Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Fatih

Fatih

7,36

(6 kişi yorum yaptı)

2013-07-25 22:44:13 1 Ocak 1970 Tarihi Biyografi Tarihi, Biyografi

Yönetmen: Merve Girgin Faruk Teber Merve Girgin, Faruk Teber

Ülke: türkiye

Oyuncular: Mehmet Akif Alakurt, Gamze Özçelik, Dağhan Külegeç, Seda Akman, Birkan Sokullu, Salih Bademci, Hande Soral, Andrej Pejic, Bora Sivri, Teoman Kumbaracıbaşı Devamını Gör...

Konusu : İstanbul’un fethinden sonra kurduğu devleti, cihan imparatorluğuna çevirmek isteyen Fatih, imparatorluğun ömrünü uzatacak kanunlarla da devlet yapısını sağlamlaştırmak ister. Konstantiniyye’nin fethiyle Doğu Roma’nın bağrına İslam/Osmanlı sancağını diken Fatih Sultan Mehmet, Papa’nın Hıristiyanlığa davet mektubuyla, bu kez gözünü Batı Roma’ya çevirir. Evvela, Venedik’in en önemli kalelerinden biri olan Egriponte’yi (Eğriboz) ele geçirir. Venedik ve Papalık, bir yandan Fatih’i çeşitli suikastlerle ortadan kaldırmayı denerken, Vlad Tepeş’i (Kazıklı Voyvoda) Fatih’in önüne sürerler. Diğer yandan da Osmanlı’nın doğu komşularıyla kirli ittifaklara girerler. Fatih, gözünü Kızıl Elma’ya (Batı Roma’ya) dikmişken, Akkoyunlular ve Karamanoğulları’yla da mücadele edecek; Karamanoğulları’nı ortadan kaldırıp, Akkoyunlular’a unutamayacağı bir yenilgi tattıracaktır. İstanbul’un fethinden sonra kurduğu devleti, cihan imparatorluğuna çevirmek isteyen Fatih, imparatorluğun ömrünü uzatacak kanunlarla da devlet yapısını sağlamlaştırmak ister. Bu esnada şehzadeler Bayezid, Mustafa, Cem ve valideleri Gülbahar, Çiçek ve Gülşah arasında gizliden gizliye süren rekabet, daha açıktan ve üst boyutlara taşınır. Şehzade valideleri için tek hedef, Sultan’dan sonra kendi evlatlarının tahta çıkmasıdır. Çünkü ancak bu şekilde hayatta kalmaları mümkün olacaktır.

Yapımcı

Görüntü Yönetmeni

Kurgu

Yapım Tasarım

Sanat Yönetmeni

Dekor Tasarım

Kostüm Tasarım

Yapım Ekibi

Yönetmen Ekibi

Kamera Ekibi

Işık Ekibi

Sanat Ekibi

Makyaj Ekibi

Ses Ekibi

Efektler

Oyuncu Seçimi

Seslendirmemansuryıldırım

11 Mayıs 2015 10:29

Kanal d de 2013 yılında yayınlandı 5 bölüm sürdü.

Cevap Yaz

Kleberson

6 Eylül 2014 04:08

4-5 bölüm sürdü dizi yayindan kaldirildi

Cevap Yaz

Haqan

8 Kasım 2013 13:30

Tam da beklendiği gibi merhaba demeleriyle hoşçakal demeleri bir oldu. Bizim tarihi film yapımcıları anakronizm'e hiç dikkat etmiyorlar., Mehmet Akif Alakurt seçimi de yanlış olunca bir çuval incir berbat oluyor. En başta da Muhteşem Yüzyıl dizisinin bitmesi beklenmeliydi. Yazık verimsiz emeklere...

Cevap Yaz

sezi

7 Kasım 2013 19:52

İlk bölümüne şöyle bir göz atınca final için geri saymaya başlamıştım ki beklenen son yapılmış çıkan haberlere bakılırsa.İsabet.

Cevap Yaz

mkurtsen

7 Ekim 2013 21:49

İlk bölüm tarihimizdir, bir bakalım dedik, Fatih'e öyle laf ettirdiniz ki o an diziden kopardınız. Yahu size Osmanlıca konuşturun demiyoruz ama biraz dikkat, sözcükleri kullanırken düşünün özen gösterin RİSK almak sözciğinü Fatih Sultan Mehmt'e kullandırırsanız, daha baştan dizinin yolunu kesersiniz Risk almak yerine, örneğin tehlikeli olur, denemez mi? Önünüzde yıllar sürebilecek emsalsiz bir konu var Bir yerlere ulaşabiliyorsam umarım dikkate alınır. Mehmet Akif Alakurt Fatih rolü için uygun bir seçim, iyide oynuyor.. Başarılar, önünüz açık olsun.

Cevap Yaz

anelka39

14 Ağustos 2013 16:36

iddialı bir yapım bakalım nasıl olacak ekrana yansıması

Cevap Yaz
Yandex.Metrica