Keskin Nişancı

6,89

( 2 kişi yorum yaptı )

Keskin Nişancı

(American Sniper)

Sinema Filmi

2014

Donanma SEAL komandolarından Chris Kyle, Irak’a tek amaç için gönderilir: silah arkadaşlarını korumak. Son derece isabetli atışları sayesinde savaş alanında çok sayıda hayat kurtarır. Cesur görevleriyle ilgili hikayeler yayıldıkça “Efsane” lakabını kazanır. Ancak ünü düşman hatlarının gerisinde de yayılmaktadır ve kafasına ödül konmasıyla birlikte isyancıların öncelikli hedeflerinden biri haline gelir. Ayrıca ev cephesinde de farklı bir savaş içindedir; dünyanın diğer ucundan iyi bir koca ve baba olmak için uğraş verir.
Tehlikelere ve evindeki ailesinin ödediği bedele rağmen Chris, Irak’ta dört dönem zorlu görev yapar ve SEAL’lerin “kimseyi arkada bırakma” ruhuna sadık kalır. Ancak eşi Taya’ya (Sienna Miller) ve çocuklarına döndüğünde Chris esas savaşı geride bırakamadığını fark eder.

Künye

Yönetmen Clint Eastwood
Senaryo
Yapımcı Zakaria Alaoui , Bradley Cooper , Clint Eastwood , Peter Morgan (2)
Görüntü Yönetmeni Tom Stern
Vizyona Giriş Tarihi 20 Şubat 2015
Süre 132 dk
Tür Biyografi, Dram, Savaş
Ülke ABD

Ödüller

En iyi ses kurgusu (87. Oscar Ödülleri-2015)

Firmalar

Warner Bros (Dağıtımcı)
Hasılat 1.128.207,0 TL
Toplam İzleyici 88.289
Vizyonda Kaldığı Hafta 5 Hafta

Son Yorumlar (2)

erakman avatar erakman 12 Mart 2015 09:06:15

6

Bana kalirsa 6 dalda oscar adayi olmasi amerikan milliyetcigini koruklemesi ve isgali hak olarak gostermesi.Ortalama bir film.

leon_red avatar leon_red 20 Ocak 2015 17:04:41

4

Amerikandan göç edip sıcak iklimlere kanat çırpan kuşların bile göç yollarını değiştirdiği. Su içmek için bile Suriye'nin sınırlarına inmediği şu günlerde sen gel Suriye'de operasyon düzenlenmesini esas alan bir film çek. Akademide bunu alsın en iyi film kategorisin de oscar'a aday göstersin. Amerika yapamadığı her şeyi Hollywood sayesin de yapmış gibi göstermeye devam ediyor. Film hakkında bir şeyler yazmayı çok isterdim lakin koca bir saçmalıklar silsilesi hakkında yazacak bir şey bulamıyorum. Lakin yönetmenimize bir çift sözüm olacak Clint Eastwood ıslandıkça hayal dünyasını bize izlettirmeye devam edeceğe benziyor. Başkalarının gerçeklerini bile hayal edemeyen bir yönetmen olarak anılmak istemiyorsa bu ve benzeri saçmalıkların kamera arkasın da olmamalı...

Yandex.Metrica