Sen Türkülerini Söyle

8,42

( 20 kişi yorum yaptı )

Sen Türkülerini Söyle

Sinema Filmi

1986

Yedi yıl hapishanede yatan Hayri (Kadir İnanır) dışarı çıktıktan sonra hiçbirşeyin aynı olmadığını anlar. Eski mücadele arkadaşlarının yozlaşdığına tanık olur. Kırık yaşanmamış bir aşk hikayesiyle Konya'ya sürgüne gider.

Ekip

Yapım Ekibi Ramazan Denizhan (Yapım Amiri)
Yönetmen Ekibi Turgay Aksoy (Yönetmen Yardımcısı)
Post-Prodüksiyon Ufuk Kayar (Film Yıkama)
Işık Ekibi Aslan Yıldız (Işık Şefi)
Gürcan Küçüker (Işık Şef Yardımcısı)

Firmalar

Uzman Film (Yapım)

Son Yorumlar (20)

performer avatar performer 23 Eylül 2018 22:50:56

8

güzel bir film, şerif gören çok rahat çalışmış gibi, sanki hiç gişe kaygısı yok gibi diyeceğim ama zaten o dönem zannediyorum ki film sinemalarda oynamamıştır video kaset olarak çıkmış olmalı sadece... emin değilim tabiki...bu arada şerif gören elin de rakı kadehi ve bazı sahnelerde dans ediyor.

modern 26 Ekim 2014 03:38:02

9

Şimdilerde akil adam olan Kadir İnanır'ın çok sevdiğim filmlerinden biri. keşke hep eskisi gibi kalsaydı. akil olmasaydı.

Yeşilcamavi avatar Yeşilcamavi 07 Ağustos 2014 17:28:58

Hayri devrimci mücadelerinden dolayı hapse girer, çıktıktan sonra hiçbir şey aynı değildir aynı yolda olduğu arkadaşları kapitalist yönetime kendilerini teslim etmiştir. Güzel başlayan sona doğru hep aynı şeyleri tekrar eden 12 Eylül darbesine vurgu yapan bir film. Izlemezseniz hiçbir şey kaybetmezsiniz. Sibel Turnagöl en rezalet oyunculuğunu bu film için saklamış.

jeremiekhan 18 Ağustos 2013 21:33:18

siyasi içerikli farklı bir film izlemeye değer

performer avatar performer 27 Nisan 2013 23:12:14

8

güzel bir film. filmdeki anlatım eksikliğinin nedeni sansür!!! 6 yıl çok uzun gibi görünüyor ama filmin çekiminden 6 yıl önce ülkede askeri darbe yapılmış ve darbenin etkileri öyle kolay kolay bitmez...böyle siyasi gerilimli bir atmosferde film çek mek kolay değildir herhalde!

Göztepe avatar Göztepe 18 Ocak 2013 23:40:45

8

Filmin yönetmeni ve ismini bakıldığında çok iyi bir film bekliyordum. Ama sonuna kadar izlediğimde beklediğim gibi olmadı hani bazı filmler olurda iyi olsa bile tam umduğun şekilde olmaz ya işte o tarz bir film olmuş. Öncelikle başrole Sibel Turnagö l gitmemiş onun yerine Müjde Ar veya Perihan Savaş daha iyi bir tercih olabilirdi bence. Filmde 12 Eylül'ün sancıları işlenmekte Kadir İnanır'lı bayağı bir sahne filmde diyalogsuz. Tıpkı Yılmaz Güney'in Arkadaş filmine benzer bir tarafı var filmin. Sessiz sakin bakışlarla anlatılmakta herşey. Filmde herşey gayet iyi görünsede sanki bazı eksiklikler var Şerif Gören'in çektiği filmlerde genelde vardır bu zaten. 12 Eylül dönemi filmde tam işlenememiş o sahneler sadece işkenceyle bağırma olarak geçiştirilmiş. Yinede öyle yada böyle iyi bir film sayılır..!

Yandex.Metrica