Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Godzilla (Godzilla )

Godzilla

5,80

(5 kişi yorum yaptı)

2013-07-03 09:56:10 16 Mayıs 2014 2 Saat 3 Dk Aksiyon Macera Bilim Kurgu 3D Aksiyon, Macera, Bilim Kurgu, 3D
IMAX 2d 2d

Yönetmen: Gareth Edwards Gareth Edwards

Ülke: ABD

Gişe: 270.226

Oyuncular: Anthony Konechny, Aaron Taylor-Johnson, Bryan Cranston, Elizabeth Olsen, Juliette Binoche, Ken Watanabe, David Strathairn, CJ Adams, Sally Hawkins, Richard T. Jones Devamını Gör...

Konusu : Radyoaktif taşıyan devasa büyüklükteki Godzilla adlı canavar insanoğlunun ona yaptıklarının hesabını sormak için geri dönüyor. Ancak insanoğlu da direnecektir... Başrollerde Aaron Taylor-Johnson, Elizabeth Olsen, Bryan Cranston, Ken Watanabe, Juliette Binoche, Sally Hawkins ve David Strathairn var. Yönetmen koltuğunda ise 2010 yapımı Monsters filminden tanıdığımız Gareth Edwards oturuyor. Filmin sloganı: "Dünyanın sonu, Godzilla'nın başlangıcı.Ali_Alamuti

27 Eylül 2019 00:50

Godzilla zaten bilinen bir yaratık. Ancak, diğer canavarları ilginç buldum. Efektler de fena değildi. Sadece biraz fazla uzundu.

Cevap Yaz

baran34

18 Ekim 2015 14:20

Bizde ki Vangölü canavarı neyse Japonya'da Godzilla aynı şey. Bu türlü kurmaca hikayeler bundan 30 ya da 40 yıl önce çekilseydi aaa! ya da uuu! nidaları ile karşılanabilirdi. Ama günümüzde böyle eskimiş canavar hikayesi, yapımı 1-0 geriden başlatıyor ve izleyici haklı olarak sıkılıyor. Teknolojinin tüm nimetlerinden faydalanmasına rağmen hatta Bryan Carnston'un usta işi oyunculuğuna rağmen emekler heba oluyor. Yine de sayısız defa remake olarak çekilen bu sevimli! canavar gişelerde yapımcıların yüzünü güldürüyor. 160 milyon $ bütçe ayrılan film 550 milyon $ hasılat elde etmiş. Aaron Johnson'a gelirsek; İngiliz oyuncu son zamanlarda dev bütçeli filmlerde başrol oynamaya başladı. Zamanında yüzünün güzelliği nedeniyle oynayan oyuncu sanırım yapımcıların ona oyunculuğunun vasat olduğunu en azından vücudunu geliştirip vurdulu-kırdılı rollerde oynatılması yönündeki telkinler itibarı ile kaslı bir bünyeye sahip olmuş. Zaten A:Age of Ultron filminde gayet iyi geliştirmiş bu yönde kendini. Konusu bilindik olan filmi efektleri ve aksiyonları sevenlere tavsiye ederim. Fakat mantık hatalarından huylananlar izlememeli.

Cevap Yaz

black_eagle_09

30 Kasım 2014 01:03

Verdiğim paraya acıdığım filmlerden. Beklentim yoktu sinemaya giderken ancak bu kadar da berbat olmaması gerekir senaryonun. Canavar filmi mi, kıyamet filmi mi belirsiz. 98 yapımı olan çok iyiydi bence. Aklımda kalan tek replik hatta sahne bile yok.

Cevap Yaz

kemerlee

12 Kasım 2014 18:23

Japonların ikinci dünya savaşı sonrası atom bombalarının yarattığı travmayla sinemalarını yönlendiren unsurlardan biri olan Godzilla, 1998 yılında American Emperizminin binicik savunucusu Roland Emmerich elinde abartılı ama eğlenceli bir filmle Hollywoodla tanıştı.Gişede tatmin edici rakamlara ulaşsada genel olarak başarısız bulundu, bu güne kadarda yeni bir Godzilla filmi yapmaya cesaret eden olmamıştı.Bağımsız bilimkurgu filmi Monsters’la hak etmediği bir saygı kazanan genç yönetmen Gareth Edwards Hollywooda büyük bütçeli filmle girmeye hak kazandıki devam filminin yolda olmasıyla yapımcılara göre fırsatını iyi değerlendirdiğini söylemek mümkün.Filmimize gelirsek bir canavar filminden daha çok klasik kıyamet filmi edasıyla başlayıp, yeni altın çocuk J.J. Abramsın Canavar filminden esintilerle devam etti, tabi araya kahraman amerikan askerlerini ve olmazsa olmazı kutsal aile değerlerini katıp klişe yumağına çevrimeyide eksik etmedi.En başta ilgi çekici olması gereken canavarlar metal yığınlara benziyor hiç gerçekçi görünmüyorlar, hele olayları bilime uygulamaya çalıştıklarında iyice saçmalayıp tüm eseri bir çöpe döndürdüler.Radyasyonla beslenen canavar tuhaflığına, 400 metre kanat çapı olan bir canlının tek bir toz kaldırmadan uçmasına(şimdiye kadar görülmemiş kasırgalar, fırtınalar oluşturur), binlerce yıldır görünmeyen bir canavarın avlanmak için çıkmasına kadar saçmalıklardan bir dağ oluşturdular.Hele yönetmenin kamerayı tuhaf şekilde kullanıp ben neyi ne kadar istiyorsam gösteririrm derdine düşmeside resmen tüy dikti.

Cevap Yaz

Haqan

25 Ağustos 2014 00:33

Uzak durulması gereken bir tür ve türünün de kötü bir örneği

Cevap Yaz
Yandex.Metrica