Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Ölüm Saati

Ölüm Saati

8,53

(4 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ocak 1970 1 Saat 16 Dk Gerilim Dram Gerilim, Dram

Yönetmen: Orhan Erçin Orhan Erçin

Ülke: türkiye

Oyuncular: Mürüvvet Tekmen, Abbas Temizer, Abdurrahman Conkbayır, Sadri Karan, Nevin Aypar, Mümtaz Alpaslan, Orhan Erçin, Arhan Erçin, Nevin Akkaya, Niyazi Vanlı Devamını Gör...

Konusu : Konu: Ölümü bekleyen bir adamın öyküsünü. Vecdi Bey karısı Müjgan ve oğlu Kemal ile mutlu bir yaşam sürmektedir. Elektrik malzemesi satan dükkanına bir akşam yaşlı bir çingene gelerek falına bakar. Falcı Vecdi Beye ölüm haberi verir. Korkak bir adam olan Vecdli bey bir süre sonra tehdit mektupları almava başlayınca daha fazla korkmaya başlar. Gelen mektuplarda önce küçük oğlunun sonra karısının öleceği en sonunda kendisini öldüreceğini yazmaktadır. Bir gece küçük Kemal yatağında ölü bulunur Bir süre sonra Müjgan hanım bıçaklanarak öldürülür. Vecdi bey sıranın kendine geldiğini düşünerek polise sığınır. Cinayetlerin faili Müjgan’ın amca oğlu Rıfat’tır. Ruh hastası Rıfat. aşık olduğu Müjgan’a evlenne teklif etmiş reddedilmiştir. Müjgan Vecdi Bey ile evlenmiştir. Bu Rıfat’ın mutlu aileyi yıkmak için yemin etmesine neden olmuştur. (Alper Kuş)FOSTERKANE

5 Ağustos 2011 19:36

eger bir yabanci filmden alindi degilse, türk sinemasi icin önemli bir film. orhan ercetin, nevin aypar ve sadri karan  (ucan daireler istanbulda 1955/orhan ercin filminde var)cok güzel bir oyun sergilemis. filmin senaryosu bir stephan king tarzinda yazilmis, görünmeyen varmi yokmu bilinmeyen bir kötülükten korkmak.

Cevap Yaz

performer

1 Ekim 2010 22:44

günümüz sinema otoriteleri'nin mutlaka izlemesi gereken bağımsız bir film. zeki demirkubuz'un mutlaka izlemesini tavsiye ederim. oyuncular adeta gerçek hayatta gibi. hiç oynamıyorlar. orhan elçin ve çocuk oyuncu güzel oynamışlar. mutlaka izleyin derim. sinema okullarında öğrencilere izlettirilmeli mutlaka, öğrencilere bakın 1954 yılında türkiye'de ne filmler çekilmiş desinler.

Cevap Yaz

enigmacuture

19 Mart 2009 10:42

nevin aypar filmde cidden çok güzelmiş. filmin konusu da sıradışı.

Cevap Yaz

sibel1907

28 Ağustos 2007 10:49

ilginç,etkileyici.50li yılların atmosferini güzel yansıtan,oyuncuların görsel efektler olmadan tüm duyguları sadece rol yaparak verdiği bir film.nevin aypar çok genç filmde sanırım sadece 24 yaşında ve çok güzel.sadece onun için bile film zilenilebilir. her ne kadar pek çok imkansılık olsada;türünde türk sinema tarihinde ilk olabilecek gerilim filmi.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica