Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Öksüzler

Öksüzler

8,09

(33 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ocak 1974 1 Saat 24 Dk Dram Duygusal Dram, Duygusal

Yönetmen: Ertem Göreç Ertem Göreç

Ülke: türkiye

Oyuncular: Müşerref Çapın, Arap Celal, Hale Soygazi, Mualla Sürer, Leman Akçatepe, Sabahat İzgü, Nilgün Kasapbaşoğlu, Necdet Tosun, Kayhan Yıldızoğlu, Sabahat İzgü Devamını Gör...

Konusu : Murat eşi ölmüş genç ve yakışıklı bir adamdır. Eşinin ölümünden sonra iki çocuğu Ayşe ve Sezerle beraber yaşamaktadır. Ayşe annesinin ölümünden sonra kendisini kardeşi Sezere adamış annesinin son dileği olan kardeşine en iyi şekilde bakmak için elinden geleni yapmaya çalışan bir genç kızdır. Hayatları bu şekilde sürerken murat bir gün sahildeki bir kazaya istemden tanık olur. İzzet bir kavga sonunda bir insanı öldürmüştür. Mahkeme İzzeti Muratın olayı anlatması sonucunda hapse mahkum etmiştir. Seneler sonra hapisten çıkan İzzet, Murattan intikamını almaya yemin etmiştir.elessgerraz51

2 Kasım 2019 12:57

Erol Taş ı Kamran Usluer,Hüseyin Salıcı yı da Haldun Ergüvenç seslendirmiştir

Cevap Yaz

SarpBayhan

30 Temmuz 2019 19:28

Sezercik deyince mutlaka hatırlanacak bir filmdir. Çocukluğumdan beri severek izlediğim eskiden kanallarda sık sık yayınlanan bir filmdi. Maalesef televizyon kanallarımızın yayın akışlarını sadece diziler üzerine planlamasından olsa gerek eski sinema filmleri ekranda kendilerine yer bulamıyor günümüzde. Filmin efsane sahnesinde Sıtkı Sezgin'in o meşhur Eşeğe kırbaç vuracağını söylediği sahne bugün halen hatırlananlar arasındadır. Filmde merhamet duygusu da ön planda. Nubar amcamızın yufka yürekli sütçü dede karakteri, Süleyman Turan'ın gözyaşları içinde çocuğunu aradığı sahneler hepsi gerçekten güzel harmanlanmış sahnelerdi. Erol Taş'ın oynadığı kötü adam karakteri tam anlamıyla oyunculuk örneğiydi. Tabi ki filmin kahramanı Sezer İnanoğlu'nun küçük yaşına rağmen oyunculuğu bambaşka. Film hakkında bir şeyler yazıp Arzum İnanoğlu'na değinmezsek ayıp etmiş oluruz. Kesinlikle sinemada devam etmesi gereken belki ileride daha başarılı olabilecek bir çocuk oyuncuydu. Bence sinemaya devam etmeliydi. Bugün bile yayınlansa severek izlenebilecek güzel bir film. İnsan böyle filmleri izledikçe keşke Sezer İnanoğlu sinemada daha iyi yerlere gelseydi demeden edemiyor kendi kendine.

Cevap Yaz

Göztepe

18 Eylül 2017 12:01

Ciddi anlamda filmi ön yargısız olarak seyrettiğimizde filmin başarılı olduğunu söylemek mümkün.Sezer İnanoğlu filmde adeta küçülmüşte büyümüş sanki dilenci rolünde harikaydı. Birde Erol Taş,Nubar Terziyan,Ali Şen,Süleyman Turan ve Ekrem Bora gibi dev isimler vardı. Bir dönem televizyonda en sık yayınlanan bir filmdi ama şimdi nedense yayınlanmıyor. Şişko Nuri'nin yıllarca unutulmayacak repliği bu filmdedir "Babam benim çok zengin alacağım sıpayı çıkacam üstüne vuracam kırbacı vuracam kırbacı" gibi repliği vardı.

Cevap Yaz

erhaab

11 Eylül 2017 07:17

Benim gibi bir adamın bile gözlerini dolduran bir filmdir. Bir filmde gözlerimin dolduğunu asla bilmem, bu film hariç. Sanırım annesizliğe dayanamamaktan kaynaklı bir durum. Hadi ben annemi kaybedeli 1,5 yıl oldu, acıya dayanmak kolay ama annesini kaybetmiş çocukları görmek perişan ediyor beni. Bu film bu yüzden dokunuyor bana.

Cevap Yaz

vatansever10

5 Mart 2017 22:43

Herhalde yeşilçam tarihinde efsane olmuş filmlerimizin başinda geliyordur.Özellille şişko nurinin repliği ile hepimizin bildiği bir film.Erol Taş herzaman ki gibi rolünün hakkını fazlasıyla vermiş.

Cevap Yaz

sinemaadamı

3 Şubat 2016 14:07

fim genel olarak iyi.tüm ustalar bu filmde. nubar terziyan,ali şen, feridun çölgeçen, ekrem bora, mahmut hekimoğlu, süleyman turani mümtaz ener, renan fosforoğlu ,hale soygazi, zeynep değirmencioğlu, sezercik. ee daha ne olsun. filmde sezer öksüz kalmış bi sokak çoçuğunu oynuyor. zeynep ise onun için kazaya uğrayan ve onun öldüğünü sanan sakat ablası rolünde. hulusi babayı unutmayalım oda kemik kıran niyazi rolündedir. mahmut hekimoğlunun ilk oyunculuk denemelerindendir. zaten ya 1 yada 2 inci filmi. ona esen günayın sesi çok yakışıyor. hale soygazi filmin başlarında oynuyor rolü kısa konuk oyuncu yani sezeri dünyaya getirip rol icabı bu dünyaya, seyirciye göre de bizlere veda ediyor. kısa olsa çok iyiydi rolünde.ekrem baba zaten baba rolünde. filmin fenomeni ise erol taş çoçuk hırsızı ve çoçukları hem dilendiriyor, hem dövüyor. bir cinayet işlemiş ve ekrem şahit olmuş onu hapse attırmış ee erol usta altta kalır mı hemen sezeri kaçırıp, onu hırsız yapıyor ama sezerin mayasında bu yok bi müddet sonra doğru yolu buluyor. filmin meşhur sahnesi de şişko nurinin sahnesi sezer eşşeğini satışa sunuyor oda babam alacak eşeği çıkcam sırtına vuracam kırbacı vuracam kırbacı repliği hala kulaklarımda. gerçekten güzel komik ve anlamlı bir film. saygılar:)

Cevap Yaz

Kleberson

16 Haziran 2015 23:04

güzel bir film erol tas müthis oynamis herzamanki gibi zeynep degirmencioglu yine cok iyiydi sezerde iyi oynamis rolünü ekrem borada tabi oda cok iyiydi kisacasi film izlenir

Cevap Yaz

benimsinema

15 Eylül 2013 02:39

ne söylesem azdir diye düsünüyorum.... hem kadro hemde kamera arkasi saglam... iyi bir film cikmasi normal bisey... hayatim boyunca herzaman izlemekten keyif alacagim..

Cevap Yaz

polismail99

27 Ocak 2013 11:53

dilendirileren çocukların hayatı muhteşem anlatılmış

Cevap Yaz

beyzacetin

18 Eylül 2012 12:56

erol taş ın muhtesem kötü adam tiplemesi, süleyman turan ın yürek burkan gözyasları ve nubar terziyan ın pamuk gibi yüreği hafızalardan asla silinmeyecek. Çocuklugumda cok etkisinde kalmıştım cok dilenci gelirdi o zamanlar. Kapıyı kırıp beni kacıracaklar sanırdım:) Çok güzel cok duygusal bir film.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica