü Yönetmeni Erol Zubcevic
Vizyona Giriş Tarihi 20 Aralık 2013
Süre 75 dk
Tür Dram
Ülke Bosna hersek Fransa Italya Slovenya

Ödüller

Büyük Jüri Ödülü (63. Berlin Film Festivali-2013)

En İyi Erkek Oyuncu (63. Berlin Film Festivali-2013)

Firmalar

M3 Film (Dağıtımcı)
Hasılat 837.681,06 TL
Toplam İzleyici 74.445
Vizyonda Kaldığı Hafta 5 Hafta

Son Yorumlar (1)

baran34 avatar baran34 23 Aralık 2013 17:45:53

4

Geçimini hurda toplayarak yapan Nazif'in hasta olan karısının tedavisi için gereken parayı bulamayınca arabasını parçalayıp hurdaya satar. Günü kurtarmanın verdiği mutlulukla kahvesini büyük bir hazla içer.
Danis Tanovic'in "Tarafsız bölge" filmi ile yakaladığı başarı gözlerin bu yeni filmine çevrilmesine yol açtı. Fakat belirtmeliyim ki abartıldığı kadar iyi değil. Bir hurdacının hayatından belgesel modunda 50 bin euroluk bir çekim maliyeti "Kelebeğin Rüyası" gibi bir şaheseri ekarte ediyorsa biz izleyicilerin çok şey bekleme hakkı var. Maalesef bu beklentilerimizi karşılayamayan bir yapım.

Yandex.Metrica