Yıldızlararası

8,16

( 14 kişi yorum yaptı )

Yıldızlararası

(Interstellar)

Sinema Filmi

2014

Dünya üzerindeki yaşamımız sona ererken, bir grup araştırmacı insanlık tarihinin en önemli görevini üstlenirler; Bulunduğumuz galaksinin ötesine yolculuk ederek insanlığın, yıldızların ötesinde yaşamını sürdürmesinin mümkün olup olmayacağını keşfe çıkarlar.

Künye

Yönetmen Christopher Nolan
Senaryo , ,
Yapımcı Christopher Nolan , Lynda Obst , Steven Spielberg , Emma Thomas , Jordan Goldberg , Kip Thorne
Müzik Hans Zimmer
Görüntü Yönetmeni Hoyte Van Hoytema
Vizyona Giriş Tarihi 07 Kasım 2014
Süre 169 dk
Tür Bilim Kurgu
Özellikler 35 mm
Ülke Ingiltere ABD
Etiketler Mısır tarlası - Gelecek - Dünyayı kurtarmak Daha Fazlası

Firmalar

Warner Bros (Dağıtımcı)
Hasılat 10.123.923,0 TL
Toplam İzleyici 749.553
Vizyonda Kaldığı Hafta 18 Hafta

Son Yorumlar (14)

capone avatar capone 20 Kasım 2016 17:55:11

9

felsefe olarak beğendiğim ve inception'a göre daha az karmaşık olan film.

Burakgursakal avatar Burakgursakal 30 Nisan 2016 01:53:58

9

Filmin sonu harikaydı

fahri.07 avatar fahri.07 25 Mart 2016 09:29:28

6

Genel olarak uzay filmlerinin çoğu benzer senaryolarla karşımıza çıkıyor ve bu filmde senaryo olarak diğerlerinden pek farklı değil.dünyanın sonuyla ilgili pek çok teori var,yönetmen ve senarist Nolan bunu kendi yorumuyla beyazperdeye aktarmaya çalış mış ama bence mükammel bir film çıkmamış ortaya çok kötüde değil.bana göre filmin en olumsuz tarafı süresinin gereğinden fazla uzatılmış olması.bu filmin maksimum süresi 120 dakika olmalıydı(hatta o bile fazla).bir süre sonra film beni sıkmaya başladı buna rağmen sonuna kadar izledim.uzay sahneleri ilginç ve enteresandı.filmde ayrıca duygusallığada (baba kız sevgisi)yer verilmiş bu yüzden filmin sonu buna bağlanmış.filmi çok dikkatli hatta 2 defa izlemek lazım çünkü bilimsel konulara değinilmiş.oyunculuklar ise fena değildi.sonuç olarak süresi hariç güzeldi.10/6

Metromax avatar Metromax 11 Kasım 2015 09:49:13

5

sıkıcı bir film epey uzun bir süresi var neden bu kadar beğenildi anlamış değilim tabi zevk meselesi ben pek beğenmedim

vitruvian avatar vitruvian 28 Şubat 2015 16:20:11

9

Şimdi öncelikle bu filmin yönetmeni ve yazarı Christopher Nolan'ı çoğumuz tanıyoruz değil mi? Bu yönetmen ilk önce adını Batman Başlıyor ve Prestij gibi beklenmedik başarılar gösteren filmler ile adını duyurdu. Ardından yönetmenlik camiasında Kara Şö valye ile müthiş bir yükseliş yaparak gönüllerimize taht kurdu. Ve bunu da ayrıca 2010'da vizyona giren yeni filmi Başlangıç ile de yeniden kanıtlamış oldu. 2012'de ise Kara Şövalye Yükseliyor ile karşımıza çıktı bu yönetmen ve karışık eleştiriler aldı, ama genelde iyiydi. Şimdi kısaca bu yönetmenin her filminde çıtasını, yapabileceklerini bir tık hep daha ileriye atarak ortaya bir şaheser çıkarıyor. Peki bu şaheserleri de bir tık ötesine gidilebilir mi? İşte cevabı Nolan'ın son filmi İNTERSTELLAR'ında ve şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki ortaya tam bir şaheser çıkmış. İşte bu yüzden Christopher Nolan tabiri caizse her geçen gün Steven Spielberg'ün yerini almaya bir adım daha yaklaşıyor. Yönetmenlik kariyeri boyunca kötü diyerek eleştirilebilecek hiçbir yapıma imza atmamıştır. Bir ekol haline gelen Nolan yine destansı bir şovu bizlere gururla sunuyor. Şimdiye kadar hep bir merak konusu olan uzaydaki kara delikleri tema edinen filmimiz, çekirdek bir aile üzerinden yola çıkarak duygusal bir etkileşim yapmayı başarıyor. Şayet ölmeden önce izlenmesi gereken filmleri sıralayacak olursak "İNTERSTELLAR" kendine ön saflarda rahat bir şekilde yer edinebilir. Filmin 169 dakika olması sizleri korkutmasın. Şayet film bittiğinde hala devam etmesini isteyeceğinize eminim. Uzun zamandır ilk kez seyircinin salonda pür dikkat kesildiğini ve çıt dahi çıkarmadığını sizlerle gönül rahatlığıyla paylaşabilirim. Akademi ödüllerinde muhakkak taçlandırılacağını düşünüyorum. İlk hafta 159.736 kişi tarafından ülkemizde izlenmiş olan filmimizin daha da çok sinemaseveri salonlara çekeceğine inanıyorum. Özellikle soundtrackleri çok ama çok etkileyici. Ayrıca büyük bir ihtimalle de bu yılın en iyi filmi.

enginyuksel1982 avatar enginyuksel1982 25 Ocak 2015 16:38:59

9

tek kelimeyle muhteşem sizi zaman ve mekanın dışına savuran bir film 9(10

Yandex.Metrica