Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Oku Beşikten Mezara Kadar

Oku Beşikten Mezara Kadar

8,39

(7 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ocak 1970 Dram Dram

Yönetmen: Yavuz Yalınkılıç Yavuz Yalınkılıç

Ülke: türkiye

Oyuncular: Yılmaz Şerif, Behçet Nacar, Aytekin Akkaya, Sırrı Elitaş, Birsen Şen, Kadri Ögelman, Metin Yılmazbaş, Abdurrahman Palay, Sadettin Erbil, Agah Hün Devamını Gör...

Konusu : Gittiği köyde bildiklerini çocuklara da öğretmeye ve onların bilinçlenmesi için çalışan bir öğretmen ile, köyün yobaz imamı ile olan çatışmaların öyküsü.Göztepe

10 Temmuz 2017 20:45

Yılmaz Şerif'in seyrettiğim ilk filmi doğrusu iyi sayılır izlenir köylüyü ve çocukları okuma yazma öğretmek için çırpınan frenk hoca en sonunda köylünün inadını zorda olsa kırıyor. Film içerik ve anlatım olarak eksikleri olsasa güzeldi özellikle Molla Kasım,Muhtar ve Korucu rollerinde oynayan Kadri Ögelman,Behçet Nacar ve Sırrı Elitaş rollerinde çok başarılıydı.

Cevap Yaz

Kleberson

24 Ekim 2015 01:06

yilmaz serifin basrolünü oynadigi güzel bir film ve bana göre yilmaz serifin en iyi filmi cünkü bu filmden sonra secimleri yanlis olmus kendisinin,filmde bazi hatalar olsada yinede basarili bir film oldugunu düsünüyorum izlemeyenler mutlaka izlemeli bence.

Cevap Yaz

delikadir39

23 Ocak 2015 20:15

Değişik bir film.Ben beğendim.İzlenebilir.

Cevap Yaz

AlınYazısı

17 Haziran 2014 00:04

Kalbi okuma aşkıyla dolu bir adamın. atandığı köyde. cehaleti yok edip herkese okumayı öğretmeyi kendine en kutsal görev sayan bir öğretmenin hikayesi Zorluklara rağmen, yılmadan yıkılmadan görevini yapan. bi çok kez başarısız olduğu halde yinede vazgeçmeyen bir öğretmen. Yılmaz Şerifin başrolünü oynadığı, sade ve öz bir hikaye izlenilebilir.

Cevap Yaz

AlınYazısı

7 Mayıs 2016 11:03

Bencede Yılmaz Şerif'in en iyi filmi. Film hem çok komik hemde çok ders verici. O tarla paylaşım sahnesinde çok güldüm. Ayrıca İmam'ın Öğretmenle tartışmalarıda izlenmeli.

siyah kare

4 Mart 2012 17:29

bu film sinemada gösterime girdiğinde dikkatimi afişi ve adı çekmişti o döneme göre farklılık arz ediyordu. film bir köyde geçer cahilliği yenmenin okumayla, aydınlanmayla mümkün olduğunu anlatmaktadır.

Cevap Yaz

asım mavzer

17 Haziran 2008 13:20

Filmden unutamadığım bir repliği sizinle paylaşayım..Anadolunun bir köyüne atanan öğretmen(yılmaz şerif) çocuklara dünyanın yuvarlıklığından ve nasıl durduğundan bahsederken yanına gelen köyün imamı şöyle der; ''yanlış belletme öğretmen bey,dünya öküzün boynundadır. anladınmı boynundaaaa''. harika bir film izleyin...

Cevap Yaz
Yandex.Metrica