Izmena

(Izmena)

Sinema Filmi

2013

Künye

Yönetmen Kirill Serebrennikov
Senaryo ,
Yapımcı Sabina Eremeeva
Görüntü Yönetmeni Oleg Lukichyov
Süre 115 dk
Tür Dram, Gerilim, Polisiye
Ülke Rusya federasyonu
Etiketler Aldatma, Yasak İlişki, Tutku Daha Fazlası

Son Yorumlar (1)

mkurtsen avatar mkurtsen 23 Ağustos 2014 14:32:20

9

Bu film için gelecek yorum demiştim. 2 kez vakit ayırdım yorum yazdım, asgari birer saat. Web Sitesi mi sorunlu? Yoksa Inernet'in teknik işleyişimi anlayamadım biri dondu yok oldu, diğeri bir tuş darbesi ile uçup gittiler.Gecikti.
Filmi beğendim uzun uzun yazmak isterim, artık aklma ne gelirse.
Film bizde vizyona girdimi bilmiyorum? Rus filmlerinin çoğunluğu
bizde gösterilmiyor, Ancak Film Festivallerinde ses getirecek, veya derece alacak .Izmena da öyle
Rus yönetmen Kirill Serebrenniko'dan zina temalı ilginç bir dram, Venedik' de Altın Aslan için yarışmış. Çarpıcı Alman akrist Franziska Petri ile Makedaon sahne sanatçısı Dejan Liliç, güçlü performansları ile izleyenleri hayran bırakıyorlar.İkisininde ilk kez bir filmini izledim, sıradan değil, ikiside sıra dışı
Bir kere Hitchcock vari polisiye gerilimleri seviyorsanız, Rus Edebiyatı da ilgi alanınız içinde ise filmi sevmemeniz için bir neden yok.
Çünkü Franziska Petri'nin Hitchcock filmlerindeki gizemli şarışınlardan aşağı alır yanı yok.
Dejan Liliç ise Dostotevsky'nin Suç ve Ceza'sındaki Raskolnikov
Biraz konuyu anlatayım Zina temalı dedik.
Kadın (Franziska Petri ) doktor, rutin bir sağlık kontrolu için Adam'ın (Dejan Liliç) işyerine.geliyor .Kalp kontrolu sırasında sakince adama" karın seni benim kocamla aldatıyor" diyor
Adam inanmak istemiyor, evde karısınada belli etmiyor, ama kadının etkisinden de kendini bir türlü kurtaramıyor.
Sonra kendi muayenehaneye gidiyor, kadının araştırmaları sadakatsizliği kanıtlıyor. telefonları, gezdikleri yerleri, kaldıkları oteli oda numarasına kadar gösteriyor. Bakıyorsunuz onların buluştukları otel odasının üst katındalar, alttaki odada eşleri sevişiyor, balkona taşan sevişme görüntülerine şahit oluyorlar,
Filmin konusunu burada kesiyorum. ( izleyecek olanlar için) yoksa işin hiçbir cazibesi kalmaz
Şunu söyleyeyim kafanız karışıyor, senaryoda kopukluklar, kırıklıklar var ama 115 dakikayı soluksuz seyrediyorsunuz,, final tam bir şok.
Krill Serebrennikov (1969) gözden kaçırdığım bir yönetmen 6 sinema filmi ile 2 televizyon serisi var.2006 da Izobrazhaya zhertvu adlı Hamlet güncellemesi ses getirmiş, beğenilmiş, You Tube'da araştırdım fragmanını izledim.
Şurası muhakkakki Krill çok iyi bir yönetmen.Senaryoyu Natalia Nazarova ile birlikte yazmışlar, Oyuncu seçimi mükemmel olunca işide kolay, senaryoyu ver ellerine oynasınlar..
Ben beğendim, Süper
10/9

Yandex.Metrica