Gördüğüne İnan

(Suspension of Disbelief)

Sinema Filmi

2012

Gerçek ile kurgu arasındaki çizgiler bulanıklaşırken, dünyaca tanınmış bir akademisyen, gizemli Fransız güzeli Angelique´in ölümü vakasına karışır. Yetenekli bir senaryo yazarı ve romancı olan Martin kariyerinin zorlu bir dönemindedir. Angelique´in ölümü ve kadının ikiz kız kardeşinin gelişiyle birlikte, bu gizemli cinayet ile karısının on beş yıl önce ortadan kayboluşu arasındaki benzerlikleri fark eder. Mike Figgis´in bu gerçeklik ile hayaller ve kurmaca senaryo gerçekliği arasında geçişlerle örülü yeni filmi erotik bir psikolojik gerilim; Mulholland Dr. ve Siyah Kuğu gibi modern klasiklerle kıyaslanan postmodern bir cinayet filmi.

Künye

Yönetmen Mike Figgis
Süre 107 dk
Tür Dram, Gerilim
Ülke Ingiltere

Son Yorumlar (1)

mkurtsen avatar mkurtsen 04 Nisan 2013 18:34:34

9

Filmi izledim. Postmodern bir cinayet filmi deniyor, 107 dakiklık film son 100 dakikaya kadar gerilimi sürdürüyor, ser verip sır vermiyor. Ayrı yerlerde yaşayan ikiz kızkardeşler, orta yaşlı bir senarist ve onun yetişkin genç kızı arasında bi cinaye t hikayesi anlatıyor. Kurban belli, ama katil kim.
Burada eleştirim İKSV görevlilerine olacak. Sinema yetkililerine sözüm yok. Kadiköy Rex Sinemasında izlediğim film , İngilizce., fransızca alt yazılı bir kopya. Türkçe yazılar, perdenin altındaki yarı karanlık bir platformda. Okuyabilirsen oku. Herkes mi İngilizce Fransızca biliyor?

Yandex.Metrica