Özür Dilerim

6,25

( 2 kişi yorum yaptı )

Özür Dilerim

Sinema Filmi

2013

İlk uzun metrajlı filmi Eylül ile Altın Koza´dan En İyi Yönetmen ödülü alan Cemil Ağacıkoğlu, ikinci filminde zihinsel engelli bir adamın hüzünlü hikâyesini anlatıyor. Hayatı boyunca birine bağımlı yaşamak zorunda olan Selim´in geleceği, annesi Neriman Hanım´ın en büyük endişesidir. Zafer, kardeşi Selim´in sorunları yüzünden yıllardır aile içinde hep ikinci plana itilmiş hissediyordur kendini. Evlilik hazırlığı içinde olduğu Hale, annesiyle sorunlarından kaçmak için Zafer´e tutunmaya çalışmaktadır. Evde başlayan düğün hazırlıkları ve telaş, ailedeki gündemi değiştirir. Düğün yeri, salona doluşan kalabalık, gürültü ve telaş arasında Selim açılan kapıdan çıkar ve kaybolur. Selim´in gidişiyle ailede çözülmeler, iç hesaplaşmalar yaşanmaya başladığında, aileyi bir arada tutan bağın Selim olduğu nun farkına varırlar. "Bizler tüm duyguları içimizde barındırdığımızı unutsak da Selim´ler her zaman bunu bize hatırlatacaktır. Gerçeğin ortasından baktığımızda bilinen ve en gerçek olan yol ilgi ve şefkattir." - Cemil Ağacıkoğlu

Künye

Yönetmen Cemil Ağacıkoğlu
Senaryo
Yapımcı Güven Kıraç
Görüntü Yönetmeni Ali Olcay Gözkaya
Vizyona Giriş Tarihi 20 Aralık 2013
Süre 85 dk
Tür Dram
Ülke Türkiye

Ödüller

En iyi kadın oyuncu (32. İstanbul Film Festivali-2013)

Firmalar

M3 Film (Dağıtımcı)
Yol Yapım (Yapım)
Hasılat 13.825,01 TL
Toplam İzleyici 1.178
Vizyonda Kaldığı Hafta 3 Hafta

Son Yorumlar (2)

mansuryıldırım avatar mansuryıldırım 21 Eylül 2014 01:41:04

6

Özür dilerim filmiyle eylül filmi gibi melonkoli ve hüzün filimlerine devam eden cemil ağacıkoğlu ilk filminden daha başarılı bir film yapmış bunda güven kıraçın başarılı performansının etkiside büyük.

baran34 avatar baran34 23 Aralık 2013 16:29:29

6

Güven Kıraç'ın extra bir performans ile otistik bir insanı oynaması takdire şayan. Bu bana "Kadın Kokusu" filminin ünlü oyuncusu Al Pacino'yu hatırlattı. O da filminde görme engelli birini oynamış hatta filmden sonra gözleri bozulduğu için tedavi gör müş. Tabii Selim karakterini o filmdeki emekli Albay "Frank Slade" ile kıyaslamak Al Pacino'ya haksızlık olur ama gerçekten Güven Kıraç usta oyuncu kelimelerini sonuna kadar hadediyor.
Film insanların birbirine olan tahammülsüzlüğünü gözler önüne seriyor. Selim'in araba içinde su içişine bile arabaya dökme endişesi ile bakışları bile bunun en iyi göstergesi. Sema Poyraz'da çileli anne rolünü iyi oynamış. Seyretmenizi tavsiye ederim.

Yandex.Metrica