Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Rüzgar

Rüzgar

8,10

(16 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ekim 1980 Müzikal Macera Dram Duygusal Müzikal, Macera, Dram, Duygusal

Yönetmen: Cüneyt Arkın Cüneyt Arkın

Ülke: türkiye

Oyuncular: Niyazi Gökdere, Yusuf Çetin, Erdoğan Seren, Yılmaz Kurt, Necip Tekçe, Adnan Mersinli, Orhan Alkan, Hüseyin Peyda, Cüneyt Arkın, Emel Sayın Devamını Gör...

Konusu : Film, bir ihanetin intikamını almak isteyen bir adamla kocası tarafından terk edilen bir kadının aşk öyküsünü konu alır. Bekir ünlü bir şarkıcı olan Emel’le mutlu bir hayat sürmektedir. Bu mutluluğu Deliormanlı Davut’un hapisten çıkmasıyla bozulur. Bekir, yıllar önce yanında çalıştığı Davut’a ihanet ederek hapse girmesine neden olmuştur. Davut hapisten çıkar çıkmaz intikam almak için harekete geçecektir. Bu nedenle Bekir kiralık katil tutarak Davut’u öldürtmeye çalışır. Ancak Davut ablukadan sıyrılarak yeniden Bekir’in peşine düşer. Bununla birlikte Davut’un amacı Bekir’i öldürmek değildir. Bunun yerine Bekir’i her saniye ölüm korkusuyla yaşatmaya başlayacaktır.performer

20 Aralık 2018 22:04

kötü değil ama iyi de diyemem... emel sayın ya ekonomik nedenlerden yada cüneyt arkın'ın teklifi ile oynamış diye tahmin ediyorum... emel sayın karlı buz gibi dağ ortamında ipincecik elbise ile şarkılar söylemiş, yönetmen cüneyt arkın sanırım burada emel hanımı biraz zorlamış gibime geldi... filmin beğendiğim tek tarafı emel sayın'ın güzel şarkıları...

Cevap Yaz

Göztepe

29 Haziran 2018 01:46

Klişe bir senaryoya sahip olmasına rağmen film kendisini seyrettiriyor. Daha öncede buna benzer konular sinemamızda işlenmişti. Emel Sayın'ın şarkıları güzelliği Cüneyt Arkın'ın karizması oyunculuğu filmi doldurmuş iyi sayılabilir bir film.

Cevap Yaz

erhaab

25 Eylül 2017 05:30

Emel Sayın'ın kaçırıldığında Cüneyt Arkın'a ''canım sıkılıyor'' demesi ve Cüneyt'in cevap olarak ''yemek ye'' diye cevap vermesi aklımda yer etti bu filmle ilgili. Anlamsızca güldürür beni bu cevap:)

Cevap Yaz

bysiirtli56

28 Aralık 2015 17:09

filmin girişinde ibrahim tatlıses ödül alıyor .film genel olarak bilindik senaryo kaçırma sahnesi sonra birbirine aşık olma filmde beklenmedik olaylar oluyor

Cevap Yaz

kartal_tibet_1938

6 Eylül 2015 13:38

ayhan ışık ve zeynep aksunun oynadığı öleceksek ölelim adlı filmin benzeri bir film.

Cevap Yaz

Kpax08

4 Nisan 2014 17:25

Cüneyt Arkın için ne denebilir ki. Oyunculuk zaten kalbürüstü ama bu filmde yönetmenliğini de beğendim. Cüneyt Arkın'ın izlemekten keyif aldığım filmlerindendir. " Kahrımdan ölüyorum size acır mıyım ulan " repliği ise filmin unutulmaz sahnesidir.

Cevap Yaz

delikadir39

8 Mart 2011 17:54

Bu filmde Orhan Alkan'ı kötü rolde görüyoruz.Orhan Alkan genellikle kısa saçlıdır.Bu filmde saçı daha uzun ve bıyıklıydı.Eğer jenerikte yer almasa tanıyamazdım.

Cevap Yaz

performer

3 Ekim 2010 22:06

filmin adını alan rüzgar şarkısı film sonunda 1 kere yorumlanmış. tabiki arada verdiyse ve flash tv o sahneleri kesmediyse bilemem.

Cevap Yaz

oğuzzz

27 Mart 2010 18:55

alınyazısı arkadaşın  gönderdiği yazıdaki o zor bölümleri hatırlıyorum, hakkaten emel sayın gibi narin bir kadın o sahneleri çektikten sonra bir daha cüneyt arkınla oynamaması normaldi :), ona tarık akan engin çağlarlı aşk filmleri yakışıyor :)

Cevap Yaz

yedikule_zindanı

10 Ekim 2009 23:23

Kadının ata binip kaçma sahnesinde, atın üstündeki Adnan Mersinli idi [arka plandan-peruk ile]..Emel değildi binen, o rolde hareketli sahnede..

Cevap Yaz
Yandex.Metrica