Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Sapık Kadın

Sapık Kadın

6,98

(19 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ocak 1970 1 Saat 29 Dk Macera Gerilim Psikolojik Macera, Gerilim, Psikolojik

Yönetmen: Orhan Elmas Orhan Elmas

Ülke: türkiye

Oyuncular: Faruk Savun, Gülten Ceylan, Ekrem Dümer, Tunç Parsçan, Bahar Öztan, Tarık Tarcan, Perihan Savaş, Hüseyin Kutman, Mesut Sürmeli, Ahmet Canseven Devamını Gör...

Konusu : Ahmet (Tarık Tarcan), genç yakışıklı ve başarılı bir avukattır. Güzel eşi Nevin (Bahar Öztan) ve küçük kızları ile mutlu bir evlilik yaşamı sürdürmektedirler. Ahmet bir davada, savunduğu müvekkili hakkında yalan haber yazan gazeteci Tülay’ı (Perihan Savaş) mahkemeye vermiştir. Ahmet’in eşi Nevin, kızı ile birlikte ailesini ziyarete gider. Ahmet bir toplantıda tanıştığı Tülay ile önce tartışır, sonra uzlaşırlar ve birbirlerinden hoşlanırlar. Tülay, güzel ve tutkulu bir kadındır. Sonunda Ahmet zaaflarına yenik düşer ve Tülay’la birlikte olur. Nevin eve döndüğünde Ahmet Tülay’la ilişkisini noktalamak ister. Tülay ise, Ahmet’e iyice bağlanmış, ondan kopmak istememektedir. Genç avukatı iş yerinden telefonla aramakta, yanıt alamayınca hırslanarak aramalarının sayısını arttırmaktadır. Tutkusu öyle bir düzeye ulaşır ki, intihara kalkışıp Ahmet’i yanına çağırır. Ona, ayrılığı kabullenmiş gibi davranır. Ama sözünü tutmaz, isim vermeden Nevin’i arayıp rahatsız etmeye başlar. Bununla da kalmaz, Ahmet’i her şeyi Nevin’e anlatmakla tehdit eder. Ahmet’i sahiplenme duygusu tüm benliğini sarmış durumda, onu kendisinden başkasına yar etmemek için öldürmeyi bile düşünmektedir. Hatta bunu dener ama başaramaz. Ahmet Tülay hakkında bilgi toplamaya başlar. Ve onun tehlikeli bir ruh hastası olduğunu öğrenir. Durumu polise bildirir. Evine döndüğünde Tülay’ı eşi Nevin’le salonlarında bulur ve dehşete kapılır. Tülay kendisini müvekkiliymiş gibi tanıtmıştır. Sonunda Ahmet Nevin’e olanları anlatır. Bu arada Tülay yeni planını eyleme geçirir. Ahmet’in kızını okul çıkışında teyzesi imiş gibi alır ve evine götürür. Çocuğu öldürmek amacıyla kaçırmıştır. Fakat yapamaz ve küçük kızı geri götürür. Sonra ansızın bir gece Ahmet’in evine gelir, bıçakla Nevin’e saldırır. Ahmet yetişir ve Nevin’i kurtarır. Tülay kavgada ölür. Ahmet ve ailesi için kabus dolu günler sona ermiştir...KlaraMiliç

18 Kasım 2018 18:17

Pek de iyi olmayan bir Öldüren Cazibe uyarlaması. Perihan Savaş'a sarı saç, Tarık Tarcan'a da bıyık yakışmamış. Anack film boyunca oyuncular oldukça şık giysiler giyiyorlar, 80'lerin modası (o korkunç vatkalar da dahil) gözlemlenebilir.

Cevap Yaz

performer

1 Kasım 2018 20:04

filmi genel olarak beğenmedim ama bu oyuncu kadrosundan kaynaklı, mesela bence perihan savaş ve bahar öztan bu rollere hiç uymamışlar, tarık tarcan'ı ilk defa bu kadar başarılı görüyorum (bütün filmlerini izlemediğim için haksızlık etmeyeyim) ayrıca filmde dikkatimi çeken bir sahne var tarık tarcan, perihan savaş'ın evine ilk gittiği gün eve girer girmez öpüşüp sevişmeleri çok gerçekçi olmuş ki çoğu insan böyle bir durumda bu filmdeki gibi davranır.

Cevap Yaz

fahri.07

1 Nisan 2017 10:31

Güzel bi gerilim filmiydi.Perihan savaş'ın imajı çok değişik geldi bana ayrıca oyunculuğu harikaydı.10/7

Cevap Yaz

sinemaadamı

17 Ekim 2015 21:44

perihan savaşın tam oscarlık perfonmans sergilediği filmi. bu filmi seyereden perihanı bitirimler sınıfının cici ve iyi kalpli selma öğretmeni olarak değil sapık ve katil bir kadın vamp kadın olarak hatırlar.buda onun oyun gücünü ispatlıyor. tarık tarcan her zaman ki gibi yakışıklı ve oyun gücü yüksek bir perfonmansta.

Cevap Yaz

beyzacetin

9 Nisan 2013 18:34

Su anda Türk sinemasında korku filmi diye çekilen gülünçlüklere bakın bir de su filmin kalitesine. Çok basarılı bir gerilim. Çok etkileyici bir atmosfer var.

Cevap Yaz

missy77y

17 Temmuz 2011 00:25

öncelikle perihan savaş kesinlikle harikaydı. her sahnede performansı mükemmeldi. filmin enteresan konusuyla birlikte filme 5-6 yerine 7 puan vermemin sebebi kendisinin performansıdır.

tarık tarcan normalde çok beğendiğim bir oyuncudur. ne yazık ki bu filmde bir kaç sahne dışında performansı vasattı, beni çok şaşırttı. filmin ilk sahnesinde mutlu aile babasını o kadar güzel canlandırıyordu ki. mutluluğunu ve sevgisini gözleriyle yansıtıyordu, aile sıcaklığını bizim de hissetmemizi sağlıyordu. işte harika bir 90 dakika olacak dedim. ancak perihan savaş'la karşılaştığı anda performansı bir anda düştü. ne perihan savaş'tan hoşlandığını, ne de onunla birlikte olduğu sahnelerde tutkusunu görebildik. aynı şey karısına ihanet ettiğini itiraf ederken, karısı evi terk ederken, ve çocuğu kaçırıldığı zaman da geçerliydi. oldukça duygulu oynaması gereken bu sahnelerde performansı tekdüzeydi. bir tek perihan savaş'a bağırıp vurduğu sahnelerde filmin ilk sahnelerindeki performansına ulaşabildi. dublajında da aynı tekdüzelik söz konusuydu, ki normalde erhan yazıcıoğlu'nun sesi tarık tarcan'ın oyunculuğuna tam oturur ve birlikte güzel bir performans sergilerler.

sonuç olarak, ortalama bir film, ama video filmi olduğunu da göz önünde bulundurursak fena değil, izlenilebilir.

Cevap Yaz

MGUNAY

13 Aralık 2010 16:20

film güzel 80'li yıllar Orhan Elmas filmleri genelde güzel oluyor Perihan Savaş'ı buna benzer bir rolde bir deha göremeyiz her halde gayri meşru ilişkinin açabileceği kötü durum sinema diliyle güzel anlatılmış. insan sonuçlarını düşünemiyor. bir anda bir gaflet ve acı sonuçlar.

Cevap Yaz

vandenbudenmayer

5 Mayıs 2010 22:21

ahmet'in nevin gibi (bahar öztan) bir eşi niçin aldattığı da bir muamma...

Cevap Yaz

enigmacuture

17 Ocak 2009 12:15

film perihan savaşın sarı saçları dışında güzel. tavşanın başının kesildiği kanlı sahne hoş. bir de lunaparkta kızın son anda dönme dolaptan atılmaması ilginç bana göre perihan hızı dönme dolaptan aşağıta atmalıydı daha inandırıcı olurdu

Cevap Yaz

B a r b a r o S

12 Ağustos 2008 23:09

güzel bi senaryo yakışıklı bir avukatın bir gecelik kaçamağının ağır bedeli

tarık tarcan ve perihan savaş güzel bi oyunculuk sergilemişler.bahar öztan'a rağmen güzel bir prodüksiyon olmuş.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica