Bensiz

6,75

( 2 kişi yorum yaptı )

Bensiz

Sinema Filmi

2013

Necip, yıllardır sürdürdüğü başarılı, profesyonel futbolcu olma hayalini 1.lige çıkmak için mücadele verdikleri son playoff maçına kadar taşımıştır. Egoların, kazanma hırsının öne çıktığı maçta, sert bir müdahale sonunda Necip’in vücudunun tamamı felç olur. Hastanede geçen yoğunbakım ve tedavi sonrasında evinde ilk gününde yaşananlar Necip’in yaşamına ve çevresindeki insanlara mercek tutacaktır. Genç ve yakışıklı, yetenekli ve başarılı Necip; yaşadıkları eski köşkün ahşap işlemeli koltuğunun üzerine bırakılmış bir örtü veya odanın içindeki diğer mobilyalardan farksızdır. Gören duyan ancak bedeni hissetmeyen, tepki veremeyen bir insan figürüdür.

Künye

Yönetmen Ahmet Küçükkayalı
Senaryo
Yapımcı Ahmet Küçükkayalı , Muhip Asutay
Görüntü Yönetmeni Ayhan Salar
Vizyona Giriş Tarihi 02 Mayıs 2014
Süre 84 dk
Tür Dram, Psikolojik
Ülke Türkiye

Ekip

Kurgu Mesut Ulutaş (Kurgu)
Sanat Yönetmeni Seda Demir (2) (Sanat Yönetmeni)
Yönetmen Ekibi Serhat Çakılcıoğlu (Yardımcı Yönetmen)
Arda Ülgen (2. Yönetmen Yardımcısı)
Ozan Sertdemir (Reji Ekibi)
Mecnun Çinkaya (Reji Ekibi)
Kamera Ekibi Akın Çakmak (Kamera Asistanı)
Tufan Kılınç (Focus Puller)
Galip Yakınay (Focus Puller)
Işık Ekibi Şenel Gülbudak (Işık Şefi)
Makyaj Ekibi Sema Dağ (Makyaj)
Osman Göçmüş (Kuaför)
Ses Ekibi Soner Koç (Ses Kurgu)
Soner Koç (Ses Tasarım & Final Miks)

Firmalar

İFP (Dağıtımcı)
CNM Film (Yapım)
Hasılat 62.648,56 TL
Toplam İzleyici 6.546
Vizyonda Kaldığı Hafta 6 Hafta

Son Yorumlar (2)

mansur34 avatar mansur34 28 Nisan 2016 09:36:56

5

Film düşük tempolu ve tv dizisi havasında ilerliyor yer yer de komediye kayan film de metin akdülger in performansı fena değil ve diğer ünlü oyuncularda filme renk katmış ama düşük temposu filmi yer yer sıkıcı da yapmış tadında 84 dakikada biten film acitasyona kaçmaması ve hayatın necip siz de devam ettiğini anlatması bakımından takdir edilecek bir çalışma film daha çok burjuva kesiminin eleştirisi gibi olmuş iki yiğenin de ölümcül oyunlardaki iki genç psikopatı andırması da filmin burjuva eleştirisi yapdığını kanıtlıyor ama malesef 1 kez izle unut filmlerinden ortalama bir film den öte değil bu yüzden ilk yorumda ki 6 puanı çok bulduğumdan notunu 5 e düşürüyorum.

mansuryıldırım avatar mansuryıldırım 02 Aralık 2014 09:49:26

6

Filmin ilginç bir konusu var ama pek iyi işlenememiş bu konu ayrıca filmin temposu düşük ve film tiyatro havasında ilerliyor buda filmi izlemeyi zorlaştırıyor buna rağmen metin akdülger çok iyi oynamış filmi nerdeyse tek başına sırtlamış film 80 daki kalık süresiyle yinede sıkıcı olmaktan kurtulmuş ayrıca kadrosunda bir çok ünlü olan film ilginç konusuyla izlenebilir.

Yandex.Metrica