Liseli Kızlar

8,31

( 23 kişi yorum yaptı )

Liseli Kızlar

Sinema Filmi

1977

Lise çağındaki genç kızların zevkleri, aileleri ile yaşadıkları çatışmalar ve başlarına gelebilecek iyi kötü olayları anlatan bir film. Nezahat, Oya ve Buket lisede okuyan ve farklı aile yapılarına sahip üç yakın arkadaştır.Herbirininde gelecek için farklı hayalleri vardır. Birgün Nezahat yaşlı bir adamla evlendirilmek istenir. Buket güzellik yarışmasına katılma planları yaparken, Oya ise doktor olur ve aradığı mutluluğa kavuşur.

Künye

Yönetmen Orhan Elmas
Senaryo
Yapımcı Berrin Giz , Atilla Gökbürü
Görüntü Yönetmeni Çetin Tunca , Taner Öz
Eser
Süre 95 dk
Tür Dram, Duygusal, Gençlik
Ülke Türkiye
Etiketler Aile, Atlı Zincir, Kötü Yol, Kumar, Kumsal, Daha Fazlası

Ekip

Kurgu Özdemir Arıtan (Kurgu)
Yapım Ekibi Mustafa Eti (Yapım Amiri)
Tevfik Atakan (Yapım Asistanı)
Hacı Fidan (Set Ekibi)
Sami Meriç (Set Ekibi)
Cengiz Öktem (Set Ekibi)
Post-Prodüksiyon Recai Karataş (Laboratuar Şefi)
Işık Ekibi Rıdvan Varol (Işık Şefi)
Mehmet Varol (Işık Ekibi)
Hüseyin Aldemir (Işık Ekibi)
Hüseyin Sakal (Işık Ekibi)
Ses Ekibi Tuncer Aydınoğlu (Ses Kayıt)

Firmalar

Elif Film (Yapım)
Acar Film (Film Hazırlık)

Son Yorumlar (23)

sinemaadamı avatar sinemaadamı 03 Ağustos 2016 11:07:57

5

film aslında hayatın gerçeklerini anlatıyor ama ben pek beğenmedim ve 5 verdim. bi kere roller oyunculara gitmemiş. örneğin selim naşit, turgut boralı ,tevhit bilge kendilerine hiç yakışmayan rollerde artı çok pasifler bunun dışında gazanfer özcanın sesi selim naşite hiç olmamış. selçuk özeri erhan yazıcoğlu yerine esen günay veya doğan bavli konuşsa daha iyi olabilirdi. ıtır esenede saç tarzı yakışmamıştı ayrıca dublajı aliye uzunatağan yapsaydı daha iyi olurdu. osman alyanak bile dublaj yapmış buda hiç uymamış. cemal gencer ve selçuk çok gölgede kalmış sanki konuk oyuncu gibi. buket rolünde oynayan sarışını gülen kıpçak seslendirmese oda çok pasif olurdu herhalde bence onun sesi sayesinde biraz iyiydi. necla kendi çapında bişiler yapmaya çalışmış ama onuda yeterli bulmadım. kısacası film mesajlı bişiler anlatılmaya çalışılmış lakin ben beğenmedim pek. cemal gencer filmin ortasında haksız yere öldürüldü. mesela yaralanıp neclayı kurtarabilirdi. ıtır esenin hayatı hep güllük gülistanlık selçuk özer ona ihanet edebilirdi. annesi yada babası sorumsuz olabilirdi önemli olan sadece sevgi olan bir yerde başarılı olmak değil sevgisiz bir ortamda büyüsende sevgiyi başkalarına aşılayabilmektir. sevgiyi sevdiğindede bulabilirdi. filmde çok eksiklikler gördüm 5 verdim ama beğenmedim açıkcası sarmadı beni.saygılar.

Komedyacı 09 Aralık 2015 22:43:04

1990'lı yıllara gelindiğinde, "Böyle mi Olacaktı" adıyla dizi versiyonunu yaptılar bu filmin. İlk 13 bölüm tabi "Liseli Kızlar" filminin ruhunu taşıyordu. Ancak 13'üncü bölümden sonra bambaşka yerlere uçtu hikaye.

performer avatar performer 13 Kasım 2014 23:28:47

9

eminim birçok kişinin bilmediği bir film. senaryo çok başarılı...filmde başrol yok gibi yada herkes başrol, bu şekilde olması filmi daha güzel yapmış.

benimsinema avatar benimsinema 01 Şubat 2014 16:42:17

8

ayni film yillar önce muhterem nur ile leyla sayar oynamislar... ikiside ayni derecede, ibret verici bir aile drami... üc kizin ayri hikayesi anlatiliyor... son zamanlarda semiramis pekkandan bana yalan söylediler adli sarkiyi bol bol caliniyor bu fi lmde...yalniz filmde calan fon müzikler yalcin turaya ait, jenerikte de yazmamislar...

beyzacetin avatar beyzacetin 02 Ocak 2014 00:47:06

Cok guzel, etkileyici bir film. Özellikle Necla Nazır in başına gelenler canımı cok acitti. Cok ama cok aci iki kizin hikayesi de

MGUNAY avatar MGUNAY 09 Temmuz 2012 11:22:07

10

pek gazete okumadığınız belli malesef ülkemizde böyle anne baba çok malesef haberlerde gazetelerde yüzlerce örnek var filmde gayet başarılı hiçbir kusuru yok bence.

Yandex.Metrica