Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

O Kadın

O Kadın

7,71

(12 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ocak 1970 1 Saat 37 Dk Macera Dram Duygusal Macera, Dram, Duygusal

Yönetmen: Halit Refiğ Halit Refiğ

Ülke: türkiye

Oyuncular: Baykal Kent, Devrim Parscan, Merih Ermakastar, Muhteşem Durukan, Abdurrahman Palay, Diler Saraç, Alev Sayın, Haldun Dormen, Kerem Yılmazer, Arsen Gürzap Devamını Gör...

Konusu : Güzel Sanatlar Akademisi’nde Eğitim Gören Gönül (Gülşen Bubikoğlu), Diğer Yandan Da Bir Modaevinde Mankenlik Yapmaktadır. Nişanlısı Haluk İle Mutlu Bir Beraberliği Vardır Ve Evlilik Hazırlıkları Yapmaktadır. Reklamcı Kazım Bey Tarafından Bir Kampanya İçin Seçilen Gönül, Nişanlısı İle Birlikte Yat Gezisine Çıkar. Kazım’ın Genç Ve Güzel Mankende Gözü Vardır. Haluk İle Gönül’e Tuzak Kurar Ve Genç Kıza Tecavüz Eder. Dünyası Yıkılan Gönül Sinir Krizleri Geçirerek Hastaneye Kaldırılır. Tedavisine Evli Ve İki Çocuk Babası Cihat (Cihan Ünal) Bakmaktadır. Cihat’ın Evliliği İyi Gitmemekte, Ama Çocukları İçin Bu İlişkiyi Sürdürmektedir. Kısa Sürede İyileşip Taburcu Olan Gönül’le Cihat İyi Birer Dost Olmuşlardır. Bir Süre Sonra Gönül İşine Geri Döner. Cihat’ın Eşi Alev (Arsen Gürzap) İse Evi Terketmiştir. Cihat Bir Dosta İhtiyaç Duyduğu Anda Kendisini Gönül’ün Yanında Bulur. Dostlukları Kısa Sürede Bir Aşka Dönüşür. O Sırada Eve Geri Dönen Alev, Cihat’ın Gönül’le İlişkisini Öğrenir Ve Boşanma Fikrinden Cayar. Kazım Bey Alev’e Ait Olan Bir Arsayı Almak İçin Haluk’u Görevlendirir. Haluk Gönül’ün Alev’in Eşi Cihat’la İlişkisini Öğrenir. Hala Tuzağın Farkına Varamadığı İçin De Alev’e Gönül’ün Ne Denli Kötü Bir İnsan Olduğunu Anlatır. Alev Zaten Çocuklarını Da Kullanarak Bu İlişkiyi Engellemeye Çalışmaktadır. Kazım Da Herşeyi Anlatacağını Söyleyerek Gönül’ü Tehdit Etmektedir. Gönül, Cihat’a Başından Geçenleri Anlatır. Cihat; Kazım, Haluk Ve Karısı Alev’e Kendileri İle Bir Anlaşma Yapacağını Söyleyerek Bir Buluşma Önerir. Birlikte Konuşacakları Uygun Bir Yere Giderlerken Arabada Cihat Herşeyi Bildiğini Söyleyerek, Tüm Kötülüklerini Hepsinin Yüzüne Haykırır. Büyük Bir Kararlılıkla Arabayı Hızla Uçuruma Sürer. Bahtsız Genç Doktor, Yanındakilerle Birlikte Bile Bile Ölüme Uçmuştur. Bu Korkunç Olaydan Gönül’e Kalan, Yarım Kalan Mutluluğu Ve Cihat’ın İki Masum Çocuğudur… Kayn: Erler Film İnternet Veri tabanındanmavi_superisi

9 Mart 2019 22:42

Son sahnesi oldukça trajikti. Evli bir doktor olan cihan ünal'a aşık olan gülşen bubikoğlu'nun aşkı için savaştığı bir film. İzlemeye değer.

Cevap Yaz

Göztepe

3 Mart 2019 01:22

Başarılı bir film olmakla birlikte konusu gereği çetrefilli bir filmde diyebiliriz.Oynayan tüm oyuncular başarılı olduğu gibi Gülşen Bubikoğlu'da güzelliğiyle büyülüyordu filmde. Kerem Yılmazer ise hiç alışık olmadığımız bir rolde seyirci karşısındaydı.

Cevap Yaz

performer

14 Şubat 2019 23:31

halit refiğ kalitesine yani sinemasına pek uymayan ticari bir film ama final sahnesi çok orjinal... halit refiğ usta gibi bazı değerli yönetmenimiz iyi filmlerin yanında ekonomik nedenlerden, haklı olarak böyle gişe filmi de çekmek zorunda kalmışlar.

Cevap Yaz

enigmacuture

2 Kasım 2018 03:34

kac kez izledim ama bı ka mı yo rum! evet bu filmin hastasıyım tam olarak abartılı 80ler sinemasının en iyilerinden!

Cevap Yaz

performer

7 Ekim 2012 20:01

filmin sonundaki otomobil kazası sahnesi ile filmin farklı olduğu belli oluyor. yinede böyle bir reji ile film daha iyi olabilirdi. filmin genel puanı 7, bencede en az 7 diyorum.

Cevap Yaz

eylül fırtınası

22 Şubat 2011 23:37

Erler Film'in 1980'li yıllarda çektiği ve o dönemin sinema anlayışını,tadını,ruhunu,rengini en iyi şekilde yansıtan,hissettiren ve ''kaliteli seyirlikler''olarak nitelenebilecek bir dizi filmden birisidir.

O dönemde Türker İnanoğlu özellikle Halit Refiğ ile verimli ve başarılı bir işbirliği içerisine girmiş,bu işbirliği sonucu İnanoğlu'nun eşi Gülşen Bubikoğlu'nun başrolde olduğu Alev Alev,Paramparça,O Kadın,İhtiras Fırtınası,Leyla ile Mecnun,Kıskıvrak,Kurtar Beni gibi beğenilen filmler çekilmiştir.Dönemin diğer dikkat çekici filmleri arasında yine Refiğ'in çektiği Beyaz Ölüm ve Ölüm Yolu'nun dışında Kayıp Kızlar,Tele Kızlar,Kahreden Gençlik ve Gırgıriye serisi sayılabilir.Yeşilçam'ın sadık izleyici profiline uygun ve standartları zorlama derdinde olmayan, klasik senaryo ve anlatım özelliklerine sahip bu filmler prodüksiyon ve oyuncu kadrosu anlamında da döneminin en görkemli filmleri olarak göze çarpmış,gişede büyük başarılara imza atmıştır.

O Kadın, dönem itibarı ile en aranılan oyunculardan birisi olan Cihan Ünal ile her daim aranan güzeller güzeli Gülşen Bubikoğlu'nun başrolünü paylaştığı ve oldukça uyumlu bir ikili oluşturduğu gayet seviyeli,incelikli bir imkansız aşk öyküsüdür.

Filmde anlatılan aşk, toplumun sıcak bakmayacağı ve ortada kalan iki çocuğun varlığıyla giderek daha da gayrimeşru bir hal almasına rağmen seyircinin onaylayacağı samimiyete ve inandırıcılığa sahiptir.Çünkü bir tarafta yanlış evliliğin pençesinde cehennem hayatı yaşayan mutsuz bir adam,diğer yanda onuru lekelenmiş,yaralı bir genç kadın vardır.Önceleri hasta-doktor ilişkisi içerisinde başlayan beraberlikte taraflar birbirleri için sığınacak güvenli bir limandır.Yaşanan tüm olumsuz durumlar  iki kişiyi adeta birbirine muhtaç kılar, daha da yaklaştırır ve kısa sürede imrenilecek kadar güzel ve saf bir aşk yaşanmaya başlar.Ancak tahmin edileceği üzere sonu kötü bitecektir,adam eşine ve çocuklarına geri dönmez.Yani film her ne koşulda olursa olsun aile birliği bozulmamalıdır diye katı ahlakçı ve muhafakar bir finale sahip olmasa da sevgililere bir parça mutluluğu çok görür.En nihayetinde yasak aşk ölümle,faciayla son bulur.

O Kadın, Kırık bir Aşk Hikayesi ve Seni Seviyorum gibi sinemamızın en buruk ve seviyeli aşk filmlerinden birisidir.

Bu filmin müziğini de Cahit Berkay yapmıştır ve Berkay'ın en güzel film müziklerinden birisidir.Bu arada Cahit Berkay'ın,fazla bilinmeyen ama çok güzel olan onlarca film müziği varken sadece  Selvi Boylum Al Yazmalım'ın müziği ile gündeme gelmesi de filmin popülerliği  ile ilgili olsa gerek.

Cevap Yaz

enigmacuture

10 Şubat 2009 16:33

alev hanım filmin bir sahnesinde gelinlik tanıtan gönüle o gelinliği çıkar sen o beyaz gelinliği kirleten bir fahişesin diye bağırıyor. film olabildiğine ağdalı ve abartılı.

Cevap Yaz

yesilcamtutkunu

23 Ocak 2009 19:20

gülsen bubikoglunun izleyemedigim ender filmlerinden umarim yakinda izleme sansi bulurum

Cevap Yaz

prestige

12 Nisan 2008 16:55

oyuncular iyi yönetmen süper derken böyle bir film ortaya çıkıyor işte.

Cevap Yaz

csen

20 Kasım 2006 19:51

arkadaşlar arşivim için bu filmi şiddetle arıyorum bana ne şekilde temin edebileceğim konusunda yardımcı olursanız çok fazla sevineceğim...

Cevap Yaz
Yandex.Metrica