D@bbe: Cin Çarpması

7,47

( 8 kişi yorum yaptı )

D@bbe: Cin Çarpması

Sinema Filmi

2013

Psikiyatrist Ebru Karaduman ve Cinci Faruk Akat olarak bilinen Cin Çıkarma uzmanının aynı anda ilgilendikleri cin çarpılma vakasının ana kahramanı Kübra Duran isimli genç bir kızdır. Bir define bulma olayıyla ilgili korkunç ve lanetli bir geçmişe sahip olan Kıbledere köylüsü Kübra, aynı zamanda Ebru’nun çocukluk arkadaşıdır. Kübra, kına gecesinde aniden cinlerin saldırısına uğramış ve içinde büyüyen çok güçlü ve tehlikeli bir varlığın tehdidi altına girmiştir. Psikiyatrist Ebru, görüntülü olgu sunumu için Kübra'yı incelemeye alıp, Cinci Hoca dedikleri kişilerin hastalara yaptıklarını ve sonuçlarını kamera ile kayıt altına almak istemektedir. Psikiyatr ve Hoca birlikte Kübra'nın ailesiyle yaşadığı köy evine varırlar. Din ve bilim arasındaki bu çekişme gerçekler ortaya çıktıkça dehşete dönüş meye başlar. İlk başlarda olaylar çözüme doğru giderken, Kıbledere’nin geçmişinde saklı olan ürpertici olaylar ve tuhaf bir şifre ortaya çıkınca, herkes için cehennem saatleri başlar.

Künye

Yönetmen Hasan Karacadağ
Senaryo
Görüntü Yönetmeni Halil İbrahim Çekiç
Vizyona Giriş Tarihi 02 Ağustos 2013
Tür Gerilim, Korku
Ülke Türkiye

Ekip

Yapımcı Metin Namlıses (Yapım Koordinatörü)
Berna Akpınar (Uygulayıcı Yapımcı)
Kurgu Aytekin Birkon (Kurgu)
Sanat Yönetmeni Ayşegül Çiftçi (Sanat Yönetmeni)
Yapım Ekibi Bade Dikmen (Sponsor Sorumlusu)
Yönetmen Ekibi Cihan Sumaktaş (Yönetmen Yardımcısı)
Post-Prodüksiyon Çağlar Özlek (Renk Düzenleme)
Çağlar Özlek (Negatif Kayıt)
Işık Ekibi Selçuk Güngörmezler (Bestboy)
Sanat Ekibi Talha Berkay Baş (Sanat Asistanı)
Diğer Halil İbrahim Gezer (Dublör)

Firmalar

UIP (Dağıtımcı)
Hasılat 3.751.364,0 TL
Toplam İzleyici 422.747
Vizyonda Kaldığı Hafta 15 Hafta

Son Yorumlar (8)

Kaptan34 avatar Kaptan34 24 Ekim 2016 22:35:50

8

Fena değil modunda

AlınYazısı avatar AlınYazısı 27 Aralık 2015 15:16:50

8

Hasan karacağ ilk filmlerine oranla yaptığı yeni filmlerde biraz daha korku kültürümüzün dib noktasına inme aşamasında
bununda özet olarak diğerlerinden farkı olmayıp
biraz daha detaylaştırılmış hali.

mansuryıldırım avatar mansuryıldırım 30 Eylül 2014 07:22:44

6

Hasan karacadağın son filmi dabbe 5 zehri cin dayil bütün filimlerini izledim en başarılısı bu filmiydi aslında bu filmide çok beyendiğimi söyleyemem ama diğer filimlerine göre bu filmi iyi sayılır.

ezgiikaradag avatar ezgiikaradag 17 Kasım 2013 14:00:16

7

Bütün filmlerini izledim bir gram bile korkmadım. Ama emeğe saygı gerçekten emek verilerek yapılmış bütün filmleri. En beğendiğimde bu oldu.

yasak75 avatar yasak75 08 Ekim 2013 22:14:50

10

arkadaşlar izledim beğendim film çok şaşıracaksınız 2 eski arkaaş define bulur diğer evini satar şehre gider diğer memleketinde kalır köyünde kalan adamın kızzı büyülenir kız doğduğu zaman adam ölür kız 20 yaşına geldiği zaman çıldırır kına geceinde nişanlısını öldürür daha sonra şehirde büyüyen diğer kız tanıdığı bir hocayla doğduğu köye arkadaşını kurtarmaya gider hoca tam büyüyü bozdum derken bozamaz ortada tuhaf şeyler vardır anlamaazlar koca tam olayı çzödüğünde artık çok geç olur çünkü anne ve kız eve çağırdıklerı kızın bedenini sare denen cine vererek kızlarını kurtarmak isterler tavsiye ederim

baran34 avatar baran34 19 Ağustos 2013 20:45:01

6

Dabbe serisinin tümünü seyretmiş biri olarak en iyisi buydu diyebilirim. Dabbe 2 felaketinden sonra kendini geliştiren yönetmen anlaşılan eleştirilerden ders çıkarmışa benziyor. Birde prodüksiyona maddi anlamda katkı sağlarsa daha iyi yapımlar orta ya çıkabilir.
Film serinin ardıllarında olduğu gibi yine bir cin vakası ile karşımızda. Bu sefer bilim adına bir doktor ve din adına bir hoca kübra adında bir psikoz hasta ile ilgileniyorlar. Burada materyalist düşünceye sahip bayan doktor olaylara hep bilimsel yaklaşarak her vakayı gözle görülür nesnel bir gerçeğe dönüştürmenin peşinde hoca ise bu olgulara inanmak için görmek gerekmediğini rüya örneği ile izah etmeye çalışmakta.
Film +15 konsepti ile gösterimde. Fakat yinede seyredecek arkadaşlara tavsiyem film korkudan çok izleyicide tiksinme eylemine yol açacak görsel unsurlar ile yapıldığından buna dikkat etsinler.
Salonda 5 kişiydik. 1 çift mide bulantısından dayanamayıp dışarı çıktılar. Öbür iki kişi zaten filmden çok birbirleri ile ilgiliydiler:)
Yönetmen bende korku sineması adına umutlanmama sebep oldu.
Daha önce bayağı bir eleştirmiştim ama bu sefer taşlar yerine oturmaya başladı. El Nazar adında yeni bir filmin çekimlerine başlamış diye duydum umarım kaliteli bir yapım olur.
Bu arada filmin başarısında en büyük etken hoca rolündeki Murat Özgen.

Yandex.Metrica