Kayıp Çocuk

(The Captive)

Sinema Filmi

2014

Dokuz yaşındaki Cassandra babasının lokantadan turta alıp dönmesini beklerken yol kenarına park ettikleri kamyonetlerinin içinden kaçırılır. Polisin soruşturmaları sonucunda Cassandra’nın babası Matthew olayın baş şüphelisi haline gelir. Aradan sekiz yıl geçer, Cassandra'dan tek bir haber alınamaz. Küçük kızın hayatta olup olmadığı dahi belirsizdir. Genç adam bu süreçte ailesinin parçalanışına tanık olur ve tek başına kızının izini sürmeye devam eder...

Yönetmenliğini Atom Egoyan’ın üstlendiği ve senaryosunu David Fraser ile beraber kaleme aldığı gerilim dolu filmin başrolünde Ryan Reynolds yer alırken kadroda ayrıca Scott Speedman, Rosario Dawson, Mireille Enos ve Kevin Durand gibi isimler yer alıyor.

Bir psikolojik gerilim filmi olan KAYIP ÇOCUK (THE CAPTIVE) çocukları kaçırılan ailele rin kendi iç ilişkilerinin nasıl yerle bir olabileceğini ele alıyor. Film, kurbanın, ailesinin, suçluların ve kanun görevlilerinin arasındaki karmaşık bağları sırayla örerken çocuğun yaşadığı gizemi de yavaşça aralıyor.

Künye

Yönetmen Atom Egoyan
Senaryo
Yapımcı Atom Egoyan , Simone Urdl
Müzik Mychael Danna
Görüntü Yönetmeni Paul Sarossy
Vizyona Giriş Tarihi 02 Ocak 2015
Süre 112 dk
Tür Gerilim
Ülke Kanada

Firmalar

Mars Entertainment Group (Dağıtımcı)
Hasılat 74.500,3 TL
Toplam İzleyici 5.274
Vizyonda Kaldığı Hafta 4 Hafta

Son Yorumlar

Yandex.Metrica