Yarının Sınırında

7,82

( 6 kişi yorum yaptı )

Yarının Sınırında

(Edge of Tomorrow)

Sinema Filmi

2014

“Edge of Tomorrow/Yarının Sınırında”nın destansı aksiyonu, yeryüzündeki herhangi bir askeri birim tarafından alt edilmesi mümkün olmayan bir uzaylı ırkının yakın bir gelecekte Dünya’ya yaptığı acımasız saldırıyı konu alıyor.
Binbaşı William Cage (Cruise) intihar sayılabilecek bir göreve gayri resmi olarak atandığında hiç muharebe deneyimi bulunmayan bir subaydır. Birkaç dakika geçmeden öldürülen Cage, açıklanamaz bir şekilde, kendini bir zaman döngüsünün içinde bulur —bu döngü yüzünden, aynı şiddetli çarpışmayı tekrar tekrar yaşamak zoruna kalır ve tekrar tekrar ölür. Fakat Cage, yanında Özel Kuvvetler savaşçısı Rita Vrataski’yle (Blunt) birlikte, her çarpışmada düşmanlarıyla gitgide artan bir beceriyle savaşmayı başarır. Cage ve Rita’nın uzaylılarla bu savaşı, onları her seferde düşman ı yenmeye bir adım daha yaklaştırır.

Künye

Yönetmen Doug Liman
Senaryo , , , ,
Yapımcı Jon Berg , Hidemi Fukuhara , Joby Harold , Jason Hoffs , Gregory Jacobs
Müzik Darren Rutter
Görüntü Yönetmeni Dion Beebe
Vizyona Giriş Tarihi 06 Haziran 2014
Süre 113 dk
Tür Aksiyon, Bilim Kurgu
Özellikler 35 mm
Ülke ABD

Firmalar

Warner Bros (Dağıtımcı)
Hasılat 4.921.059,0 TL
Toplam İzleyici 417.164
Vizyonda Kaldığı Hafta 9 Hafta

Son Yorumlar (6)

enigmacuture avatar enigmacuture 28 Ekim 2018 00:48:07

5

bol aksiyonu ile yığınla benzeri olan film. ne çok iyi ne çok kötü tam sınırda.

black_eagle_09 avatar black_eagle_09 21 Kasım 2014 22:24:41

6

Oblivion filmine göre akıcıydı. Çok abartılı puanı da hak etmiyor ama kötü de diyemem.

kemerlee avatar kemerlee 12 Kasım 2014 19:46:03

8

Bilmem kaçınçı kez Tom Cruise’un dünyayı ve insanlığı kurtarmak için imkansızı imkanlı kılmasını gördüğümüz aksiyon bilimkurgu filmi olan Yarının Sınırında; Son yıllarda bir çok filmde olduğu gibi bildik bir kaç farklı konuyu birbirine yedirerek fark lı kapılara ulaşmaya çalışıyor.Bunu yaparkende en başta Cruise savaştan kaçan kendinden başka hiçbirşeyi önemsemeyen bir reklamcı olarak göstererek azcıkta olsa bir değişim katarak başlıyor, sonrasında ise en popüleri Bugün aslında Dündü olan zamanın bir döngüsünde sıkışan kahramanın çare arayışına odaklanıyoruz, işte bu noktadan sonra komedi, macera ve görsellik tavan yapıp gişe filmi formatına tamamen dönüyoruz. Daha hafızalarda çok yeni olan Yaşam Şifresi ve Cruise bir önceki bilimkurgu filmi Oblivonla olan akrabalık bağlarıda son yarım saatte kendini fazlasıyla gösteriyor.Rita güçlü bir karakter olarak çizilsede niyazikki Emily Blunt arzu nesnesi olmaktan öteye gidemiyor, diğer yan karakterlerde esere derinlik katmaktan fazlasıyla uzak, Cruise ise herzaman bildiğimiz gibi 30 senede ne pek ileri gitti nede geriye döndü.Düşmana gelirsek Matrix’ten fırlamışçasına bir havaları var bunun dışında bir özelliklerinide görmek pek mümkün değil(Starship Troopers’te tek merkezden yönetilen canlılar mantığına akraba olmaları dışında) Sonuç olarak bildik öğelerin farklı yerlerden toplanmasıyla oluşan büyük bütçeli ve keyifli bir gişe filmi(çöp gişe filmelerinden bıkmıştık) ama yıllar sonra hatırlanacak yada kendisinden sonra gelicek olan bilimkurgu filmlerine yön göstericek bir özgünlüğü olmayan bir eser.Hem gişe, hem imdb puanı tersini söylesede Cruise’un bir önceki kıyamet(bilimkurgu) filmi olan Oblivon çok daha güçlü bir eserdi.

enginyuksel1982 avatar enginyuksel1982 08 Kasım 2014 21:49:36

8

güzel senaryo iyi oyunculuklar kaliteli bir kurgu ve kesinlikle sıkmayan bir film 8/10

arifyilmaz avatar arifyilmaz 18 Haziran 2014 17:23:43

10

Dün Akşam Sinemada İzlediğim Ve Uzun Zamandır Beklediğim Bir Film. Kurgusu Senaryosu Ve Aksiyonu Mükemmel. Para Verilip İzlenecek Bir Film. Kesinlikle Tavsiye Ederim.

erakman avatar erakman 08 Haziran 2014 07:07:20

9

Bana site de 2,5 ay sonra yorum yazdıran film.Büyüleyici konusu ile zaman zaman güldürmeyide başaran bir an bile temposu düşmeyen bir film.Kçırmayın derim.

Yandex.Metrica