Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Lucy (Lucy)

Lucy

7,38

(21 kişi yorum yaptı)

2014-02-13 14:28:43 8 Ağustos 2014 1 Saat 29 Dk Aksiyon Gerilim Bilim Kurgu Aksiyon, Gerilim, Bilim Kurgu
IMAX 2d 2d 2d

Yönetmen: Luc Besson Luc Besson

Ülke: fransa, ABD

Gişe: 867.232

Oyuncular: Scarlett Johansson, Morgan Freeman, Min-Sik Choi, Amr Waked, Pilou Asbæk, Jan Oliver Schroeder, Julian Rhind-Tutt, Analeigh Tipton, Nicolas Phongpheth, Luca Angeletti Devamını Gör...

Konusu : Nikita ve Sevginin Gücü’nden 5. Element’e kadar sinema tarihinin en sert ve unutulmaz kadın aksiyon karakterlerini yaratan yazar/yönetmen Luc Besson, başrolünde Scarlet Johansson’ın yer aldığı aksiyon-gerilim türündeki Lucy ile yenide karşımızda. Aksiyon gerilim türündeki film, yanlışlıkla içine çekildiği karanlık bir anlaşma sonucu insan beyninin çok ötesinde bir kapasiteye sahip, acımasız bir savaşçıya dönüşen bir kadının hikayesini anlatıyor.ElBLanKo2nd

15 Eylül 2017 23:53

İnsan beyninin sınırlarını zorladığı zaman neler yapacağını konu alan bu film oldukça etkileyici ve sürükleyici bir senaryoya sahip. Başrol oyuncusu Scarlett Johansson'ın oyunculuğu ise her zamanki gibi göz kamaştırıcı. Beklentilerinizi yüksek tutmadan izlerseniz sizin için keyifli bir film olacaktır. Herkese tavsiye edebileceğim filmler arasında.

Cevap Yaz

ElBLanKo

15 Eylül 2017 12:52

İnsan beyninin sınırlarını zorladığı zaman neler yapacağını konu alan bu film oldukça etkileyici ve sürükleyici bir senaryoya sahip. Başrol oyuncusu Scarlett Johansson'ın oyunculuğu ise her zamanki gibi göz kamaştırıcı. Beklentilerinizi yüksek tutmadan izlerseniz sizin için keyifli bir film olacaktır. Herkese tavsiye edebileceğim filmler arasında.

Cevap Yaz

capone

20 Kasım 2016 18:15

insan beyninin neler yapabileceğinin gösterildiği sahneler etkileyici. ancak bazı olaylar havada kalmış gibi.

Cevap Yaz

farukcemc

18 Mayıs 2016 16:45

Film hızlı bir girişte bulunuyor. Oyuncu kadrosu ve müzikleri de iyiydi. Senaryo kayda değer olmasına rağmen ne yazık ki gerektiği gibi kullanılamamış. Filmde her şey paldır küldür oluyor. Lucy karakterimiz süper kahramanın da ötesine geçiyor. Film birçok bilgiyi de beraberinde getiriyor. Filmlere illa film diye de bakmak lazım. Birçok mesaj veriyor. Bilimsel yönde seyirciyi aydınlatma çabasına giriyor. Bu tür farklılıkları da mevcuttu. Hele ilk baştaki çita ve ceylan sahnesi epey iyiydi. Gerilim, heyecan kattı hoteldeki sahneye iyice. Doz arttırdı. Scarlett Johansson'u güzellik, seksilik anlamında bu yapımda biraz zayıf bulduğumu belirtmek isterim. Saç kesiminden kaynaklı sanırım. Film daha iyi olabilirdi birçok izleyicinin de belirttiği gibi. Onun dışında aksiyondan çok bilim-kurgu türünde tercihlerinizi arasına koyabilir, izleyebilirsiniz.

Cevap Yaz

fahri.07

23 Temmuz 2015 15:43

filmin senaryosu zekice düşünülmüş.hatta ilk başlarda film ilginç ve sürükleyiciydi ama sonraları film batmaya başladı sonu ise çok kötü bitti.filmde birçok mantık hatası var;yok insan maymundan türedi yok beyninin 100 de 100 ü kullanılınca ruh moduna geçiliyo madem ruhu inkar etmiyosun o zaman yaratılmışlığıda inkar etme!neyse bilimkurgu filmi olarak daha iyi olabilirdi.10/6

Cevap Yaz

mumillica

21 Nisan 2015 17:53

Luc Besson’ un hem yönetmenliğini hem de senaristliğini üstlendiği son filmi “Lucy” de, bilim-kurgu ve aksiyon dolu bir hikaye ile yönetmen, yaradılışı kendi bakış açısıyla anlatmaya çalışıyor.

Cevap Yaz

leon_red

1 Mart 2015 03:17

Hayal dünyası çok geniş abilerimizden olan Luc Besson adının ilk üç harfini arkasına Y'yi yapıştırıp Lucy salmış çayıra sinema izleyicisi kayıra :) ben kayırdım sıramı da savdım darısı sizin başınıza...Scarlett Johansson şu sıralar yolda yürüse bilet alır izlerim size de tavsiye ederim :)

Cevap Yaz

vitruvian

28 Şubat 2015 10:52

Kariyerinde "Başyapıt" seviyesinde eserler bulunan pek sevdiğimiz Luc Besson, son yıllarda nicelik olarak tatmin edici ancak nitelik olarak ne yazık ki aynı şeyi söyleyemeyeceğimiz işlere imza attı. Son filmi "Lucy"de başrol Johansson başta olmak üzere üst düzey bir kadro kurmuş yine. En bilinen imzalarından olan çekim tekniklerini ilk saniyeden itibaren eksiksiz görüyorsunuz. Film kendini izleten, ancak akıllarda çok da yer etmeyecek türden. İnsanın beyninin % 100'ü kullanabilmesi durumu uzun yıllardır bilim çevrelerinde de tartışılan bir konu. Burada da bu konunun bilim-kurgu penceresinden yorumuna şahit oluyorsunuz. Biraz "Nikita" biraz "Beşinci Güç" ve karşınızda "Lucy." Filmde Luc Besson'ın her filminden enstantaneler bulabilirsiniz. Finale doğru tempo biraz artsa da, hikaye akışı, karakterler, senaryo, oyunculuk ve daha pek çok temel unsur olarak baktığımızda, "Lucy"nin yeterli seviyede olmadığını düşünüyorum. Yolculuk sırasında izlersiniz ya vakit geçirmelik bir şeyler, o seviyeden pek de öteye gidemiyor. Aslında derin sularda yüzme çabası yok değil. Ancak oluşturduğu altyapı yeterince sağlam değil. İnsanın, hayatın, evrenin gizemleri. Neden varız? Ne amaçla yaşıyoruz? Nereden geldik, nereye gidiyoruz? Bunlar gerçekten öyle eften püften sorular değil. Film bir yandan bu soruları omuzlarına alıp taşımaya çalışıyor. Ancak basit diyebileceğimiz bir aksiyon filmi bu ve bahsettiğimiz yük omuzlarına ağır geliyor. Lucy, türünün hayranlarını, aksiyon sevenleri veya Luc Beeson hayranlarını bile az bile olsa tatmin edebilecek bir yapım.

Cevap Yaz

VOLKANADIYAMAN

22 Şubat 2015 02:48

Hayatin sifresine farkli bir bakis açısı...

Cevap Yaz

levla11

11 Şubat 2015 12:15

Son zamanlarda izlediğim en iyi filmlerden..Konu,görüntü kalitesi,sahneler...herşey çok iyi

Cevap Yaz
Yandex.Metrica