Rezil

7,43

( 19 kişi yorum yaptı )

Rezil

Sinema Filmi

1978

Filmde, yıllar önce ayrılmak zorunda kalan bir çiftin yollarının tekrar kesişmesi anlatılır. Leyla ile Haşim birbirlerini severler. Ancak Haşim’in babası Bilal Bey, evlenmelerine izin vermez. Bilal Bey’i ikna edebilmek için bir çocuk sahibi olurlar. Ne var ki Bilal Bey daha çok öfkelenir. Leyla’yı çocuğunu öldürmekle tehdit eder. Leyla da Haşim’e çocuğun babasının başkası olduğunu söyleyerek ondan ayrılır. Buna rağmen Bilal Bey, Leyla ve çocuğunu öldürme kararından vazgeçmez. Kiralık katili Selim’e emir verir. Ancak Selim, suçsuz olan Leyla’yı öldürmek yerine kaçırır ve koruması altına alır. Haşim bu durumdan haberdar olur ve Selim’den intikam alacağına yemin eder.

Künye

Yönetmen Orhan Elmas
Senaryo
Yapımcı İrfan Atasoy
Görüntü Yönetmeni Suat Kapkı
Vizyona Giriş Tarihi 01 Mayıs 1979
Tür Dram, Erotik
Özellikler 35 mm, Renkli
Ülke Türkiye
Etiketler Drama, Hapishane, İftira, İntihar, İntikam, Daha Fazlası

Ekip

Yapım Ekibi Semih Servidal (Yapım Amiri)
Kahraman Kaplı (Set Ekibi)
Aslan Gül (Set Ekibi)
Sami Meriç (Set Ekibi)
Şeref Yılmaz (Set Ekibi)
Yönetmen Ekibi Tarık Günlü (Yönetmen Yardımcısı)
Kamera Ekibi Sedat Ülker (Kamera Asistanı)
Post-Prodüksiyon Ömer Sevinç (Negatif Kurgu)
İsmet Tomaçgil (Laboratuar)
Hasan Örnek (Renk Düzenleme)
Işık Ekibi Kahraman Kongur (Işık Şefi)
Kadir Çil (Işık Asistanı)
Nurettin Uygarlı (Işık Asistanı)
Ses Ekibi Erkan Esenboğa (Ses Mühendisi)

Firmalar

İrfan Film (Yapım)
Yeni Stüdyo (Film Hazırlık)

Son Yorumlar (19)

sinemaadamı avatar sinemaadamı 15 Aralık 2015 13:07:59

10

Film çok güzel. zerrin doğan ve nur ayın erotik sahneleride var filmin orjinali youtube de var film başlı başına etkileyici. giriş gelişme ve final sahneleri hepsi çok iyi . irfan tam fedakar bir adamı oynuyor. kurtardığı kadın ve çoçuğa öyle bir sa hip çıkıyor ki onlar uğruna dayak ta yiyor, kavga da ediyor hatta filmin finalinde intihar bile ediyor acaba insanın babası aynı şeleri yapar mı kavga sahnelerindede irfan çok başarılı iyi kavga ediyor gerçek kavga sanırsın. mesut engin meral orhonsay ve ıtır esende rollerinde çok başarılı. nur ayın sadece payvonda geçen bi striptiz sahnesi var o kadar o kadar güzel bir kadın ki nur ay hem çok güzel hem çok seksi vücududa çok harikaymış vakti zamanın da ama zerrin doğanın öyle bir özelliği oyunculuğu da vasat ama dönemin erotik oyuncusu olduğu için bu filmdede ilgi görüyor güzel sayılmaz vücudu da çok iyi değil ama gene de çekici denilebilir gelelim nejat özbek bi kere sadettin erbil dublajı kendisine hiç gitmemiş toplasan mesut enginden bikaç yaş büyük onun babası rolünde hoş meral orhonsay ondan küçük annesi rolünde ya o ayrı filmde oyuncular arasında irfandan sonra en iyi rol kesen nejat ama rolünede fazla yakıştığını söyleyemecem. ben zaten eleştiri yaparken olumlu yönlerden bahsettiğim gibi olumsuz yönlerdende bahsetmeye çalışırım altan günbay konuk oyuncu ama gene dehşet oynamış. allah rahmet eylesin.

ugurcan010203 avatar ugurcan010203 12 Ekim 2015 19:01:55

film gayet güzel

Revorse avatar Revorse 23 Aralık 2014 00:04:33

6

Gereksiz sahnelerle dolu ve maalesef iyi bir film değil.Normal bir konuyu dallandırıp budaklandırarak içine de gereksiz erotik sahneler katarak batırmışlar.Neden erotizme ihtiyaç duymuşlar anlaşılır gibi değil,çünkü film melodram bir konuyu ele almış ...

Sinecan06 avatar Sinecan06 11 Temmuz 2014 02:59:31

Filmi izleyenler gözden kaçırmış olacak. Bi sahnede Tugay Toksöz'ün poposu görünmektedir. Ertesi sene çekilecek İşte Meydan filminde de anadan doğma soyunarak porno sahneye imza atmıştır. Toksöz'ü sevenler izlemesin. Ayrıca Mesut Engin'in de düşüş dö nemine tekabül ediyor film

beyzacetin avatar beyzacetin 17 Temmuz 2013 17:55:11

Filmin en ilginç yanı ise ismi: "Rezil". Basta bu dikkat cekiyor. Her ne kadar cok önemli bir film olmasa da İrfan Atasoy un farklı kalemi filmi bastan sona izlememi sagladı.

Kleberson avatar Kleberson 11 Ocak 2013 07:48:05

3

senaryosu cok kötü olan bir film sanki film aceleye gelmis gibi

Yandex.Metrica