Süper İncir

5,00

( 3 kişi yorum yaptı )

Süper İncir

Sinema Filmi

2013

İntihar etmeden önce Mısır’dan getirdiği uzmanlara; öldürdüğü platonik aşkı Euterpe ve sonrasında kendi cesedini mumyalatan Seikilos, 2 bin yıl sonra bir çobanın yanlışlıkla mezarını açması sonucu gözlerini bir Ege köyünde açar. Sevgilisi Euterpe’yi mezarında bulamayınca onu aramaya koyulan Seikilos, efe dedesinin kahramanlık hikâyelerinin etkisi altında kalan ve süper kahraman olma hayalleriyle kendisini ispatlamaya çalışan Mustafa adlı genç ile köyün kızlarından Hatice için mücadeleye girişir.

Künye

Yönetmen Kerem Sarı
Senaryo
Yapımcı Kerem Sarı
Müzik Vehbi Can Uyaroğlu
Görüntü Yönetmeni Cuneyt Denizer , Cihan Ertal
Vizyona Giriş Tarihi 26 Temmuz 2013
Süre 90 dk
Tür Komedi
Ülke Türkiye

Ekip

Yapımcı Zafer Kaya (Genel Koordinatör)
Kurgu Sedat Karadeniz (Kurgu)
Mustafa Durmuş (Kurgu)
Sanat Yönetmeni Hakan Aydın (Sanat Yönetmeni)
İbrahim Aydın (2) (Sanat Yönetmeni)
Yönetmen Ekibi Mustafa Kılınç (Yönetmen Yardımcısı)
M. Emin Şahin (Yönetmen Yardımcısı)
Kamera Ekibi Arda Kaya (Set Fotoğrafları)
Post-Prodüksiyon Okan Sarul (Online Kurgu)
Alparslan Burak Altıntaş (Stüdyo Asistanı)
Işık Ekibi Ömer Soner Kaplan (Işık Şefi)
Makyaj Ekibi Burcu Kaya (Makyaj)
Ses Ekibi M. Emin Şahin (Ses Kayıt)
Meriç Erseçgen (Ses Tasarım & Final Miks)
Efektler Sercan Altıntaş (Görsel Efektler)

Firmalar

Özen Film (Dağıtımcı)
Makas Film (Yapım)
İstanbullu Sinema Teknik Malzemeleri (Işık Ekipman Hizmetleri)
Hasılat 242.404,62 TL
Toplam İzleyici 28.639
Vizyonda Kaldığı Hafta 13 Hafta

Son Yorumlar (3)

mansuryıldırım avatar mansuryıldırım 22 Ekim 2014 20:52:42

5

Kerem sarı ilk filmi süper incir filminde eğlenceli bir şive ve ayrıca bir kaç güzel espiri yaratsada bunu bütüne yayamıyor biraz daha profesyonel oyuncularla çalışır daha özenli olursa ilerde iyi bir komedi filmi yapabilir ama şu an hala orta seviye düzeyinde ama umut var filme gelecek olursak ilginç konusuyla ve ege şivesiyle zaman geçirmek için izlenebilecek bir komedi filmi.

baran34 avatar baran34 04 Ağustos 2013 03:39:34

2

Filmde şivenin sempatikliği ve birkaç minik esprinin dışında bir numara yok. Salonda iki kişi izledik(çıkışın 3. günü) filmin ortalarında koltuğun rahatlındanmı yoksa filmdenmi bilemedim dalmıştım. Uyandığımda öbür şahıs sırra kadem basmış makinist te ekranı bir 16:9 formata getirip bir 4:3 yapıyordu.
Arkedeş filme emek vermişsin saygım var fakat bu kadar da amatör iş olmaz garii. Dondurmam Gaymak'tan damı örnek almadınız. Film anlaşılan Aydın'ın katmadeğerleri olan İncir, antik kent ve doğal tabiatını neşrediyor. Lakin filmde bir konu bütünlüğü yok derme çatma kurgu ile yapılmış sanki. Oyunculuklarda çok sıradan. Euterpe olayı çok gereksizdi. Filme zarar verdiğini düşünüyorum. Lütfen yöresel film çekecek yapımcılar profesyonel bir kadro ile çalışsınlar.

okayk avatar okayk 01 Ağustos 2013 10:22:12

eşimle beraber gittik ikimizde beğenmedik. kesinlikle komedi değil. bunu komedi niyetiyle gidecek olanlar için söyledim yoksa komedi olmaması başarısız olduğunu göstermez elbette ama senaryoda oyuncularda yeterli değildi. son 15 dakika bitsede gitsek moduna girdik. allahtan filmi eşim seçmişti ben seçseydim dilinden kurtulamazdım :) tavsiye etmiyorum.

Yandex.Metrica