Nordvest

(Nordvest)

Sinema Filmi

2013

Künye

Yönetmen Michael Noer
Senaryo ,
Süre 91 dk
Tür Aksiyon, Dram, Polisiye
Ülke Danimarka

Son Yorumlar (1)

mkurtsen avatar mkurtsen 12 Eylül 2013 21:31:45

Nordvest küçük bütçeli iddiasız bir Danimarka filmi. Bütçe küçük ama işlevi büyük olan, olabilecek bir film.
Ben. gerçek hayatın içinden ayakları yere basan film seviyorum, doğa üstü imiş fantastikmiş, hele hele bilim kurgu izliyorum ama o türleri çok zor beğeniyorum ancak DÖRT BAŞI MAMUR OLACAK.
Nordvest bu türlerin dışında, tamda hayatın içinden hatta yer yer belgesel niteliğinde.
Çevremizde her an hepimizin zaman zaman rastladığımız hikayelerden. Kahramanlarımız Kopenhag banliyölerinden birinde yaşayan bir aile. Casper 18 kardeşi Andy 17 anneleri bir de küçük kız kardeşleri Freya.
Talep üzerine küçük çapta elektronik eşya çalıyorlar (ipod hopörler rolex saat vs), Jamal adlı bir arap çete ile anlaşmışlar mütevazi paralara çaldıklarını satıyorlar. İşi yürüten Casper Andy ona yardım ediyor Andy Jamal'ın scooterından bir parça yürütünce araları açılıyor. Kavga ediyorlar Jamal ya bizimlesin yada karşına alırsın diyor.
Sonra Bjørn adlı başka bir kişi anlaşıyor, sipariş, halojen avize ve Sony ev sinema sistemi. eksiksiz getiriyor montaj dahil, parasını alıyor. Bu Bjørn denen adam hırsızlık, ve kadın satıcılığı dahil herşeyi yaptırıyor. Tabi Jamal da boş durmayacak, iki çete arası açılıyor, Björn Jamal'ı ortadan kaldırmaya karar veriyor, Görevide Andy'ye.
Burada keseyim filmi biraz fazla anlatıyoruz.
Film gençlik ve aile ilişkileri suç, sokak şiddeti üzerine etkileyici gerçek bir hikaye anlatıyor. O kadar gerçek ki baş rolde 2 kardeşi oynayan gençler Gustav, Dyekjær Giese, Oscar Dyekjær Giese
birbirlerine çok benzeyemn iki kardeş, fotoğraflarınıda bulup ekledim. bakarsınız. Oyunculuklarıda güzel oynamıyorlar, o kadar doğallarki sanki hayatlarını yaşıyorlar. Gustav korumacı babalık görevi üstlenmiş abi, Oscar psikopat bir kişilik , Diğer oyuncularda öyle arap çetede Dulfi Al_Jabouri (Jamal) Ali Abdul Amir Najei (Ali) ve Roland Moller (Bjørn)
Anne dışında belirleyici kadın karakter yok.
Ben beğendim
10/9

Yandex.Metrica