Namusum İçin

Yorumlar

Tuba.Artan avatar Tuba.Artan 12 Ekim 2017 10:02:36

9

Filmin ödüllü olması oyunculukların mükemmelliğiyle alakalı olmalı zira senaryo oldukça klişeydi ama Hasan Mutlu Can'lı jenerik ve final harikaydı. Kralı bu tip rollere pek yakıştırmadım hiç, köy ya da namus temalı filmlerin adamı ekseriyetle Cüneyt Arkın.. Fatma Girik te çabuk ayrıldı filmden, kendi sesiyle oynaması da ayrı hoşluk olmuş.. Ayrıca ilginçtir, Talat Gözbak'la Ayhan Işık'ı çok benzetiyorum, siyah beyaz fotolarda ince bıyıklı hallerine bakınca abisiymiş gibi görünüyor :) bir filmde de abisi rolündeydi ve çok uyumluydular.

Elvis07 avatar Elvis07 28 Ocak 2016 05:20:51

10

Güzel bir film Antalya film şenliğinde(1966) iki ödül alması boşuna değilmiş başta Ayhan Işık ve Talat Gözbak ın oyunculukları ve yan karakterlerin performansı iyiydi filmde emeği geçenlerin eline sağlık hayatta olmayanları da rahmetle anıyorum. F ilmin bir sahnesinde sahnesinde Bağlamacı Zülfü karakteri sazı eline alıyor çalıp söylüyor filmi izlerken fark edemedim Hasan Mutlucan olduğunu sesi aynı Hasan Mutlucan dedim filmin künyesine bakınca anladım o olduğunu.

şahin_şahin90 avatar şahin_şahin90 11 Ağustos 2015 19:00:56

Karısına tecavüz edenlerden intikamını alan Ayhan'ın öyküsü.Talat Gözbak bu rollere çok yakışıyor.Yine rolünü müthiş oynamış.Kötü rollerde Talat Gözbak, Mehmet Ali Akpınar,Enver Dönmez ve Hasan Mutlucan yer alıyor.Fatma Girik'in filmde yar aldığı sür e çok az.Ben en çok Talat Gözbak'ı beğendim Ayhan Işık'la beraber. Ayrıca filmin başında ve sonundaki türküleri filmdede oynayan Hasan Mutlucan Okuyor.

mncelik 13 Temmuz 2015 22:31:39

Antalya'nın Serik ilçesinde çekimleri gerçekleştirilen filmin çekimlerine ayrılan süre biter, fakat çekimler sonrasında final sahnesine dair fark edilen bazı aksiliklerden dolayı final sahnesinin yeniden çekilmesi gerekir. Ayhan Işık'ın ise her film için ayırabildiği 20 günlük süresi bitmiştir...Devamını Memduh Ün'den dinleyelim : ''Talat Gözbak, gidelim rica edelim kendisinden dedi. Kabul etmez, ben bunu yapamam dedim. Ekip olarak gideriz dedi Talat. Önce istemedim. Filmin finalini çekemesem, filmi sakatlasam bile gelmiyordu içimden. Ama ikna ettiler beni. Kalktık Ayhan'ın kaldığı otele gittik. Lobiye girdiğimizde, Ayhan iki dirhem bir çekirdek giyinmiş, elinde valiziyle otelden ayrılmak üzere merdivenlerden iniyordu. Ekip olarak bir gün daha kalması için rica ettik. Ayhan öyle naif bir tavırla kabul etti ki; ön yargımdan dolayı kendimi çok ama çok aşağılanmış hissettim.'' (Memduh Ün filmlerini anlatıyor adlı kitabından)

Rıza_Nur avatar Rıza_Nur 09 Haziran 2015 13:44:24

10

Bu film bir şaheser.Ayhan Işık'a Sadettin Erbil'in sesi çok yakışmış.

benimsinema avatar benimsinema 26 Ocak 2014 16:07:04

8

fatma girik kendi sesiyle oynamis sanirim ama malesef 32. dakika da kendisini asiyor... bu kadar erken ölmesinden memnun kalmadim... ayhan isik la talat gözbak müthis ikili olusturmuslar... ayhan bu sefer ince biyiklarin yerine kalin biyik birakmis v e kisa saclariyla ilgi cekiyor... cok siradan gözüksede film ilginctir... sonunda ayhan namusunu temizler...
film müzikleride ayrica güzel, iki dalda ödül almis bir film...

Yandex.Metrica