Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Fury (Fury )

Fury

7,40

(5 kişi yorum yaptı)

2013-06-26 18:18:37 24 Ekim 2014 2 Saat 14 Dk Aksiyon Dram Savaş Aksiyon, Dram, Savaş
IMAX 2d 2d 2d 2d

Yönetmen: David Ayer David Ayer

Ülke: ABD

Gişe: 248.803

Oyuncular: Marek Oravec, Jonathan Bailey, Brad William Henke, Brad Pitt, Shia LaBeouf, Jim Parrack, Michael Peña, Jason Isaacs, Scott Eastwood, Jon Bernthal Devamını Gör...

Konusu : Nisan 1945. İttifak Devletleri Avrupa cephesinde son bir gayret gösterirken, Wardaddy adında bir çavuş (Brad Pitt), düşman hattı arkasında bir Sherman tanka ve beş kişilik ekibine komuta etmektedir. Sayıca ve silahça az olan, bir de çaylak askeri olan müfrezenin komutanı Wardaddy ve adamları, Nazi Almanya'sının kalbinde bütün olasılıklara kahramanca meydan okumaktadır.leon_red

1 Mart 2015 02:34

İzleyin arşivleyin tavsiye edin... Son zamanlarda izlediğim en başarılı savaş filmi.

Cevap Yaz

vitruvian

28 Şubat 2015 10:38

Film sürükleyici, topalladığı yerler olsa da akıllarda iyi bir film olarak kalıyor. Film 1945 yılının Nisan ayında, yani II. Dünya Savaşı'nın sonlarını anlatıyor. Ama bunları Fury denilen ve 5 kişiden oluşan bir ekibin gözünden anlatıyor kısaca. Filmin en basit özeti bu. Film o zamanın savaş alanlarını çok iyi yansıtmış. Yani savaşın içindeymişsiniz duygusu biraz size geçiyor. Ayrıca film ara sıra araya aksiyon atıp sonra durgun ilerlese de filmin son 25 dakikası sizi aksiyona doyuruyor. Ayrıca Brad Pitt, Logan Lerman ve Jon Bernthal'ın performansları muhteşem. Hepsi de kendi dallarında çok başarılı. -bu arada Shia LaBeouf'un hakkını da teslim etmek gerek, iyi bir iş ortaya çıkarmış o da.- Film her ne kadar bazı yerlerde başarısı düşse de sonuç itibariyle kendini izlettiren, gerilim ve aksiyonun üst düzeyde olduğu bir II. Dünya Savaşı filmi sunuyor bizlere. Çok farklı şeyler anlatmasa da son saniyesine kadar nefes aldırmadan izletiyor kendini. Bir "Brad Pitt ne çekse izlenir" filmi. Tüm tank ekibi başarılı. Klişe karakterler, klişe sahneler, klişe bir final. Ancak kimi zaman böyle filmler de başarılı olabiliyor. "Fury" de başarılı. Savaşın tüm çıplaklığı ile yansıtıldığı, senaryo aralarında güzel cümleler barındıran, senenin görülmeye layık filmlerinden. Pek çok sahnede, özellikle mimikleri nedeniyle Pitt'in önceki filmlerine göndermeler yapıldığını hissettim. Bu bilinçli bir tercih miydi, yoksa ben seyirci olarak mı öyle gördüm bilmiyorum. Ancak "Fight Club", "Assassination of Jesse James" gibi oldukça sağlam karakterleri canlandırdığı performanslarından izler gördüm sanki. Türünün en iyisi olmasa da son zamanların en cazip gelen filmlerinden birisi. İzlenebilir. Savaşın acımasızlığını ve gerçekçiliğini yüzüne vuruyor insanın.

Cevap Yaz

erakman

17 Aralık 2014 07:14

Savas iyi anlatimis ama 140 dk bu film ve cekimler icin oldukca uzun.Yavas ilerleyen film beni ara ara oldukca sikti.Herseye ragmen fena degildi.

Cevap Yaz

alperoblomov

14 Kasım 2014 12:29

Savaşın kasvetini ve vahşetini, gerçekçi bir şekilde yansıtmış, inandırıcılığı çok yüksek bir savaş filmi. Film; Er Ryan'ı Kurtarmak filmi gibi geniş mekanlarda geçmese de son derece akıcı ve sıkıcı olmayan bir film.

Cevap Yaz

mansuryıldırım

26 Ekim 2014 18:03

Fury filmini david ayer iyi yönetmiş 2.dünya savaşında geçen olay savaşın ne kadar kötü olduğunu anlatması bakımından hoş bir film olmuş ayrıca tarafsız bir bakışı olmasıda filmin artısı ama filmin zayıf tarafı sadece bir tankın etrafında gelişen olayları anlatan filmin 140 dakikalık uzun süresi filme biraz zarar vermiş 90 dakikada bir başyapıt olabilirdi ama her şeye rağmen iyi bir film.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica