Kirli Para

6,67

( 2 kişi yorum yaptı )

Kirli Para

(The Drop)

Sinema Filmi

2014

Kirli Para’da terkedilmiş ve hırpalanmış yavru bir köpeğin yalnız bir barmeni kendi yasaklı dünyasından çıkarıp , Brooklyn‘in işçi sınıfının nadir görülen kısmına sürüklüyor. Dennis Lehane‘in çok satan kitabından uyarlanmış ilk hikayesi olan Kirli Para, organize suçların para aklamak için kullandıkları küçük barlar asında kalmış sıradışı bir aşk hikayesi.

Bob Saginowski (Tom Hardy) kuzeni Marv (James Gandolfini’nin son performansı)’ın yerinde barmenlik yapmaktadır ve ne zaman Brooklyn suç baronları mekanlarını yasadaşı kazanımları için bir banka olarak kullanmaya gelse onları görmezden gelmektedir. Bu gördüklerini bir yandan içine atarken bir yandan da suçluluk duyduğu için kilisesindeki ayinlere katılmak istemez.

Künye

Yönetmen Michaël R. Roskam
Senaryo
Yapımcı Dylan Clark (2) , Peter Chernin
Müzik Raf Keunen , Marco Beltrami
Görüntü Yönetmeni Nicolas Karakatsanis
Vizyona Giriş Tarihi 07 Kasım 2014
Süre 106 dk
Tür Dram, Gerilim, Polisiye
Ülke ABD

Firmalar

The Moments Entertainment (Dağıtımcı)
Hasılat 98.300,89 TL
Toplam İzleyici 7.331
Vizyonda Kaldığı Hafta 5 Hafta

Son Yorumlar (2)

Yuxel1907 avatar Yuxel1907 21 Kasım 2014 01:28:55

8

Adaletin kişisel verildiği filmlerin son yıllarda artması endişe verici gibi dursa da, bu filmin vermeye çalıştığı insani mesajlar da gözden kaçırılmamalı..

mansuryıldırım avatar mansuryıldırım 10 Kasım 2014 15:09:44

6

James gandolfini nin ölmeden önce oynadığı son filim olan ve muhteşem bir performansı ile döktürdüğü film daha çok james gandolfini ve yönetmeni Michael R.Roskam ile ön planda yönetmen filmi gerçekten başarılı bir şekilde yönetmiş ilk filmi boğa il e başarılı bir ilk film yönetmiş yönetmeni suç filimlerinde sıkça duyacak gibiyiz senaryo bilindik klişeler üzerinden giden kısaca aynı bildiğimiz hikayelerden biri kirli para senaryosundan çok oyunculuklarıyla ayakta duran bir film ünlü popüler yazar dennis leeehane zindan adası, gizemli nehir, ve kızımı kurtarın romanlarında bir yazar olarak başarılı olsada aynı şeyi senaristliği için söyleyemem kısaca james gandolfinin ölmeden önce oynadığı ve muhteşem bir performansı olan filmi kısaca özetleyecek olursam iyi oynanmış iyi yönetilmiş sadece klişe senaryosuyla çok iyi bir film olmayı ıskalamış yinede belli bir seviyesi olan bu türü sevenlerin seveceği iyi sayılabilecek bir film.

Yandex.Metrica