Sağ Salim 2 Sil Baştan

6,29

( 7 kişi yorum yaptı )

Sağ Salim 2 Sil Baştan

Sinema Filmi

2014

Salim’in kimsesiz bir cenazeyi sevabına memleketine götürmeyi kabul etmesiyle başlayan trajikomik macera, yol arkadaşı Nihal’in annesinin intikam için rehin alınmasıyla yeniden başlıyor. Her yerde hepsi birbirinden azılı 11 “kötü” adamın seri katili olarak aranan kahramanlarımız tanınıp yakalanmamak için kılık değiştirirler. Ancak işler düşündükleri gibi gitmez. Salim beladan kurtulmak için eline silah alınca da talihsiz serüvenler dizisi yeniden başlar. Nihal başı bir türlü beladan kurtulamayan Salim’den uzaklaşıp annesini tek başına kurtarmaya gider. Yaşadıklarından dolayı artık ne ölüden ne de ölümden korkan Salim ise ‘’Anca beraber kanca beraber.’’ der ve kader arkadaşını yalnız bırakmamak için peşine düşer. Artık; Azrail’in ‘’Tek rakibim Salim.’’ diyerek kol gezdiği karayolunda “Kazar a” ezilecek, “Tesadüfen” yakılacak, “Kaderin cilvesiyle” vurulacak ne kadar canlı varsa eninde sonunda Salim’le tanışmak zorunda kalır.

Künye

Yönetmen Ersoy Güler
Senaryo ,
Yapımcı Ersoy Güler
Müzik Batuhan Fırat
Görüntü Yönetmeni Ömer Yılmaz
Vizyona Giriş Tarihi 10 Ocak 2014
Süre 98 dk
Tür Kara Film, Komedi, Macera
Ülke Türkiye

Ekip

Yapımcı Recep Akdağ (Yapım Koordinatörü)
İhsan Semih Yıldızerler (Yapım Koordinatörü)
Kurgu Gökhan Güler (Kurgu)
Sanat Yönetmeni Alper Yanar (Sanat Yönetmeni)
Yapım Ekibi Aris Aslanoğlu (Prodüksiyon Ekibi)
Hasan Ormanlar (Set Amiri)
Post-Prodüksiyon Gökhan Mutlu (Avid Yükleme ve Ses Eşleme)
Osman Yıldız (Film Baskı)
Ercan Küçük (Renk Düzenleme Asistanı)
Çağlar Özlek (Negatif Kayıt)
Işık Ekibi İsmail Akhan (Işık Şefi)
Mustafa Özdağ (Işık Asistanı)
Ses Ekibi Ömer Yıldız (Ses Tasarım)
Ferit Karabina (Ses Kayıt)
Efektler Kerem Uçar (Compositing)
Müzik ekibi Luca Tomassini (Beste)
Jordi Longán (Beste)
Tasarım Esin Uğur (Afiş)

Firmalar

Chantier (Dağıtımcı)
Gülen Adam Film (Yapım)
Set Pozitif (Set & Grip)
Jıngle TV (Müzik)
Hasılat 4.685.899,82 TL
Toplam İzleyici 513.644
Vizyonda Kaldığı Hafta 20 Hafta

Son Yorumlar (7)

Busra7 avatar Busra7 11 Mayıs 2019 10:57:08

2

İlk film çok çok daha kaliteliydi ve Fulya Zenginer Nihal karakterinde daha başarılıydı. Mimikleri ve oyunculuğuyla güldürebilmişti. Ama Fulya'dan sonra Ezgi gitmedi bu role.

mansur34 avatar mansur34 02 Ağustos 2016 21:14:02

4

Film ilk filmin bittiği yerden başlıyor ilginç olan ise fulya zenginer in oynadığı nihal karakterini ezgi asaroğlu oynuyor ne tip,ne hareket ne ses olarak birbirlerine benziyorlar ayrıca murat akkoyunlu nun oynadığı gucır osman ölünce yerine yine maf ya babası ikizi gucur hasan geçiyor eğer ikisi de ikizse ve mafyaysa neden ilk filmde bu ikiz kardeşleri yan yana göremedik kısaca buna benzer bir sürü mantık hatası olan baştan sona inandırıcılıktan uzak sadece güldürmeye çalışan bunu da başaramayan ilk filme göre vasat bir film olmuş son olarak film de küfür ve kanlı sahneler olduğunu filmin ailecek izlenecek bir film olmadığını da önceden söyleyeyim.

DownTown avatar DownTown 15 Mayıs 2016 13:46:37

2

İlk filme göre çok çok zayıf. Ezgi Asaroğlu çok sırıtmış. Nazlı Tosunoğlu tombaladan çıkmış gibi. Zencilerle bir espri düzeyine ulaşmaya çalışmak biraz zorlama olmuş. Hiç beğenmedim...

by_yeti avatar by_yeti 28 Mart 2016 11:55:04

6

Sağ Salim eğlenceliydi ve özgün bir senaryosu vardı . Ama bu film olmamış. Ne Ezgi Asaroğlu ne de onun bacakları filmi kurtaramamış! Kadını cinsel kimliği ile yorumlamak kurtarıcı olmuyor.Yani bacaksız ilk film bacaklı 2. filmden çok daha iyi.

enginyuksel1982 avatar enginyuksel1982 20 Mayıs 2014 21:39:16

1

ilk filme göre kendini aşmış ve dibe vurmuş 1/10

bysiirtli56 avatar bysiirtli56 13 Mayıs 2014 01:47:08

10

yol filmleri her zaman izlerken bana zevk verir film ordan kazanıyor işte yoksa ilk serisini göz önünde bulundurursak ilkinden biraz daha zayıf bir filmdi

Yandex.Metrica