Bizi Kötüden Koru

6,60

( 3 kişi yorum yaptı )

Bizi Kötüden Koru

(Deliver Us from Evil)

Sinema Filmi

2014

Bir Irak çölünde palmiyelik bir alan; yıl 2010. Üç çarpışmanın ardından, ABD deniz piyadeleri ürkütücü bir yeraltı odasına inmek zorunda kalırlar; kendilerini yukarıdaki muharebe alanından çok daha dehşet verici bir şeyin beklediğinden habersizdirler… …Dört yıl sonra, New York şehrinde, bir anne, adeta hipnotize olmuş gibi, küçük oğlunu birden bire hayvanat bahçesindeki aslanın inine savurur; bu sırada, yakınlarda kapüşonlu bir siluet gezinmektedir… Bodrumdan gelen garip sesler ve diğer tuhaf olaylar şehrin kalabalık bir yerinde yaşayan bir aileyi korkutur… Çeşitli yerlerde eski Latince yazılar ve tuhaf simgeler bulunur; bunlar, belki de keşfedilmesi fazla korkutucu bir gizemin kapılarını aralar... Tesadüf nedir? Hayali nedir? Ve dünyanın bir ucundan diğer ucuna uzanan şeytani zincirle bi rbirine bağlanan şeyler nedir?

Künye

Yönetmen Scott Derrickson
Senaryo ,
Yapımcı Chad Oman , Glenn S. Gainor , Jerry Bruckheimer , Paul Harris Boardman , Mike Stenson
Müzik Christopher Young
Görüntü Yönetmeni Scott Kevan
Vizyona Giriş Tarihi 29 Ağustos 2014
Süre 118 dk
Tür Gerilim, Korku, Polisiye
Ülke ABD

Firmalar

Warner Bros (Dağıtımcı)
Hasılat 646.217,0 TL
Toplam İzleyici 58.912
Vizyonda Kaldığı Hafta 4 Hafta

Son Yorumlar (3)

kemerlee avatar kemerlee 12 Kasım 2014 19:13:51

5

İnancını kaybetmiş iyi yürekli güçlü adamın(genelde din adamı olur) gerçek kötülükle tanışıp tekrar tanrıyı ve dini(katolik inancı) bulmasını anlatan klasik şeytanlı korku filmleriyle, geçmişinde kötü bir şey yapmış olan zeki ve karakterli bir polisi n(dedektif, özel ajan) hiç kimsenin çözemediği bir kötülükle(genelde seri katil yada tarikat) tek başına mücadele edip vicdanını temizlediği polisiye filmlerini birleştiren bir yapıt Deliver Us from Evil. Yarısına kadarda küçük ipuçlarıyla kendini belli edicek şekilde seri katil temalı bir polisiye olarak ilerliyor, türün olmazsa olmazı işin uzmanı bir danışman, ihmal edilen aile üyeleri, kendinden şüphe eden kahraman, kaybedilen dost gibi tüm bildik unsurları bir bir sıralıyor, bir yerden sonra kare kare tüm sahneleri tahmin edilebilir hala geliyor. Eğer baştan güçlü bir atmosfer kurulmamış ve Erik Bana performansıyla alıp götürmese bu kadar klişe katlanılır gibi değil. Teknik olarak piyasada görebileceğiniz tüm korku filmlerinin baya üzerinde olması az pozitif yanından biri eserin. En zayıf yanıda klişenin dibi olan sonu, o kadar bildik ve kötüki iyi taraflarının hepsini yok ediyor.

mansuryıldırım avatar mansuryıldırım 02 Eylül 2014 11:49:18

6

korkunun içine polisiye gerilimi katan bunu başarsada tarafsız olmayan beklediğim kadar iyi bulmadığım bir korku,gerilim,polisiye karışımı film

erakman avatar erakman 29 Ağustos 2014 06:58:49

6

Film henüz Tr de gösterime girmedi.Filmi lzledim ve Sinister yada Asral ile kıyasladıgımda oldukça sönük.
Benı fazla heyecanlandırmayan korkutmayan ortalama bir gerilim-polisiye filmi.Forumlara baktım da filmin yayınlanmasını iple çeken seyirciler va r.Bence yayınlanma tarihinin ertelenmesini pek de kafaya takmasınlar.

Yandex.Metrica