Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Sensiz Yaşayamam

Sensiz Yaşayamam

8,41

(20 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ocak 1970 1 Saat 16 Dk Dram Duygusal Psikolojik Dram, Duygusal, Psikolojik

Yönetmen: Metin Erksan Metin Erksan

Ülke: türkiye

Oyuncular: Cemal Gencer, Hülya Koçyiğit, Meral Taygun, Ersan Uysal, Levent Dönmez, Esen Günay, Atilla Gökbürü, Gülten Ceylan, Zeki Sezer, Cevdet Arıkan Devamını Gör...

Konusu : Kanserden ölmek üzere olan genç kadınla, kendisini öldürmek üzere tuttuğu kiralık bir katilin psikolojik aşk öyküsü.Erçin Dağ

7 Kasım 2020 15:38

Yönetmenliğini Metin Erksan'ın yaptığı Hülya Koçyiğit ve Cemal Gencer'in başrolünü paylaştığı filmin en can alıcı yerinde Gülden Karaböcek'in yorumladığı "Bahtıma Yanarım" adlı şarkıya yer verilmiştir. Filmin dramatik yapısına son derece uygun bir şarkıdır. Klip eşliğinde Kıbrıs sahillerini izlemekte oldukça keyif verici. Arabesk'in yasak olduğu yıllarda, tek kanallı TRT günlerinde bu şarkıyla Arabesk yasağı delinmiştir!

Cevap Yaz

KartalTibetTutkunu

27 Ekim 2018 02:58

Türk sineması'nın 6 altın yönetmenin den biri usta deha Metin ERKSAN'ın yeşilçam'ın kraliçesi Hülya KOÇYİĞİT'le çektiği son film olarakta güzel bir film projesinin olduğu açık. Filmde duygusal-dram, psikoloji tema ağırlık, yavru vatan Kıbrıs görseli de izlenim olması pozitifte düşünüm Ama Cemal GENCER rolü tamda Yalçın GÜLHAN a göre..

Cevap Yaz

enigmacuture

25 Ekim 2018 03:54

Hülya Koçyiğit'in en güzel olduğu film. Güzel Kıbrıs manzaraları da doyumsuz. Yeşilçamda az yapılmış psikolojik film örneklerinden biri.

Cevap Yaz

Leylak_Eflatunpınar

1 Ekim 2017 21:39

Hülya Koçyiğit'in, İstasyon filminden sonra en güzel olduğu film. Üstelik en iyi oyunculuk çıkardığı filmi de bu. Ayrıca bu dublajın Hülya Koçyiğit'e yakışacağını hiç ummazdım, ama çok yıkışmış... Filmin neden 1979'da Altın Portakal yarışmasına katıldığını anlayamadım, acaba gösterime geç mi girdi? Bir de filmin müzikleri, The Eiger Sanction filmindendi sanırım. Başka filmlerde de kesit kesit kullanılmasına rağmen, bu filmde ve Gelincik filminde (Cüneyt Arkın & Fatma Girik) çok detaylı bir şekilde kullanılmış... Cemal Gencer'i sadece bu filmde beğendim. Metin Erksan'ın da son filmi diye biliyorum, bu filmi. Sanırım Hülya Koçyiğit'in ilk filmi de Metin Erksan'ın filmi olduğu için, bu veda niteliğindeki filmde de onu oynatmayı düşünmüş olmalı... Filme değinecek olursak; değişik ve çok güzel bir film. Sürekli düşünce içinde ve durgun halli bir kadın var. İçinde bulunduğu durum çok zor ama nedense bu zor durum bile Hülya Koçyiğit'e değişik bir karizma vermiş. Filmin ve çekildiği yerlerin atmosferi, nedense ölümle ve sonla çok yakışmış ve örtüşmüş. Hiç beklemediğim bir sonla bitti ama o bile filmin gidişatına çok yakıştı.

Cevap Yaz

sinemaadamı

30 Temmuz 2016 16:53

hülya ile cemalın çok değişik bir filmi. ikiside filmde tam bir piskopat. ya insan sevdiğine nasıl kıyar hülya cemalı kanserden öleceğini öğrenince kiralık katil olarak tutar derken aşık olurlar evlenirler filmin finalindede cemali vurur ve benden sonra yaşayamazsın der ilginç film mantıklı değil ama kendini izlettiriyor .meral toygunun sesi fatma girik necla nazır ve hülyaya gidiyor doğrusu. 3 ünü de 77 de seslendirmiş zaten. film güzel ama mantıklı değil izlemeyenlere duyrulur. saygılar.

Cevap Yaz

ÜmitYaşar

13 Ocak 2016 05:39

Filmin açılış notu: Bu filmin çekiminde bize değerli yardımlarını esirgemeyen K.T.F.D.* Başkanı Sayın RAUF DENKTAŞ'a, Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanı Sayın Orgeneral HAYDAR SALTUK'a**, KIBRIS HAVAYOLLARI'na ve Sevgili Kıbrıs Türklerine saygı ile teşekkür ederiz. *K.T.F.D: Kıbrıs Türk Federe Devleti **Doğrusu Ali Haydar SALTIK (1923-2011)

Cevap Yaz

kentet

29 Aralık 2015 16:18

güzel bir film sinemamamızın en önemli ikinci yönetmeni erksanın usta işi bir filmi. trt de cocukken izledigimde bile sevmiştim.

Cevap Yaz

kral_affetmez

18 Kasım 2013 20:22

Cemal gencer kariyerinin en iyi oyunculuğunu göstermiş bu filmde. sayısız kere izledim sensiz yaşayamam bu filmi çok ama çok güzel duygu yüklü anlamlı sıcacık bir film.özellikle cemal gencerin canlandırdığı karakter için bile izlenir. benden 10 puan. süper ya adam gerçekten seri katil gibi oynamış hele o finalde hülya koçyiğit cemal genceri vurduğunda o kadar üzülmüştüm ki. kesinlikle çok iyi bir film keşke tv de yine çıksa.

Cevap Yaz

hakan samsun

21 Kasım 2011 15:09

güzel film kıbrısta cekilmeside ayrıca hoş olmuş

Cevap Yaz

performer

20 Ağustos 2011 20:24

güzel bir film. bence oyuncu seçimi doğru yapılmış. kiralık katil rolü için cemal gencer doğru bir tercih, keza bu rol yan role çok yakın bir rol. örnek vermek gerekirse bu rolde yüzü yeterince eskimiş olan cüneyt arkın'ı oynatmak doğru olmazdı. metin erksan'ın hülya koçyiğit'e farklı bir sesin dublaj yaptırması ve filmin kıbrıs'da çekilmesi ile farklı birşeyler yapma arayışında olduğunu görüyoruz. filmde aniden ortaya çıkan gülden karaböcek'in bahtıma yanarım şarkısı insanı birden can evinden vuruyor. bu müziğin seçimi bence çok yerinde olmuş ve sadece bir sahnede kullanılarak tadında  bırakılmış.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica