Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

İnanılmaz Örümcek Adam 2 (The Amazing Spider Man 2)

İnanılmaz Örümcek Adam 2

7,77

(3 kişi yorum yaptı)

2013-03-11 00:54:43 25 Nisan 2014 2 Saat 32 Dk Aksiyon Fantastik Macera Aksiyon, Fantastik, Macera
IMAX 2d 2d 2d 2d

Yönetmen: Marc Webb Marc Webb

Ülke: ABD

Gişe: 652.628

Oyuncular: Emma Stone, Jamie Foxx, Sally Field, Andrew Garfield, Chris Cooper, Dane DeHaan, Felicity Jones, Paul Giamatti, Martin Sheen, Colm Feore Devamını Gör...

Konusu : Peter Parker (Garfield) için yaşam çok yoğundur. Hem Örümcek Adam olarak kötü adamlarla çatışmakta, hem de sevgilisi Gwen (Stone) ile vakit geçirmek istemektedir. Peter, Gwen'in babasına Gwen'den uzak durmak üzere verdiği sözü unutmamıştır ama ondan uzak duramıyordur. Yeni kötü adam Electro ortaya çıkınca Peter için her şey değişir.kemerlee

12 Kasım 2014 18:33

Marc Webbin elinde bu sefer çizgiromanlara uygun şekilde tekrar hayat bulan örümcek adamımızın ikinci macerası nerdeyse kaldığı yerden karakterin gelditlerini zekice ele alarak başlıyor.Diğer üçlemeyle farklı noktalarda durması için yine bazı önemli detaylara değinmemesi, hiçbir şekilde gazeteyi ve bu dünyanın en renkli karakterlerinden olan J. Jonah Jamesonın yer almaması üzsede izlerken pekte takılmıyorsunuz bu detaylara.Daha çok şımarık zengin kızı, gerçek sarışın Felicia’yı nasıl Osbornun asistanı yaptılar, hemde kumral bir ingiliz kızıyla diye sinirlenmeden duramıyorsunuz.Emma Stone’lu Gwen Stacy saymazsak 5 filmlik iki seridede kadın seçimleri tam bir saçmalık.Yoksa doğaüstünden tanıdığımız Dane DeHaan muazzam bir harry olmuş, Jamie Foxx’ta esere çok şey katmış zaten iki oscarlı Sally Field her perdede her göründüğünde alıp götürüyor performansıyla.Marc Webbin başarılı karakter yaratımı dışında yaptığı en iyi iş komediyle aksiyonu hikayeye muazzam yedirmesi, temponun hiç düşmemesini sağlarken sonlara doğru illaha bir trajedi peşinde koşmanın ne gereği var bıraksaydında Gwen İngiltereye gitse ne olurdu demekten kendimi alamadım.Buda heralde Hustler’da(1961) dediği gibi sağlam bir karakterinin olması için acıyla kavrulmalısın fikrinden çıkıp Peterın Amcasının ölümüyle başlayan büyüme macerasında çocukluktan tamamen kurtulmasını farklı bir seviyeye gelmesinin en büyük tetikleyicisi konumuna geliyor. Sonuç olarak Webb ilk filmin bir tık ilerisinde yer alan, sonuylada ezeli düşmanları olan yılmaz bir kahramana kapılarını açıyor. Hem bu hız hemde anlatmak istediklerini düşünürsek beş altı filmlik bir seriye doğru ilerliyor gibi görünüyor örümcek adam.

Cevap Yaz

ahmetyasindeniz

22 Mayıs 2014 20:10

Yani şimdi bu serinin ilk seriden farkı ne diye soracaksınız? Yok arkadaş yok. Artık o övgüyle bahsettiğimiz hayran hayran izlediğimiz hollwood filmleri yok! Parayı basıp şekil yapıyorlar.

Cevap Yaz

baran34

5 Mayıs 2014 21:17

Holywood konu bulmakta ve senaryo yazarken kurgulamakta büyük sıkıntı çekiyor. Bu ayıbınıda teknolojik argümanlarla kapatmaya çalışıyor. Spıder-Man'in hatıratı ve Imax görüntü sistemi olmasaydı salonu ikinci yarısında terkedenlerin arasında olurdum. Electro ve Harry karakterinin iyi taraftan kötülüğe geçişi hiç inandırıcı değildi. Senaryoyu yazanlar bu konuda resmen çuvallamışlar. İzlerken sıkıldım dersem yalan olur çünkü 3D Imax; filmin veremediğini vererek bizleri oyaladı. İlk filmdeki Irfhan Khan ve Rhys Ifans bu filmde neden oynamadı? Hani devamlılık? Sözün kısası bu yeni seri hiçbir zaman Sam Raimi'nin ilk serisini kalite konusunda ekarte edemeyecek.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica