Jack Ryan: Gölge Ajan

8,00

( 5 kişi yorum yaptı )

Jack Ryan: Gölge Ajan

(Jack Ryan: Shadow Recruit)

Sinema Filmi

2013

Casusluk ustası, yazar Tom Clancy’nin yarattığı CIA analistine dayanan “Jack Ryan: Gölge Ajan”, savaş gazisiyken Wall Street’de yönetici olan Ryan’ın (Chris Pine, “Star Trek”) Moskova’da olağanüstü bir terörist planın peşine düşen zorlu bir Amerikan ajanı olarak başlayan ikili hayatını konu alan dudak uçuklatan bir aksiyon gerilim filmi...

Ryan, arkadaşlarının ve onu sevenlerinin gözünde sıradan bir New Yorklu yöneticidir. Ama aynı zamanda global verileri işleyen, doktora sahibi olan, zeki bir olarak olarak yıllar önce CIA tarafından göreve getirilmiştir. ABD ekonomisini çökertmek ve global bir kargaşa yaratmak için dikkatle yapılmış bir planı ortaya çıkarınca, bunu durduracak yeteneklere sahip tek kişi de Ryan’ın kendisi olur. Şimdi sahaya inmiş, şüphe, aldatma ve ölümcül güçle büyüye n bir dünyaya girmiştir. Sır dolu yönetici Harper (Oscar® ödüllü Kevin Costner) ile olaylardan habersiz nişanlısı Cathy (Keira Knightley) ve zeki Rus oligarşi yöneticisi (Kenneth Branagh) arasında kalan Jack’in kimsenin güvenilir görünmediği ama milyonların kaderinin kendisine bağlı olduğu yeni bir gerçeklikle yüzleşmesi gerekmektedir. Artık ateşlenen bir bombanın baskısıyla etrafındaki herkesten bir adım önde kalma yarışındadır.

Künye

Yönetmen Kenneth Branagh
Senaryo , , ,
Yapımcı Lorenzo Di Bonaventura , Mace Neufeld
Müzik Patrick Doyle
Görüntü Yönetmeni Haris Zambarloukos
Vizyona Giriş Tarihi 24 Ocak 2014
Süre 105 dk
Tür Dram, Gerilim, Macera
Ülke ABD

Firmalar

UIP (Dağıtımcı)
Hasılat 1.422.883,0 TL
Toplam İzleyici 121.793
Vizyonda Kaldığı Hafta 11 Hafta

Son Yorumlar (5)

kemerlee avatar kemerlee 12 Kasım 2014 19:31:56

7

Hiç bir zaman A sınıf yönetmenlerin arasına giremesede belli bir seviyenin altına düşmeyen İrlandalı sinemacı Kenneth Branagh, soğuk savaşın en ünlü ajan karakterlerinden olan Analistçi Jack Ryanın fazlasıyla sancılı ilerleyen sinema macerasına el at ıyor.(Thoru’nun da alt yapısını hazırlamıştı) Romanların soğuk savaşta geçmesi nedeniyle(çoğu)belli bir moderize etme çalışması uygulanan filmimizde genel temalar ve unsurlar değiştirilmeden yavaş yavaş işlenen gerçekçi klasik bir ajan yapıtı konmuş ortaya.James Bondların bile Jason Bourne uyduğu günümüzde aksiyonsuz(nerdeyse) bir ajan macerası olması pek ilgi çekmesede hedeflediğini genel olarak başarmış bir eser Gölge Ajan.Bir saha ajanın değilde analistçinin ölümle burun buruna gelmesini çok güzel yansıtmışlar, serinin 5. filminde 4. Jack Ryan olan Chris Pine(Star Trecte kendini baya sevdirdi) karaktere en iyi hayat veren oyuncu olmuş (Harrison Ford’tan bile daha çok beğendim) Sinemaya aktif olarak dönen Kevin Costner ruhsuz oyunculuğuyla pek bir şey katamamış, Kenneth Branagh’ta çok ilginç bir kötü adam olamamış ama uzun zamandır Hollywood filmlerinde görmediğimiz Keira Knightley(özlemişiz onun o yamuk ağız hareketlerini) gerçekten renk katmış.Sonuç olarak modası geçmiş, bir çok yönden klişe unsurları barındıran bir eser olsada eski ajan filmlerini özleyenler için güzel bir alternatif olmuş, tabiki klişeleri ters düz edip süprizlerle beslenen bi yapıt olsa bambaşka şeylerden bahsediyordukki işallah devamı gelir. Neticede 2002 Tarihli En Büyük Korkudan iki üç gömlek fazla olduğu açık, söylemeden geçmeyeyim serinin en iyisi 1990 tarihli The Hunt for Red October dırki Sean Connery muazzam bir performans göstermiştir.

erakman avatar erakman 28 Eylül 2014 12:40:26

9

Son derece başarılı James Bond tarzı hatta üstü bir film.Bir an bile tenposu düşmüyor.

arifyilmaz avatar arifyilmaz 31 Mayıs 2014 03:41:43

7

Çok Beklenti İçine Girip Beklediğimi Alamadığım Bir Film. Aksiyon Olsun Yeter Diyenler İçin Güzel Sayılabilecek Bir Film.

okayk avatar okayk 05 Şubat 2014 15:19:57

film akıcı hiç kopmuyorsunuz kesinlikle tavsiye ediyorum. kevin costner'ın 1 numara olmaması film içinde doğal olsada ben bir sinemasever olarak garipsedim.

astraea 24 Ocak 2014 19:11:15

oyuncu kadrosunda Kevin Costner, Keira Knightley ve Chris pine var yazarı ise Tom Clancy film tamamen kalite kokuyor gidip izlenilmesi gerek.

Yandex.Metrica