Önce Hayaller Ölür

8,12

( 6 kişi yorum yaptı )

Önce Hayaller Ölür

Sinema Filmi

1981

Film, bir trafik kazasına tanıklık yaptığı için hayatı değişen bir adamın hikâyesini konu edinir. Kemal ailesiyle mutlu bir hayat sürmektedir. Günün birinde bir trafik kazası yüzünden Kemal’in başı derde girer. Kazada bir öğretim görevlisi hayatını kaybeder. Kazayla ilgili tanıklık yapan Kemal’in evi kimliği belirsiz kişiler tarafından kundaklanır. Polis soruşturmasında hem kaza hem de kundaklama işinde Osman Sertoğlu adında bir iş adamının parmağı olduğu ortaya çıkar. Bununla birlikte yeterli delil bulunamadığı için Osman serbest bırakılır. Polisin elindeki tek görgü tanığı Kemal’dir. Bu nedenle Osman, Kemal’i tanıklıktan vazgeçirmeye çalışır. Bu amaçla Kemal’in karısını kaçırır. Ancak Kemal’in tanıklıktan vazgeçmeye niyeti yoktur.


"Cassandra Crossing" filminin müziği kullanılmıştır.

Künye

Yönetmen Cüneyt Arkın
Senaryo
Yapımcı Cüneyt Arkın
Görüntü Yönetmeni Orhan Kapkı
Eser
Süre 69 dk
Tür Dram, Macera
Özellikler 35 mm, Renkli
Ülke Türkiye

Ekip

Yapımcı Nurettin İrişen (Yapım Yönetmeni)
Kurgu Mevlüt Koçak (Kurgu)
Kamera Ekibi Süha Kapkı (Kameraman)
Recep Biçer (Kameraman)
Post-Prodüksiyon Mustafa Kul (Negatif Kurgu)
Sabahattin Hoşsöz (Laboratuar)
Ziya Uçak (Laboratuar)
Selahattin Kaya (Laboratuar)
Işık Ekibi Turgut Öcal (Işık Şefi)
Ömer Ekmekçi (Işık Şefi)
Erdinç Koç (Işık Ekibi)
Seslendirme Erkan Esenboğa (Seslendirme Yönetmeni)

Firmalar

1. Ticaretim (Yapım)
Yeni Stüdyo (Seslendirme)
Yeni Lale Film (Film Hazırlık)

Son Yorumlar (6)

MGUNAY avatar MGUNAY 03 Kasım 2016 10:04:36

5

1980 darbesini öven propaganda filmi. Şöyle düşünüyorum 15 Temmuz darbesi de gerçekleşseydi ne propaganda filmleri olacaktı kim bilir. Film Performer arkadaşın dediği gibi Remzi Jöntürk ve Çetin İnanç yönetimine bayağı benziyor.

liondaddy avatar liondaddy 06 Haziran 2013 20:18:03

10

Cüneyt Arkın genel olarak 80 ve sonrası filmlerini komedi-macera-aksiyon olarak çekmişti. Bu film tabiri caizse biraz daha olgun duruyor. Konusu güzel bir film seyredilmeli.

oğuzzz avatar oğuzzz 23 Eylül 2010 13:01:09

10

cüneyt arkının filmin sonlarında karısını öldürenlerden intikamını,  adamları fakir hale düşürerek, (biri simitçi oluyordu) acizliklerini izlemesi filmin akılda kalıcı sahnelerindendi

performer avatar performer 04 Eylül 2010 22:00:09

7

cüneyt arkın'ın yönettiği eksantrik bir film. film remzi jöntürk ve çetin inanç'dan izler taşıyor. cüneyt arkın daha önce  beraber çalıştığı bu yönetmenlerden yönetmenlik anlamında  etkilenmiş olmalı. izleyin.

Alın yazısı avatar Alın yazısı 10 Kasım 2008 20:35:11

10

C.Arkın.Murat Arkın ve Betül Arkın'ın başrollerde oynadığı güzel bir film yine dram yine duygusal yine intikam dolu bir yapıt.

shandor 06 Aralık 2007 16:47:12

8

Bence Cuneyit Arkinin olgunluk donemi filimlerinden biri cekim mekanlari ve filimde emegi gecen herkez zaten cuneyit arkinin ozel yasaminda da beraber oldugu kisiler filimin figurasyonunda emek ve katkilari olanlarda yine cuneyit Arkinin oturmus oldu gu ic Leventteki komsulari ve onu sevenler bu filimde sevgili esi Betul Arkin ve oglu Muratta bas rolde oynuyor tam bir aile ortaminda cekilen bir aile filmi

Yandex.Metrica